Süt kalitesini arttırmak için

Toyumvar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
967
334
25
Üçüncü ayımıza giricez. Uzatılmış sarılık ve covid 19 atlattık. Bu covid sonrasında benim sütüm hem azaldı hem yağı gitti sanki. Çocukta coviddi ve kilo verdi. İlk iki ay bire rkilodan fazla alarak ayları kapattı ancak bu ay alamdıgının farkındayım henüz gitmedik doktora. Bebeğim kilo alsın diye ne ile beslenemliyim ekstra tavsiye edeceğiniz bir şeyler var mı ?

Bal tarcin corek otu sutu artiriyor ama o arada korunmalisin hamilelik sansinida yukseltiyor canim

Tahin ceviz badem,yulaf, kuru meyveler, yeşil yapraklı sebzeler, baklagiller, aslında dengeli beslenmek amaç.bol su...

Kuru dut, dereotu ve yeşil soğan benim en çok sütümü artıran şeyler oldu. Bir de protein ağırlıklı beslenmek ve bol su içmek. Hamilelik döneminde çalıştığım diyetisyenim şöyle derdi (biraz amiyane bi tabir belki ama) inekler de sadece ot yiyip su içerek süt yapıyor. Hiç bu açıdan düşünmemiştim o söyleyene kadar

Mesele sütün miktarı değil yağı çocugum kilo alsın istiyorum aslınd akilosu normal gibi ama babası yüz hatalrı çok kemikli buda ona çekti snaırım kollar bacakalr maşallah dört beden beze geçeceğim bu kutum bitince ama yüzü tombilik durmuyo herkes bu yüzden zayıf diye düşünüp sütün yaramıyor diyor.

geçmiş olsun
süt kalitesi diye bir şey yok.
heer annenin sütü bebeğine özeldir, bebeğinin ihtiyacına göre üretir.
bol bol, sürekli, her talebinde emzirin.
kilo takibi için doktorunuza görünün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…