sürekli gerginim

pumpkiinn

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2024
314
190
31
Herkese merhaba
Normalde de çok ılımlı sakin biri sayılmam ama 3 aylık hamileyim ve artık belli şeyler beni sinir krizine sokuyor.
Eşim iyidir yardımsever her konuda destekçidir ama her şeye bir yorumu var ve hiç öekilir gibi değil. Evliliğimiz süresince bu konuyla ilgili cok tartışma yaşadık. Tatlı tatlı bile olsa illa bir şey söyleyecek yani yorumsuz kaldığını hiç görmedim. Bu bilhassa yiyecek konularında artık tavan. Özenip bezendiğim bişey için belki o an kötü niyetli değil ama şu şuna benziyor böyle olsa iyiydi gibi hamileliğimde gerçekten katlanamıyorum kriz geçiriyorum görmek bile istemiyorum annesi böyle muhtemelen yetiştirme tarzından dolayı kendiside aynı olmus ama gerçekten dayanamıyorum ben naptımki ya bişi yapmadımki diyip sıyrılıyor yada konu uzamasın diye özrünü dileyip konuyu kapatmanın peşinde yarın yine aynı. Gerçekten en sonunda o tabağı yüzünde patlatıcam cok az kaldı sizde böyle misiniz yani hormonlar mı beni ele geçirdi yoksa gerçekten ne yaşıyorum bilmiyorım

hormonlariniz yüzünden , gün icinde acik havada yürüyüs yapin , sevdiginiz müzikleri dinleyin yada kitap okuyun , ilginizi dagitabilcek her hangi birseyler. ve esinizi bir birey olarak görüp düsüncelerine deger verin. aslina bakarsaniz sanlisiniz biliyormusunuz ? sizinle konusan iletisim kuran bir esiniz var. isten gelip yine evde is basina oturdugu icin dagilan yuvalar var. iletisimsizlik büyük sorun . bu arada bebeginizi saglikla kucaginiza alin :)

Beğenmiyor ya da olumsuz eleştiriyorsa bırakın biraz da o yemek yapsın. Hem siz doğurunca ya da ağırlaşmaya başlayınca eli de pratikleşmiş olur, size de daha yardımı dokunur.
Yapıyo zaten elinden her iş geliyo ama çeneside bi o kadar cok ve bıktım artık

Yaptığım şeylere yorum yapılmasından nefret ederim, bir uyarır iki uyarır üçüncüde atardım tabağı. Neyse ki eşim hiç öyle birisi değil çekemem ben. Masterchef yarışmasında değiliz nihayetinde, fikrini merak eden yok kimsenin. Beğenmeyen kalksın kendine yapsın

hormonlariniz yüzünden , gün icinde acik havada yürüyüs yapin , sevdiginiz müzikleri dinleyin yada kitap okuyun , ilginizi dagitabilcek her hangi birseyler. ve esinizi bir birey olarak görüp düsüncelerine deger verin. aslina bakarsaniz sanlisiniz biliyormusunuz ? sizinle konusan iletisim kuran bir esiniz var. isten gelip yine evde is basina oturdugu icin dagilan yuvalar var. iletisimsizlik büyük sorun . bu arada bebeginizi saglikla kucaginiza alin :)
Çalışıyorum zaten sürekli bir meşguliyetim var ama olumlu olumsuz mutlaka bir eleştiri hali. Yani bunu yaptım acaba şimdi ne diyecek diye bekliyorum ve hiç yanıltmıyor bazen sadece sussun istiyorum yada o tabağı çevirip yüzüne patlatasım geliyor ramak kaldı

Yaptığım şeylere yorum yapılmasından nefret ederim, bir uyarır iki uyarır üçüncüde atardım tabağı. Neyse ki eşim hiç öyle birisi değil çekemem ben. Masterchef yarışmasında değiliz nihayetinde, fikrini merak eden yok kimsenin. Beğenmeyen kalksın kendine yapsın
Ya işte söylemek istediğim bu olumlu olumsuz her anlamda her an eleştiri alıyorum yani sorduk mu ? Senden fikrini isteyen oldu mu diyorum ne dedim ki ya diyip bi anda tribe giriyor. Ben o an senden iyi kötü hiç bişey beklemedim ki sus sadece yiyosan ye yemiyosan kes sesini otur işte ama yok

Çalışıyorum zaten sürekli bir meşguliyetim var ama olumlu olumsuz mutlaka bir eleştiri hali. Yani bunu yaptım acaba şimdi ne diyecek diye bekliyorum ve hiç yanıltmıyor bazen sadece sussun istiyorum yada o tabağı çevirip yüzüne patlatasım geliyor ramak kaldı
o zaman eline malzemeleri verip , hadi canim o zaman artik sen yap diyin :)

