Sudenaz'ım Nazlı kızım hoşgeldin dünyama :))

esmerseker85

bal böcüğüm...
Kayıtlı Üye
25 Mart 2011
1.731
1
39+6 olmuştuk artık ve meleğime kavuşmak için çıldırıyordum :))
o gün dr kontrolümüz vardı. sabah 8de uyanmıştım hiç bişeyim yoktu ne ağrı ne sızı biraz daha uyuyayım dedim 1 saat sonra kasıklarımda ve belimde keskin bi sancıyla birlikte bi akıntı hissettim kollarımdan destek alarak yataktan doğruldum ve resmen kalakaldım. Suyum geliyordu!!!
Hemen eşimi uyandırdım yatağı göstererek bak dedim ama korkudan resmen titriyordum. Canım benim hem afallamıştı hemde beni sakinleştirmeye çalışıyordu. Bir dakika dur kendimi toparlamam lazım dedim o sırada annemde kapıyı çalıyordu bizi uyandırmaya gelmiş.

Eşim hemen dru aradı tabi hemen gelin demiş. Ayağa kalktım banyoya gittim bu arada suyum yavaş yavaş akmaya devam ediyordu. Vücuduma hemen bi su tutup çıktım banyodan hazırlanıp hastane çantamızıda alıp evden çıktık bu arada ufak ufak sancılarım başlamıştı 5 dakikada bir geliyordu… Hastaneye gittik drum kapıdan çıktı beni gördü bu ne hal diyordu el sallıyordum ona gülerek ben geldim doğuruyorum galiba dedim. Hemen muayene aldı beni açılmam 3 cm miş hafif kanamamda başlamış akşam sancın olmuş ama uykuda sen hissetmemişsin dedi yatışım yapıldı odaya çıktık hemşire geldi beni hazırlamaya başladı hasta önlüğünü giydirdi serum taktı ve antibiyotik yaptı suyum geldiği için enfeksiyon riski varmış sonra tekrar geldi ve lavman yaptı nstye bağlandım drum epidural isteyip istemediğimi sordu şimdilik böyle iyi gidiyordum epidural istemiyorum dedim saat 11.30 itibariyle sancılar 90ı 100ü vurmaya başladı arası 2 3 dakikaya düştü bazen öyle bi sancı geliyordu ki 3 dakika sürdüğü oluyordu kıvranıyordum resmen epidural istiyorum dedim

12de epidural için ameliyathaneye aldılar beni önce uyuşturucu iğneyi yaptılar belime sonra epidurali yaptılar ben her sancı geldikçe durdurdum onları aslında işleri 10dk. Ama ben yukarı çıkana kadar 1 saat geçmiş hatta bizimkiler dayanamayıp sezeryana girdiğimi bile düşünmüşler :)) 1 doz epidural verdiler sancım hafiflemedi bile sonra kalçadan 1 iğne yaptılar sakinleştim uyku moduna geçtim ama yok banamısın demiyo 2. Doz epidurali istedim yaptılar ama gene fayda etmedi kıvranıyorum resmen bu arada drum yanıma gelip gidiyordu bi tuşede orda yaptı açılmam 4 cm olmuş ameliyathaneden çıkmadan 3. Dozu istedim şimdi yaparsak kasılmaların kesilir dediler 1 saat sonra yapıcaz dediler odaya çıktığımda saat 1 di saat 2 ye kadar kıvrandım durdum eşime yalvarıyordum artık git bul gelsinler epidurali arttırsınlar dayanamıyorum diye odaya geldiler tekrar bi tuşe yaptılar açılmam 7 cm epidural ağrı için bana fayda etmedi ama açılmamı hızlandırdı ve beni doğumhaneye indirmeye başladılar o arada sancı içinde kıvranırken eşime bağırıyordum fotoğraf makinesini unutma diye çünkü kızımın ilk anları çok önemliydi benim için...

Beni çatala aldılar ve drumu aradılar doğumhaneye gelsin diye drum elinde telefonuyla girdi içeri aramayın geldim bile dedi gülerek evet başlıyoruz artık dedi ve sancı geldikçe tüm gücümle ıkınmamı söylediler ilk ıkınışta bebeğin kafasını gördüler baya saçlı bu kız dediler ıkınma konusunda baya başarılıymısım ıkınmayı beceremem sanıyordum ama öyle olmadı sancı geldikçe ıkındım çatala kollarımdan destek alıp sıkıca yapıştım çenemi göğsüme yapıştırdım var gücümle ıkındım aralarda derin derin nefes aldım şimdi seni biraz daha rahatlatıcaz dediler uyuşturucu iğnemi yapıp epizyotomi yaptılar drumun tamam alıyoruz artık dediği anda önce yoğun bi şekilde kan su vs. boşaldı ve bebeğim geldi onu görmek sesini duymak gerçekten her şeye değermiş ve sonrasındaki rahatlık hissi....

