Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar 6 bin konuk ve 8 kişinin şahitliğinde evlendi

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Damat Selçuk Bayraktar'ın niikâh şahitliğini Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar yaptı

inPaylaşın
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğanile Selçuk Bayraktar, Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yapılan nikâh töreni ile evlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kıydığı nikâha şahitlik eden 8 ismin arasında Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yer aldı. Geline nikâh cüzdanını Gül verdi.

Devlet erkanı ile çok sayıda ünlü ismin buluştuğu nikâh, Kuran tilavetiyle başladı. Ardından davetliler Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar'ın fotoğraflarından oluşan slayt gösterisini izledi. Çiftin salona girişi esnasında Cem Karaca'nın "Bu son olsun" parçası çalındı.

Nikâhta Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Davutoğlu ile tokalaştı. Liderlerin tokalaşması salondan yoğun alkış aldı.

Törene kimler katıldı?
Nikâh törenine katılanlar arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AB BakanıVolkan Bozkır, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, eski Gümrük ve Ticaret BakanıHayati Yazıcı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sanatçı Orhan Gencebay, Cengiz Kurtoğlu ve çok sayıda isim yer aldı.

8 nikâh şahiti vardı

Sümeyye Erdoğan-Selçuk Bayraktar çiftinin nikah şahitleri Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bosna Hersek lideri Bekir İzzetbegoviç, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama oldu.

Selçuk Bayraktar, nikâh öncesi kişisel Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Şırnak'ta operasyonda olan Jandarma Özel Harekât askerlerinin nikâh için hazırladıkları fotoğrafı takipçileri ile paylaşan Bayraktar, "Kahraman kardeşlerim en güzel hediyeyi yollamış" dedi.

Tören öncesinde damat Selçuk Bayraktar, Sümeyye Erdoğan'ı Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden alırken çift, araçta görüntülendi.

Erdoğan Ailesi Huber Köşkü'nden
helikopterle düğüne gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan'ın nikâhı için Tarabya'daki Huber Köşkü önünden helikopter ile Küçükçekmece Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'ne havalandı. Helikoptere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanısıra eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve damadı Berat Albayrak'ın da bindiği görüldü.

Polisleri panikleten araç
Yolların kapatılmasına tepki gösteren bazı vatandaşlar görevli polis ekipleriyle tartıştı. Bir sürücü aradaki boşluktan faydalanarak kapalı yola aracıyla dalıp, kaçtı. Polisler kısa süreli alarma geçti.

Nikâh öncesi yoğun güvenlik önlemi

Bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Görevli polislere güvenlik uyarıları yapıldı. Bölgede seyreden her aracın plaka kontrolünün yapılması istendi. Bölgede görev yapan tüm polis ekiplerine yaka kartı zorunluğu getirildi. Davetlilerin giriş yapacağı alandaki görevliler özellikle uyarıldı.
http://t24.com.tr/haber/sumeyye-erdoganin-gelin-arabasi-tarabyadan-cikarken-boyle-goruntulend,340441

düğünden bir kaç kare daha:

fotoların alındığı link: http://o nedio.com/haber/sumeyye-erdogan-ve-selcuk-bayraktar-evlendi-710700

Gelinliğin boyu kısa ,başı sanki gelinlik provasına gitmişte rast gele kafasına bişi atmış gibi gibi

Hayırlı olsun diyelim. Başını ben de beğenmedim, annesinin ikizi olmuş. Emine Erdoğan'ı sevemiyorum nedense..

Ahh ne kadar da önemli bir olay!! En ufak seyde bayramlarimizi iptal ediyorlar bu kadar sehide ragmen bu düğün neden ertelenmedi!!

Normalde Emine Erdoğan ın başörtü stilini hiç beğenmem.
Şimdi Sümeyye Erdoğanın gelinbaşı da ona benzemiş ama nedense hoşuma gitti. Değişik geldi gözüme, ben beğendim, farklı bir tarz olmuş. Allah iki dünyada da mutluluk versin, çok hoşlar..

Ülkemizde her gün binlerce düğün oluyor ve ertelenmiyorken bu düğün de ertelenemezdi.
Evlilik Allahın emri, ne sebeple ve ne zamana kadar erteleyeceklerdi?!
Malesef hayat yaşayanlar için devam ediyor. Ahh kahroluyoruz her gün kahroluyoruz şehit haberlerine. Ama... Ama yaşıyoruz, ne düğünümüz bitiyor ne kahkahamız, gerçek bu..
Kaldı ki bu düğün çalgı çengi olmadan Kuran tilavetli bir düğündür, sade bir nikahtır. Evet sade.. Cumhurbaşkanı kızının düğünü anca bu kadar sade olur ya ne olacaktı?
Dün Kenan imirzalıoğlu nun da düğünü vardı, ona niye tepki verilmedi?
Çalgı çengi, her türlü ahlaksızlık, alkolun hat safhada olması da bu düğünün içeriğiydi.
Buna rağmen bu da tepki almamalı. Evlilik bu.. Ölüm de düğün de ayrı. İkisi de Allahın emri.. Anlayana tabii..

Ben de hep bekledim Kenan'ın düğününe ne tepki gelecek diye ama kimseden çıt yok. Ya bunlar zaten bir şey olsa da saldırsak modunda, başka bir şey değil.

Gelinligini begenmedim kafasini hiiiicc begenmedi bazi fotograflarda korkunc gözukmus o baglama modeliyle

Şehit haberleri ard arda gelmesine rağmen düğününe ve keyfine devam eden milletine ne kadar önem verdiğini birkez daha gözler önüne seren erdoğan ve ailesi bu saygısızlığınızı ayakta alkışlıyorum

Çok güzel yazmissin canım alkisliyorum evet kenan imrzalioglu sinem kobal evlenirken millet cosarken şehitleri kimse düşünmüyo da cumhurbaşkanınin kızı evlenince mi gözünüze batıyor ben de anlam veremiyorum

Bence siz ne dediğinizin farkında değilsiniz altta bide anlayana yazmışsınız sanki kendiniz çok anlamışsınız gibi

Bence siz ne dediğinizin farkında değilsiniz altta bide anlayana yazmışsınız sanki kendiniz çok anlamışsınız gibi
Niye? Ne demişim? Sırf cevap yazmak için yazmayın lütfen, neyi beğenmediniz, itirazınız neye? Onu bi söylesenize..

Anlayana dedim evet, size değil işte, onu bile anlamamışsınızki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…