süt pompasi sütü keser mi?

gurbetkusu

Guru
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
488
112
40
süt pompasi kullanimi zamanla sütü keser mi? bilgisi olan varsa cevap verirse cok sevinirim arkadaslar

Hayir Arkadasim Sutunu Kesmez Neden Kessin.ben Bebegimi Bi Sure Emzirememistim Ve Sut Pompasi Araciligyla Bebegimi Besledim.kesinlikle Bi Zararini Görmedim...

sagol canim cok tsk ederim bende emziremiyorum goguslerim yara oldu dr pompa kullanmami istedi.iyilesene kadar kullanacagim insaalllah.ama bir arkadas israrla sutu kesecegini iddia etti.benimde kafam karisti.tekrar tskler

canim bebegin biberona alisir ama benimki oyle oldu aglaya aglaya emziriyordum. ayrica bebek hic emmezse anne sutunu sagarsa sut zamanla kesilir. ama anne hem bebegi emzirir hem sutunu sagarsa sut kesilmez canim. allah yardim etsin. cok kotu gogus acisi. ama geciyo 1 haftaya a.s.

sagol canim bende 1gun bir gogsumden emzirip digerinini pompaliyorum boylece birisi birgun dinlenmis oluyor.haklisin biberon ve meme arasinda kafasi karisiyor gibi geliyor bana da.senin tecrubelerinle emin oldum.bi de bir hafta sonra geciyor olmasi beni cok sevindirdi.

Canım ben süt pompası kullanıyordum ama kızım biberon almadığı için hiç sorun olmadı sütümde kesilmedi.Kendi isteğimle 10 aylıkken kestim.Yanlız kızkardeşim hem meme hem biberon veriyordu bebek zamanla annesi memesini verdiğinde öğürüyordu hiç emmiyordu ve 3-4 aylıkken emmemeye sadece biberon almaya başladım.Bu birazda bebeğe bağlı sanırım.Ama çoğu bebek biberona alışınca anne memesi almıyor sanırım.Arada sık olmamak şartıyla biberon ver istersen sadece.Kolay gelsin.

ne kesmesi yaa:))ben o pompalar sayesinde 22 aydır emziriyorum oğlumu...hangi akılla böyle bişey söylemişler sana hayret valla..
cehaletin bu kadarı...
uzun süre emzirmeyi düşünüyosan kesinlikle pompa kullan.
ama önce pompayla çek sonra emzir
önce emzirirsen pompaya fazla süt gelmeyebilir ve sen pompa sütünü kesti zannedebilirsin.aslında çocuğun çene kasları pompadan daha kuvvetli olduğu için olur o durum
dediğim gibi önce pompayla çek sonra emzir.

selam canim önce hayirli olsun bebegin süt pompasi sütünü kesmez aksine cogaltir bende kulandim benimde gögüslerim yara olmustu emzirken almanyada yasiyorum ben burda ezanelerde gögüsün ucuna takmak icin suni memeler var ayni meme basligi gibi onunla emzirirsen daha az aciyo onu biliyomusun eminim ordada vardir biberon münkün oldugu kadar verme bilirim acisi cok olurr ama dayanabilirsin meme uclarinda dene canimm dokoruna sor yada ezaneye tam adini bilmiyorum ama birde gögüs ucu olmayan aneler kullaniyo onuuuuu

6 aydır sağıyorum, pompa olmasa yanmıştım. Çalışan anneyim çünkü. Kesinlikle sütü kesmiyor, bebeğin emdiği ayarda çekiyor elektrikli pompalar, niye kessin hem, mantığı neymiş bu arkadaşın anlamadım. Süt sağdıkça gelir zaten.

cok sagolun arkadaslar beni o kadar cok rahatlattiniz ki anlatamam.ne yapacigimi sasirmistim.suni memeyi hastanede hemsireler denedi ama oglum almadi.sonra da pompayi önerdiler.oglum daha 8günlük.önce pompayla biraz cekip sonra emzirmeyi denedim.hala agriyor ama ilk gunlerki kadar aci vermiyor gercekten dayanilabilir.pompanin sütü artirdigini gercekten gördüm.yalniz bibeeron kullanmadan nasil verebilirim kasikla da yemiyor oglum.midesini bulandiriyorcok sagolun kizlar.Allah hepinizden razi olsun...beni cok rahatlattiniz.

X