Ya işte söylemek istediğim bu olumlu olumsuz her anlamda her an eleştiri alıyorum yani sorduk mu ? Senden fikrini isteyen oldu mu diyorum ne dedim ki ya diyip bi anda tribe giriyor. Ben o an senden iyi kötü hiç bişey beklemedim ki sus sadece yiyosan ye yemiyosan kes sesini otur işte ama yok
Benim eşimin babası böyle, eşime bir gün bi ayar çektim o günden beri babası benim yanımda yorum yapmamaya çalışıyor ya da eşim konuşmayı değiştiriyor. Kimsenin fikrini merak etmiyorum benim aklım fikrim bana yetiyor. Ne yani hiç mi bir şey konuşmayayım diyen olunca boş konusacaksan konuşma diyorum. Var böyle insanlar ama ben çekmem. Sizin yerinizde olsam bir daha yemek yapmam.

Yapar yapıyoda ama diyorum ya elide çeneside çalışıyo bazen kendimi ben erkek gibi hissediyorum
yani cok konusan bir taraf olunca sinir bozucudur eminim ama yasadigin stres erken hamilelik döneminde olmana ragmen seni ve bebegi iyi etkilemez. acaba o konusmaya baslayinca oda falan mi degissen ? dinlemedigini görünce kendine daha bir ceki düzen verir belki ?

Benim eşimin babası böyle, eşime bir gün bi ayar çektim o günden beri babası benim yanımda yorum yapmamaya çalışıyor ya da eşim konuşmayı değiştiriyor. Kimsenin fikrini merak etmiyorum benim aklım fikrim bana yetiyor. Ne yani hiç mi bir şey konuşmayayım diyen olunca boş konusacaksan konuşma diyorum. Var böyle insanlar ama ben çekmem. Sizin yerinizde olsam bir daha yemek yapmam.
Benimde eşim ve annesi hatta sülalesi bu türden. Artık gerçekten kaldıramıyorm. Belki kimisine göre basit gelebilir ama yıldım diyebilirim. Su içeceğim bardağa bacak bacak üstüne atmama giydiğim kıyafete yediğim yemeğe kadar ama her konuda abartısız her konuda bir eleştiri hali

yani cok konusan bir taraf olunca sinir bozucudur eminim ama yasadigin stres erken hamilelik döneminde olmana ragmen seni ve bebegi iyi etkilemez. acaba o konusmaya baslayinca oda falan mi degissen ? dinlemedigini görünce kendine daha bir ceki düzen verir belki ?
Ben yüz ifademden yada hareketlerimden o an bozulduğumu istemsizce belli ediyorum yani oda değiştirsem ben ne dedim ki şimdi kötü niyetle söylemedimki triplerine giriyor. Yani ağlat beni krize sok sonra özür dilerim defoool git diye bağırıncada terbiyesiz ayarsız ben oluyorum

Benimde eşim ve annesi hatta sülalesi bu türden. Artık gerçekten kaldıramıyorm. Belki kimisine göre basit gelebilir ama yıldım diyebilirim. Su içeceğim bardağa bacak bacak üstüne atmama giydiğim kıyafete yediğim yemeğe kadar ama her konuda abartısız her konuda bir eleştiri hali
Her seferinde inatla, boş boş konuşma fikrini sormadım de o zaman. Bardağa ne karışıyor ya al at yere bak bir daha yapıyor mu.

kontra ataga gecip ayni sekilde sen yapmayi denedin mi ? yerinde olsam aynisini ona yapar , bezdirirdim. ilk basta hormonlarin yüzünden hassas oldugunu düsünmüstüm ama cidden tas olsa catlar.

Sizi elestirmelerinden bu hale gelmissiniz bence. Tas olsa bir yerde catlar.

Bugune kadar yapmamam hata zaten benim
Ay kavga kıyamet hiç sevmem ama şu dünyada konuşarak böyle şeyleri cozemeyecegimi anlayacak kadar yaşadım. Zaten kafası biraz çalışsa kendisi boş boş konuşmaz, demek ki kafa çalışmıyor boşuna konuşmayıp bardak kırmakla tertemiz çözerdim. Yemeği mi beğenmedi, kaldır dök çöpe. Bardağa mi karıştı al fırlat. Gerçekten küçüklüğümden beri nefret ederim boş eleştiriden ya.

Hormonlardan sonra cocuk olcak cocuga karşı tahammülsüz olucan,yine eşine sinirlencen yani çenesini kapatmasını öğrenmesi gerekiyor buda eleştiri severler için zor eniştem böyle, ablama sen kendini geliştir yemek konusunda diye eleştiriyorum diyor sende bana aynısını yap diyor, hatta yaptı bir kere ablam, eniştemin yaptıgı yemeği eleştirdi haklısın dedi adam 🫢🫢🫢 ömür törpüsü bu erkekler ya aman, ben beğenmediğim yemeği bile yiyip cok güzel olmuş derim karşıdaki emek vermiş diye ama gelde anlat bunu sözde gurmelere 😬😬

X