Tatlı Tarifi Süt Dilimi ve Pastacık

gevezek

hayat güzeldir:))
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
3.093
654
Pratik ve sevimli tarifimle sizlerleyim efenimm
benim çok sevdiğim bir tatlıdır hem de hiçbir malzeme ziyan olmaz.. Her seferinde puding artıyor bu kez de oyle oldu ben de size pastacık yaptım,
süt dilimime arkadaş oldu

Gelelim Malzemelereee:

Tabanı için:1 paket kakaolu kek
(hazır ya da ev yapımı olabılır ,hazır keklerin tadı daha yoğun olduğu için bu tarifte daha çok hoşuma gidiyor o yuzden hazır kek kullandım) e bi de tabi hazır kek daha pratik

Puding İçin: 1 lt süt, 1 su bardağı şeker, 1 su bardağından bir parmak az un, 1 yumurta,
1 yemek kaşığı mısır nişastası.. pişmesine yakın 1 yemek kaşığı margarin ve 1 paket vanilya

Üzeri ve süslemeler için :
çeyrek paket krem şanti ya da vanilyalı pasta kreması. ( vanilyalı pasta kreması kullandım ben daha beyaz oluyor ve daha yoğun bir tat veriyor.), damla çikolata, isteğe bağlı çilek-muz ile de süsleme yapabilirsiniz.(çilek son anda aklıma geldiği için ilk fotoğrafta yok özür diliyorum )

Yapılışı : Orta boy borcam kabımızı dilimlediğimiz kekleri dizerek kaplıyoruz,

Ardından pudingimizi hazırlıyoruz.

Bir tencereye süt, nişasta,yumurta,şeker ve unu ekleyerek karıştırarak pişiriyoruz..

Pişmesine yakın yani puding göz göz olunca vanilya ve margarini ekliyoruz, karıştırıyoruz..

margarin eriyince ve birkaç kez daha kaynadıktan sonra ocağımızı kapatıyoruz.
Pudingimizi çırpıyoruz böylece daha duru daha kolay şekil verebileceğimiz bir pudingimiz oluyor

Ardından puding sıcakken kek dilimleri ile kapladığımız borcama döküyoruz..

Sıra geldi krema ve süslemeye küçük borcam kullandıysanız çeyrek paket krem şanti ya da krema yetecektir.Yarım çay bardağı süt ile çeyrek paket krem şantiyi çırpıyoruz,

ve borcamın en üstüne düzgün şekilde sürüyoruz.

Üzerini bol Hindistan cevizi ve çikolata parçaları ile süslüyor soğumaya bırakıyoruz.Soğuduktan sonra 1 saat kadar buzdolabında beklerse daha lezzetli olacaktır

Pastacık:
Pastacık aynı malzemelerin kalanlarından yaptığımız bir şirin lezzetimiz,

Kekten kalan 2 dilimi ufalıyoruz, pudinginiz de biraz artacaktır..

artan pudingin bir kısmını ıslattığımız kaselere döküyoruz, arasına kek parçalarını varsa muz da ekleyebilirsiniz ben evde kalan yarım muzdan birkaç dilim ekledim, üstünü de yine biraz pudingle kapatıyoruz..

oda sıcaklığında soğuduktan sonra buzdolabında da 1-2 saat bekletıyoruz. Dolaptan çıkarınca servis kabına ters çevirerek kapatıyoruz ve pastacığımız hazır, üzerini süsleyerek servis yapabilirsiniz

işte süt dilimi ve pastacık servise hazır afiyet olsuun

Eklentiler

• $15.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 282

ben şu pastacık ı daha çok beğendim

eline sağlık canım başarılarrr

Kayınvalideden onay çıktı anlaşılan:)Çok güzel görünüyor.Ellerine sağlık.Başarılar dilerim.

ben şu pastacık ı daha çok beğendim

eline sağlık canım başarılarrr

Eylülcümm teşekkür ediyorum

Ellerine sağlık canımYarışmada başarılar dilerimHarika gorünüyor

teşekkür ederim ablacım

Ellerine sağlık yarışmada başarılar dilerim

çok teşekkürler

ellerine sağlık canım muhteşem görünüyor

beğenmenize sevindim teşekkür ederim
Kayınvalideden onay çıktı anlaşılan:)Çok güzel görünüyor.Ellerine sağlık.Başarılar dilerim.
evet onay çıktı hemen ekledim teşekkür ederiim

Ellerinize sağlık çok güzel görünüyorlar yarışmada başarılar Bende Eylül gibi pastacıka bayıldım

Ellerinize sağlık çok güzel görünüyorlar yarışmada başarılar Bende Eylül gibi pastacıka bayıldım

teşekkür ederim canımm, pastacık sunumda çok hoş oldu gerçekten artık hazır pudinge son daha sık evde puding yapma kararı aldm

teşekkür ederim canımm, pastacık sunumda çok hoş oldu gerçekten artık hazır pudinge son daha sık evde puding yapma kararı aldm

Daha güzel evde bu tarz şeyleri yapmak içindeki herşeyi biliyorsun sonuçta bende pasta yaparken hazır kek kullanmam kendim yaparım mesela daha iyi

Daha güzel evde bu tarz şeyleri yapmak içindeki herşeyi biliyorsun sonuçta bende pasta yaparken hazır kek kullanmam kendim yaparım mesela daha iyi

evet aslında ev keki çok daha lezzetli oluyor ama bu tarifte hem yoğun diye hem de kek yapma vaktim olmadığından hazıra kaçtım ben

evet aslında ev keki çok daha lezzetli oluyor ama bu tarifte hem yoğun diye hem de kek yapma vaktim olmadığından hazıra kaçtım ben

Gayet güzel olmuş bence pratik sütlü tatlılar bunlar gayet normal bende kolay tarife kaçtım gibi daha iddaalı birşeyler olabilirdi ama evde tadilatımız var katılmak istedim araya sıkıştırdım

Gayet güzel olmuş bence pratik sütlü tatlılar bunlar gayet normal bende kolay tarife kaçtım gibi daha iddaalı birşeyler olabilirdi ama evde tadilatımız var katılmak istedim araya sıkıştırdım

güzel olmuş gayet ellerine sağlık , katılmak tarif paylaşmak güzel oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…