süt sağma makinaları sütü azaltır mı?

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
6.615
95
benim bebeğim memeyi bir türlü almadı, emmedi malesef , prematüre olduğu için iyi de beslenmesi gerekiyordu, bu sebeple sütümü sağıp biberonla içirmek zorunda kaldım iyi beslensin diye

iyi de beslendi, kilosu normale döndü ama şimdi herşey yolundayken bu kez bebeğim kesinlikle memeyi kabul etmiyor, ben de eski usule devam ediyorum, sütümü sağıp sağıp biberonla içiriyorum

ama çok endişeliyim, sizce sütü sağmaya devam edersem sütüm kesilir mi?

emmesi için canım çıkıyor, çok uğraşıyorum ama henüz başaramadım,

süt sağım pompaları acaba beni nereye kadar götürür???

Canım bendede aynı dert var.
Benim bebeğimde 7 günlük maşallah kilosu filan iyiydi doğduğunda 4 kilo doğdu fakat benim gögüs ucum olmadığından bebeği memeyi tutmadı dün ve bugün tuttu biraz o kadar.
Bende ilk 2 gün normal pompa ile sağıp kaşıkla verdim sonra elek.pompa aldım ve sağıp veriyorum bende merak ediyorum acaba pompa sütümü azaltırmı yada emme ile ilgili sorun yaşarmıyım.bebeğim gerçi yavaş yavaş alıştı emmeye ama yine arada sıkıştığım zaman pompa ile veriyorum...

hayırrrr.aksine daha da bollaştırır.normalde bebeği ne kadar çok emzirirsen okadar çok süt gelir.pompada aynı işlevi görüyor.ben ablamdan biliyorum.bunun yanında bolca su içmeniz lazım su=süt.umarım yardımcı olabilmişimdir.bu arada pompayı çok aşırı uzun süre kullanmamanızı tavsiye ediyorum.yani olumlu yönü var ama olumsuz yönü de uzun kullanımlarda göğüs şeklyerimsenibenini bozduğudur.

hayırrrr.aksine daha da bollaştırır.normalde bebeği ne kadar çok emzirirsen okadar çok süt gelir.pompada aynı işlevi görüyor.ben ablamdan biliyorum.bunun yanında bolca su içmeniz lazım su=süt.umarım yardımcı olabilmişimdir.bu arada pompayı çok aşırı uzun süre kullanmamanızı tavsiye ediyorum.yani olumlu yönü var ama olumsuz yönü de uzun kullanımlarda göğüs şeklyerimsenibenini bozduğudur.

canım ablan acaba kaçıncı ayına kadar bebeği pompa aracılığı ile besleyebildiiii

vallah göğsümün şekli umrumda değil şimdilik yeter ki bebeğim anne sütü alsınnn

canım ablan acaba kaçıncı ayına kadar bebeği pompa aracılığı ile besleyebildiiii

vallah göğsümün şekli umrumda değil şimdilik yeter ki bebeğim anne sütü alsınnn

aynen cnm göğsümün şekli değil bebeğimin beslenmesi daha önemli.bende aynı soruyu sormak istiyorum hengi dönemde kullandı pompa çünkü ben doğar doğmaz bebeğim tutmayınca popaya başvurdum gerçi arada emiyor ama yinede ihtiyaç duyuyorum...

arkadaşım ablam ilk aydan itibaren kullanmaya başladı.ilk zamanlar ablamın göğüs ucu yara olmuştu veremiyodu.ayrıca sütü azdı sonra pompa aldı.kullandı.bol su içti.göğüs ucu düzelince kullanmadı.şimdi yine kullanıyo göğsü boşaltmak için.ben kullan derim.rezene de iç.işe yarıyo yani.endişen olmasın.daha da arttırır

benim oğlum da 1 ay emmedi sağdım verdim sonra tuttu memeyi şimdi çalışmaya başladığım için zavallım yeniden biberonla almaya başladı

arkadaşımın kızı doğduğu andan itibaren emmeyi reddetti ve hiç emmedi ne kadar denedilerse. şu anda 8 aylık ve hala sütünü pompa ile sağıp veriyor. miktarında hiç azalma olmadı, hatta benden fazla depolanmış sütü var buzlukta (ben emziriyorum). ama 3 saatte bir aksatmadan süt sağar mutlaka.

canım benimki de emmedi ben de sağdım çok düzenli ve 2 kat arttı ama maalesef şimdi AKSATIYORUM ve azaldı.aksatmamak çok önemli...

