surekli kucak isteyen bebegim

lilyumane

Guru
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2010
292
14
Merhaba anneler..aslinda bu ikinci cocugum ama yetersiz kaldim bu konuda..bebegim 1,5 aylik ve surekli kucak istiyor.yatirdigimiz anda durmadan agliyor..ve rahat uykuya da dalamiyor.diger oglumda hic yasamadigimiz sikintilari yasiyoruz.ne yapicagimi bilemedim..esim birak alma aglasin alissin diyor ama cigliklarina dayanamiyorum..bu sekilde kucak sorununu yasayan ve cozen var mi?ve ustesinden geldiniz mi?paylasimlarinizi bekliyorum

Aynen benim kızımda öyle. Bizimkide 3aylık.kucagı çok seviyor yatırdığımızda bağırıyor. Aglarkende boynunu kaldırıp kalkmaya çalışıyor. Kaldırın beni diye

merhaba, lilyumane. bence kucağına almalısın bebeğini. amerikan pediatri derneğinin yaptığı bir araştırmaya göre doğduğundan sonraki ilk üç ay, günde en az 3 saat kucakta taşınan bebeklerin ağlama oranı neredeyse %50 azalıyormuş. -Ayrıca anne-bebek arasındaki güven duygusu daha iyi gelişiyormuş. 7 ve 8. aylarda yaşanan anneden ayrılma korkusunu daha rahat atlatıyorlarmış. Elbette bebek senin bebeğin, kendi doğrularınla ve hayat tarzına uygun yetiştirmelisin. Ama ben kendi bebeğimi bol bol kucaklıyorum. Zaten emeklemeye başlayınca kaçıp gitmeye çalışacak, kucakta tutabilene aşk olsun... :)

Aslinda evet haklisin..ama insan bir yerde patlama noktasina geliyor.kucaktan birakildigi anda agliyor.artik esimle nobetlese kucaga aliyoruz..insallah gecer bu donem..

Aslinda evet haklisin..ama insan bir yerde patlama noktasina geliyor.kucaktan birakildigi anda agliyor.artik esimle nobetlese kucaga aliyoruz..insallah gecer bu donem..

başka bir derdi olabilir mi acaba? yemesi uykusu nasıl? gaz durumu nedir? bu arada mutlaka biliyorsundur ama hatırlatayım, yenidoğan bebekler çok ağlar ve 6. haftada zirve yapar ağlaması. 6. haftadan sonra giderek azalır. yalnızca ihtiyaçları karşılanmadığında (yeme, uykusuzluk, can sıkıntısı, fazla uyarılma gibi sebeplerden) ağlamaya başlar...

haftaya 2.ayimizi dolduruyoruz..aslinda 6 haftayi da astik bitmesi lazimken sonradan boyle aglama krizleri badladi.ozellikle aksam saatlerinde uyuyana kadar esimle akla karayi seciyoruz..gaz sikintimiz maalesefki var ama her an boyle kucak istemesiyle alakali mi bilmiuorum..uykuya ve ozellikle derin iykuya dalmada gucluk cekiyor..dun o kadar agladi ki en sonunda sglamaktan yoruldu ve uyuyakaldi..iste boyle..3.ayini brkliyorum..herkes degisiyor diyor ama..paylasimlar icin tesekkurler

Benım kızım kaadr kucak ısteyen yoktu sanırım ama bn hep aldım herkes alma kucaga alışmasın dedı aldım ınatla alıştı ama 6 aylık olunca emekledı be kucak ıstemmedı yrudu hıc istemıo onun sana ve kokuna ıhtıyacı var ondan al yani derim tabı zor oluo mutlaka hep dolaştrmak ama mecbur dayan ve karnının tok oldgundan emın ol acsada doymamamışsada aglar cocuk

Ve benım kızımında bellı saate aglaması baslıoduu htta ajşam 7gbımbı saatten fazla aglıodumdurmadan cok zordu ama 3aylık olunca hatta 5ayda rahtlrsın azz kalmışş rahtlıcaksın sabır bn cok aglıodum sınırden uykusuzluktan ama gectııı

bebeğiniz kucak istiyorsa ve alınmadıysa bu derecede ağlıyorsa bir sıkıntısı var.yani bir yeri acımıyorsa sizi özlemişdir demek.bence kucaga alın .aslında en saglıkısı anneyi his etmekdir bunu bir dönem yapın biraz sakinleşdiginde onun yanına uzanmaya calısın ama ebeveyn yatagına degil.ben yere yatak yapardım tepesinede bir kac salanan oyuncak bu durumda yanına yatıgımda oglum cok sevinirdi.ve ayrıcı güven icinde yalnız uyumayada alısır.hasas bir cocugunuz var ve sadece size ihtiacı var.

Benim oğlum da 3 aylık. Aşırı derecede kolik bir bebekti ilk doğduğu günden bu yana gaz sancısını geçirmek için denemediğimiz yöntem kalmadı. Şimdilerde yavaş yavaş azalmaya başladı. Doktorumuz 1 aya kadar tamamiyle geçeceğini söyledi. Sanırım tek çaresi ZAMAN.
Şimdiyse, kolik bebek olduğundan her an kucağımıza aldığımızdan kucaktan inmek istemiyor. Yüzüstü uyumaya alışkın. İlk başlarda kucağımda nerdeyse evde kmlerce yürüyerek uyutup, yerine yatırıyordum. Birde süpürge sesini unutmamak lazım tabiki. İnanılmaz etkisi oluyor.
Şuan nerdeyse amuda kalkacağım ama bir türlü uyumak istemiyor. Doktorumuz süpürge sesini artık kullanmayın dedi. Bu seferde kucaktan inmiyor. Sırtı yatak görmesin mazallah, morarana kadar ağlıyor. 20 dk ağlasın. 1 gün ağlar, 2gün ağlar sonra yatmaya alışır diyor genelde doktorlar. Ama ben kıyamıyorum. Bel fıtığı olan biriyim. Bunun yanında el eklem yerlerim, sırtım boynum inanılmaz ağrıyor. Her gün huy değiştirirmiş bebekler. Umarım iyi yönde olur diye sabırla bekliyorum bende. Herkese Allah yardım etsin

şu an sabika paktunanın kitaplarını okuyorum. çocuklarınız şımaracak diye onlarla iletişiminizi koparmayın diyor. mesela aman kucağa alışmasın, aman beni elinde oynatmasın gibi düşünüp zedelemeyin aranızdaki bağı diyor... Yani bence eşinin tutumu yanlış. şu anda belki bir güven bağı kurmaya çalışıyor olabilir. demekki rahatsız olduğu birşey var.
Bebeklerin ilk dönemerde iletişim kurdukları en kolay yol dokunmak ve hissetmek olduğu için belki ondan istiyordur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…