Temizleyip kucağıma verdiler o anı ölsem unutamam 9 aydır karnımdaki meleğim artık kollarımdaydı 7 ekim 2011 saat 15'te 3 kilo 70 gr ve 50 cm olarak doğdu minik meleğim :)) onu alıp götürdüler ama daha bizim işimiz bitmemişti 15 20 dk falan plesantanın çıkması sürdü 10 15 dk. Dikişler sürdü onlarda biraz sancılı geçti dikişler atılırken drun elini tuttum acıyo bi iğne daha yapın lütfen diye normalde çoğu kadın bunları hiç hissetmiyormuş bile benim acı ve ağrı eşiğim düşükmüş biraz… Her şey bitti doğumhaneden çıkarken eşim karşıladı beni kızımızı görüp aşağı geri inmiş yanıma. Odamıza çıktık meleğimi hazırlamışlar kızım acıkmış ve beni bekliyordu minicik ağzıyla göğüsümü yakalayışı ve emişi mükemmeldi….
Normal doğum olduğu için sonrası çok rahat oldu hemen ayağa kalktım tabi dikişlerim biraz acıdı ama kızım gerçekten her şeye değer…. suyumun gelipte kızımı doğurmam toplamda 6 saat sürdü en şiddetli sancıları bile 3 saat çektim şanslıydım ki kolay bir doğum oldu sağlık açısından bir sorun yoksa kesinlikle normal doğum derim mükemmel bi deneyimdi....

Son düzenleme:
Okurken cok duyguland, nekadar güzel anlatmissiniz,
Artık darısı bana, yaklaşık bir 4haftam kaldı benimde:) cok merak
Ediyorum benim bebeğim bana sürpriz yapıp erken
Gelirmi. Acaba:) ? :KK49:

Sudenaz ile bir ömür mutluluklar allah bağışlasın :nazar:

Okurken cok duyguland, nekadar güzel anlatmissiniz,
Artık darısı bana, yaklaşık bir 4haftam kaldı benimde:) cok merak
Ediyorum benim bebeğim bana sürpriz yapıp erken
Gelirmi. Acaba:) ? :KK49:

allah hayırlısıyla kolay ve güzel bi doğumla sağlıkla bebişini kollarına almayı nasip etsin sanada büyük buluşma yaklaştıkça son zamanlar geçmek bilmiyo bi türlü.....

Allah bağışlasın beni psikolojik olarak sancı aldı :KK9:
bebeğim orda dursun en iyisi :KK9:

hiç öyle düşünme hamile kaldığımdan beri hep doğumu düşünmüştüm nasıl olacak nasıl yapıcam diye tmm sancılar biraz yorucu birazda zorlayıcı ama o sancıları çekerken bir kez bile beni sezeryana alın demedim allah gerçekten sabrını veriyo 2. kez anne olursam bebeğimi sağlık açısından bir problem olmazsa gene normal doğurmak istiyorum :))

Okurken ıkınma denemeleri yapan ilk insan benmıyım acaba :KK1::KK1::KK1:merak ediyorum başını göğsüne yaslamak falan aman Yarabbım hepimizie kolay doğumlar nasip etsinnnn

Rabbim sanada hayırlı evlat nasip eylesinn Allah analı babalı büyütsün meleği... :nazar::nazar::nazar:

duygulandim ya,,Rabbim her istegene saglikli hayirli cocuklar nasip etsin insallh
gozun aydin canm, sudenaz kizimiz hosgelmis aramiza:emir_bebek:

Okurken ıkınma denemeleri yapan ilk insan benmıyım acaba :KK1::KK1::KK1:merak ediyorum başını göğsüne yaslamak falan aman Yarabbım hepimizie kolay doğumlar nasip etsinnnn

Rabbim sanada hayırlı evlat nasip eylesinn Allah analı babalı büyütsün meleği... :nazar::nazar::nazar:
aman ıkınma sakın daha zamanın var yerinde dursun bebeğin :KK1::KK1::KK1: o dediklerimi güç toplayıp daha kuvvetli ıkınmak için yapmıştım ve işede yaradı:KK34: allah sanada bebişini sağlıkla kollarına almayı nasip etsin
duygulandim ya,,Rabbim her istegene saglikli hayirli cocuklar nasip etsin insallh
gozun aydin canm, sudenaz kizimiz hosgelmis aramiza:emir_bebek:

çok teşekkürler sudenaz artık 7 aylık kocaman bir kız oldu bile çok çabuk büyüyorlarmış gerçekten.....

hayırlı uğurlu olsun sudenaz'ımız:nazar: doğum hikayeni o kadar heyecanla okumuşum ki ıkınma kısımlarını okurken bir baktım bende kendimi sıkıyorum ıkınma pozisyonunu almışım hemen:KK1::KK1:

hayırlı uğurlu olsun sudenaz'ımız:nazar: doğum hikayeni o kadar heyecanla okumuşum ki ıkınma kısımlarını okurken bir baktım bende kendimi sıkıyorum ıkınma pozisyonunu almışım hemen:KK1::KK1:

aman sakın ha daha günün varmış biraz daha dursun bebişin yerinde :KK1: belki doğumunda aklına gelir işine yarar allah sanada kolay ve güzel bi doğum nasip etsin inş. sağlıkla alırsın bebeğini kollrına

X