Şubat Doğum yapanlar Karşılaştığınız Sorunlar Rahatsızlıklarınız Bilgi Paylaşımı !!!

MaxBinay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
22
0
Arkadaşlar bence forumumuzun bu bölümünde karşılaştığımız herşeyle bir bilgi paylaşımı yapalım ;
Mesela ben geçen hafta griptim.3 gün emzirirken maske taktım. Her saat başı elimi yüzümü sabunladım. Sadece Minoset kullandım ama migrenim olduğu için .Başka birşey kullanmadım fakat ne yaptıysam oğlumada geçti.İki gün burnu aktı çok şükür hiç atesi çıkmadı.Fakat burun akıntısı çok azda olsa var! ne yapmalıyım?

(GİBİ; pişikler,tv,mama,emzirme düzeni gibi konuları burda paylaşalım....)

Ahme Eren :09:02:2008
Yusuf:09:08:2002

Ah Canim Benim.o Sütünden Geçiyor Senin Ne Yapsan Faydasiz.dikkat Etmemiz Gerek Biz Anneler.bizim şimdilik Sorunumuz Yok Uykusuzluğumuz Dişinda Oda Gaz Sancisindan Kaynaklaniyor çaresiz :)şimdi Nasil Bebişin Annesi?

Geniz akıntımız var biraz çok şükür geçti sanırım ateşi bile çıkmadı maşallah. Bu da anne sütü mucizesi diyorum. İlk oğlumu emziremedim. Ama ikinci oğlumdaki yaşadığım Rahatlığı yaşamadım. Melek bebişim emiyor,uyuyor,gülüyor,dert anlatıyor annesine kendi diliyle,müzik dinliyor,dans edenleri seyretmeyi çok seviyor,Herkoşulda her boş vakitte uyuyor..AY MAŞALLAH NAZAR DEĞDİRİCEM BU GİDİŞLE :)

canim ne mutlu sana bebegini emziriyorusn. ben 1 haftadir emzirmiyorum sütün kalmadi cünkü. doktor burun damlasi verir gidersen. bu arada benim oglumda 9 subatta dogdu.ismide EREN-TALHA

meralcim sütün bitmez bence daha sen emzirmeye devam et istersen, o emmikçe gelir diye düşünüyorum.

ya kızlar benim kızım 3,5 aylık.emzik için okadar uğraştım almadı.şimdide parmağını emiyor.nyapmalıyım?lütfen yardım edin.

kızlar moralim çok bozuk.oğlum her ay kontrolünde kilo alımı ve uzaması normal gidiyordu. yalnız bu ay 600gr almış ve sadece 2 cm uzamış.3 haftadır çalışmaya başladım,düzenli beslenemiyorum,ev iş bebek derken pek dinlenemiyorum.acaba bende mamaya başlasammı,ama 6 ay emzirmek istiyordum.doktorumuz önümüzdeki ayda böyle olursa mamaya başlarız dedi.bebeğimi tam doyuramadığım için vicdan azabı çekyorum.senağlamasenağlamasenağlama

canım geçmis olsun ,bence uzulme sen ıyı oldukca bebeklerın saglıklı ve mutlu olurlar ,3,5 ay sabredıp vermıssın ne mutlu sana ,sutu oldugu halde vermeyenler var deforme olmamak ıcın,bence ek gıdaya gecerken bır bebek besleme uzmanına danıs ,bebişlerinle mutluluklar

canım 600 gram az degıl normal sınırların ıcınde her ay 1 kılo alıcak dıye bırsey yok senın sutun yetıyordur,ama bebeklerımız artık hareketlendıler,etrafla daha cok ılgılenıyorlar,benım kızımda oyle sureklı memedeydı cunkı encok ılgısını o cekıyordu rahatlatıyordu,sımdı sadece acıkınca emıyor sureklı etrafı ızlıyor cok hareketlı elı ayagı 1 sanıye durmuyor ,daha az uyuyor gecen ay 950 gram almıstı bu ay 600 gram almıs,ve cok saglıklı,bence mamayı hıc dusunme:1hug:

ya kızlar benim kızım 3,5 aylık.emzik için okadar uğraştım almadı.şimdide parmağını emiyor.nyapmalıyım?lütfen yardım edin.

benim oglumda elini çok emiyor elini emmesini bırakmak daha güç oldugu için bende emzik verdim aslında karşıyım ama mecbur kaldım sana tavsiyem kullandığın vitamine batırıp verirsen alır tadı değişik gelir belki emer

canım üzülme 600-400 gr alması normal zaten bu dönemden sonra bunun altına düşerse endişelen ama normal

çalışmaya başlayınca beni bi vicdan azabı kapladı.hernekadar oğlumda bakıcıda yanımda olsada yinede sanki onu 2. plana almışım,yeterince ilgilenemiyorum gibi geliyor. evde olduğumuzda beraber şarkılar söyler,oyunlar oynardık,uzun uzun emzirirdim.ama şimdi öyle olmuyor,yanına yalnızca emzirmeye girebiliyorum.o da çabuk olsun diye yapmadığım kalmıyor.hep iyi kilo alıp budefada 600gr alınca üzüldüm birdensenağlama hem doktorumuzda az almış,böyle olursa önümüzdeki ay mamaya başlarız dedi:çok üzgünüm:

nıye uzuluyosunkı bebegın ne kadar sanslı en azından yanındasın,bırakıp ıse gıtmek zorunda kalabılırdın bence bole seyler dusunup kendını yıpratma,sutunde etkılenır,hem herseyi onlar ıcın yapmıyormusyuz,onlar ıcın calısıyoruz

merhaba canim benim bebisimde gecen ay 300 gr aldi :çok üzgünüm: cok uzuldum sutum yetmiyor diye simdi gunde 90 gr mama veriyorum simdi agladimi acliktanmi diye agliyor diyorum senağlama kontrolu bekliyorum kilo aliminda durum degismesse ek gidalara basliycam once 1 kilo aliyordu aniden boyle olmasi cok tuhaf :uhm: yani sutumunde aksine artigini biliyorum surekli akiyor ama bebegim cok hareketli ve grip oldu bakalim sonuc ne olcak

geçmiş lsun canım,İnşallah çabucak iyileşir

geçmiş olsun canım,inşallah bian önce sağlığına tekrar kavuşur.doktorumuz benim beslenmeminde önemli olduğunu söyledi.işe gelince düzgün bi kahvaltı olmuyor,süt içmeyi unutuyordum. bunlara dikkat etmeyince sütün besleyicilik değeri düşüyormuş. ondan bebeklerimiz kilo akımı az oluyormuş.ben daha mamaya başlamadım.bu ay kendimede dikkat edeceğim,inşallah bu ayki kontrolünde eskisi gibi gelişimi iyi olur.

sagol canim ben hic sut sevmiyorum ve icemiyorum malesef yogurt ve peynir gibi orunleri tuketmeye calisiyorum ama beslenme aliskanligim hic yok kahvalti yapmayi hic sevmem ve surme cikolata yerim sabahlari anacak kahvaltiyi onla yapabiliyorum yumurtada ayda anca ufff hem benim yuzumden :çok üzgünüm: senağlama

merhaba arkadaşlar..

bende şuan 5 haftalık hamileyim.. mutluluktan uçuyoruz.. hesaplara göre 12 Şubatta doğum olacakmış.. açıkçası sölemek gerekirse normal doğumda olsa sezeryanda olsa gerçekten çok ama çok korkuyorum ve bu korkunun doğumda ters etki yatarmasında beni endişelendiriyor. doğum yapan annelerden yardım bekliyorum..:a015:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…