Şubat bebişlerinin beslenme planları

PureHate

Uğur böcüğüm (ÖzLem)
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
1.119
2
Aslında konuyu Akvaryum arkadaşımız açıcaktı ama ben acele ettim merak ediyorum henüz ek gıdalar konusunda bi düzen oturtmuş değilim
Annişler ek gıdaya başlayan Şubat bebişleri çoğunlukta gözüküyor nasıl bir beslenme planı uyguluyorsunuz hangi saatlerde ne yedirdiğimizi burda paylaşırsak fikir edinmiş oluruz.opuyorumnanaktan​

evet gerçekten bende nasıl yapıcağımı bilmiyorum gittiğim doktorlarda adam gibi birşey anlatmıyor kafam çok karışık bu ek gıda konusunda ben şimdi sabahları emziriyorum öğlen meyve suyu veriyorum iki gündür ama çok az verdiğim için onu doyurmuyor tabi yarım saat sonra filan yine emziriyorum akşama doğruda kaşık maması veriyorum onuda yeni vermeye başladım bazen yiyor bazen yemiyor ama şimdi alışma süreci zamanla öğün haline gelicek sanırım ek gıdalar

ben yazayım o zaman
06:00 -180 cc bebelac
09:00- bebelac irmikli ballı kaşık maması (1 çerez tabağı kadar)
12:00- gogly pirinç unu(tarifte yazanın yarım ölçüsü şeklinde)
14:00- küçük bir kase meyveli sade ya da bisküvili yoğurt
17:00- 150 cc bebelac
20:00 meyve püresi ya da sütlaç ya da bebelac irmikli muhallebi
23:00 180 cc bebelac

işte böye kızlar

canım gece hiçbirşey vermiyormusun????merak ettimde :)

yok hayır 11-12 gıbı gece en son mama içip tekrar 6 da içiyor,drumuz 6-7 saat uyuyabılecegını soyledı uyuyorda,tükkanı en geç 12 de kapıoz bizz :)

Canım ellerine sağlık iyiki açtın bu konuyu valla.çok makbule geçecek bu topik.beyazbulutun dediği gibi doktorların adamakıllı bişi söylediğide yok e bizlerde tecrübesiziz.birbirimizden fikir alışverişi yaparak iyi bir düzen oturturuz inşallah.sağol özlemcima.s.

Ewet canım benim dr da pek bilgi vermedi bu konuda sadece ver dio inş. dediğin gibi düzenimiz oturur ama benimki daha zor oluyo gündüz annemde akşam ben de karışıyo valla

yok hayır 11-12 gıbı gece en son mama içip tekrar 6 da içiyor,drumuz 6-7 saat uyuyabılecegını soyledı uyuyorda,tükkanı en geç 12 de kapıoz bizz :)

oohh ohh ne güzel canım.kaanda bazen 6 saat uyuyor deliksiz.ama bugünlerde her 2,3 saatte bir uyanıp emiyor. belki ek gıdaya geçince bizimde uyku saatimiz uzar.

oğlum anne sütüyle besleniyor ek olarakta havuç suyu ve elma suyuna başladık 3 4 gündür ben bir gün havuç suyu sonraki gün elma suyu sonraki günde havuç suyu verdim dün arkadaş geldi bir hafta havuç suyu bir hafta elma suyu vermek lazımmış alışsın diye ben böyle olduğunu bilmiyordum birde yoğurda ne zaman geçtiniz?

Kimse ek gıda vermiyo anlaşılan paylaşsanıza kızlar ya hangi saatlerde ne verdiğinizi

sabah uyandığında anne sütü saat 10 da meyve suyu öğlen anne sütü ikindi yoğurt akşam anne sütü gece 11 de muhallebi veriyorum ben tabi uykusuna göre deişiyor saatler

kelebek41 bu menüyü dr. mu verdi kendin mi belirledin canım.
benim menüme gelelim: sabah05.30 mama
saat .9.00 mama 150 cc birden yemediğinden 2 ayrı öğün veriyorum.
10:30 meyve püresi bisküvi
öğlen sebze çorbası yemesi gerekiyor ama yemiyor
ikindi yoğurt
akşam muhallebi
gece mama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…