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.3,5 Aylık kızım var.İlk 2 ay beni emdi.Ancak sütüm az geldiği için, kilo alımı yavaşladı.1 ayda 500 gr aldı.Bunun yanında işe de başladım.Yaklaşık 1 aydır sütü mü sağıp biberonla veriyorum.Ancak biberona alıştığı için beni emmeyi reddediyor.Geceleri yetersiz olduğu durumda mama takviyesi yapıyorum.Çok endişeliyim sütü mü sağdığım için bir süre sonra kesilir mi diye? Bir arkadışım 6 aya kadar sağabilmiş ondan sonra sütü kesilmiş.Bununla ilgili tecrübelerinice ihtiyacım var? Sütü sağarak kaç ay verebilirim?

ben sezeryan oldugum icin sutum gec geldi..o yuzden hergun makinayla sagdirdilar hastanede sut olmasa da sag sagdikca gelir dedi hemsire ben d esagdim dedigi gibi de oldu gunde gune cogaldi.sonra da biraktim..

bende erken işe başladığım için taaa 1 aylıktan beri sağark veriyorum zaten işine geliyorsa alıyordu memeyi fakat gece hep emdi göğsümden ve halada sağarak veriyorumve artık beni de emmeye başladı bi problem olmadı henüz kızım 4 aylık ve hala da sadece anne sütüyle besliyorum çok şükür yetiyor düzenli 3 yada 3.5 saate bir sağarsanız asla kesilmez ben 10 ay boyunca sağarak verenleri biliyorum bence azalmaz merak etmeyin

Ben 2 saate bir sağıyorum.Ne kadar çok sağarsam o kadar çok sütüm olsun diye.Ancak bazı geceler 4 yada 5 saat uyuyakaldığım zaman oluyor.4-5 saat sonra sağdığımda birikmiş oluyor.Umarım sütüm kesilmez ve prensesime gerektiği kadar süt verebilirim.10 aya kadar vermiş demen bana umut oldu..teşekkürler...:dance:

emmeyi 3. ay gündüzleri 4. ayda tamamen bıraktığı için 3. aydan itibaren sağarak verdim. ek gıdalar vs derken 6. ay sonunda sağmayı aksatmaya başladım ( ki geceleri sağamıyordum gelmiyordu sütüm ona rağmen sütüm oluyordu doyuruyordu) 7. ayda 4 saatte bir sağmaya başladım. sağma aralığım arttığı için sütümde azalmıştı 8 ay az da kalsa verdim.
yani siz ne kadar sık aralıkta( en az 2 saat)sağarsanız süt o kadar artıyor. önemli olan ek gıda dönemindede aksatmadan verebilmek o içmese bile depolarsınız.
şimdi çok pişmanım ama tekrar saat başı sağmaya döndüğümde bile sütüm artık geri gelmedi nihayettinde bitti.sonrasında çok zorluk çektim hala da çekiyorum çünkü mama yediremiyorum. 1 yaşına kadar bebeğin 6. aydan sonra beslenmesinin yarısını anne sütü yada devam sütünen alması gerekiyormuş(500 cc kadar günlük)diğer yarısı ek gıda.o yüzden sakın aksatmayın sağma işini.

bende sürekli sağarak verenlerdenim, bebeğim beni hiç emmedi. ilk başlarda 1,5 -2 saate bir sağdım, önceleri 40cc yi zor sağarken şimdilerde 800 cc süt sağıyorum.. ne kadar düzenli ve sık sağarsanız o kadar çoğalıyor..

üsteli pompa sütü azaltmaz.. doktorlar " bebeğiniz emdikten sonra, göğüslerde kalan sütü mutlaka boşaltın diyor" yani bebekler bile çoğu zaman memelerdeki sütü bitiremiyor, ama pompayla sonuna kadar sağabiliyorsunuz, ama uzun sürüyor tabi.

800 cc çok güzel.Bebeğin kaçıncı ayında bu kadar güzel süt sağabiliyorsun? Birde kaç saate bir sağıyorsun?Özel yediğin veya içtiğin bişey varmı?Süt sağma makinesinin de etkisi olduğunu düşünüyorum.Ben Avent manuel pompasını kullanıyorum? Günde 400 cc anca sağabiliyorum.

cnm be sezeryan olduğum için ilk akşam sütümü sağıp vermiştik..sağdıkçada süt geldi .. sağmanın sütün kalitesini ve miktarını artırdığını biliyorum..özellikle avent in süt sağma makineleri süpermiş..

X