Su orucu yapmak isteyenler

Ben 55 kg yum kilo sıkıntım yok ben sadece sifalanmak adına yapıyorum ilk hedef olarak 270 saatle başladım bugü

Ben 55 kg yum kilo sıkıntım yok ben sadece sifalanmak adına yapıyorum ilk hedef olarak 270 saatle başladım bugün saat 6 da start verdim
Kullandığınız uygulamayı merak ettim de paylaşabilir misiniz

Fasting+aralıklı oruç yazıyor

Ekran resmi bırakıyorum

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-16-22-29-33-36.jpg
    Screenshot_2024-07-16-22-29-33-36.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 23
İlk hedefe 253 saat hadi bakalım 💪
2 bardak ılık su içtim çok sıcak hava

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-17-10-30-36-95_c2a8586e0aee576d81d326a6c0f5c98b.jpg
    Screenshot_2024-07-17-10-30-36-95_c2a8586e0aee576d81d326a6c0f5c98b.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 17
18.00 da 24 saatim dolmuş olacak
Sizin nasıl gidiyor kaçıncı saattesiniz

18.00 da 24 saatim dolmuş olacak
Sizin nasıl gidiyor kaçıncı saattesiniz
İyi gidiyor şimdilik benim 37 saat oldu sizin uygulamanızı kullanıyorum bu sabah indirdim bir gün geriden geliyor uygulama ama olsun ☺

Aidin Salih'in Gerçek Tıp adlı kitabından okuyarak öğrendim. Su orucu belirli periyotlarda yapılıyor örn 3 gün 7 gün 10 gün ve 21 gün olarak bu süre içinde sadece şu içiliyor. 3-4 günde sinameki otu İngiliz tuzu kullanarak bağırsak boşaltımı yapılıyor gerekli olursa lavmanda yapılıyor ( ben hiç yapmadım sinameki otu işe yaradı bende) araştırmalarıma göre dünyada en uzun orucu 1996 yılında yapılmış 382 günlük şu orucu ile 125 kilo vermiş tabiki doktor takibi altında ve gerekli vıtamin minarel eşliğinde. Su orucunu ben kilo vermek istediğim için yapıyorum daha önce 3 7 ve 10 günlük yapmıştım evet kilo verdim fakat iki ay önce kaza geçirip ayağımı kırdım yeni alçıdan çıktı ayağım haliyle verdiğim kiloyu geri aldım şimdi tekrar yapıcam su orucu ile otofaji yani iç beslenme oluyor bu süre içinde vücuda yiyecek girmediği için o da ne kadar kötü hücre ve kilo varsa onları yiyor😃 Aslında bunu vücudun bir savunma mekanızması olarak düşünüyorum ben çok eski zamanlarda kanser vb birçok hastalık yoktu nedeni insanların az beslenmesi olarak düşünüyorum peygamber efendimiz sav sürekli oruç tutarak hem ibadetini yapıyor hem de sağlıkli idi yemekten çok açlık biz insanlar için hayırlı diye düşünüyorum fakat biz yemek konusunda biraz iradesiz davranıp vücudumuza işgence yapıyoruz ben bunu ne yazık ki geç anladım telafi etmeye uğraşıyorum
Su içme saatleriniz mi var peki yoksa susadıkça mı içiyorsunuz

Öneriniz için teşekkürler fakat su orucu aidın salih in gerçek tıp adlı kitabında detaylı bir şekilde yazmakta su orucu ile vücut otofaji yapıyor dilerseniz bi araştırın görürsünüz öyle birşey yok diyip kestirip atmak yerine bilgili bir şekilde cevap vermiş olursunuz 😊
cevabınızı görünce yazmadan edemedim, üstteki arkadaşa katılıyorum güncel kaynaklarda(?) su diyeti diye bir şey yok, diyetisyenlere böyle bir şey öğretilmiyor. kilolu insanlara su diyetini geçtim çok düşük kalorili diyetle bile başlamayı doğru bulmuyorum yavaş yavaş kalori azaltıyoruz ki bünye alışsın. böyle bir yöntemle zayıflayacağınıza hiç zayıflamamak belki daha faydalı olabilir ama tabii istediğinizi yapmakta özgürsünüz 💐

Öneriniz için teşekkürler fakat su orucu aidın salih in gerçek tıp adlı kitabında detaylı bir şekilde yazmakta su orucu ile vücut otofaji yapıyor dilerseniz bi araştırın görürsünüz öyle birşey yok diyip kestirip atmak yerine bilgili bir şekilde cevap vermiş olursunuz 😊
O kadının söyledikleri bilimsel değil doktor diye her doktorun söylediği şeyler doğru olmuyor kaldı ki sscb doktoru 2 sene okuyup doktor olmuştur max. 108 kilo birinin su orucu ile zayıflaması zor. Otofaji dediğiniz olay öyle söylenen gibi aç kal olsun yok. Aynı kuantum dolandırıcıları gibi. 108 kilodan 100e düşersiniz 6 ay sonra 115 olursunuz. Günlerce aç kalıp su içmek yerine düzgün kalorili bir diyet yapın spor yapın. otofaji deneylerinin hepsi hayvanlar üzerinde yapıldı bir fare ve bir insan aynı değil fareye yapılan 21 günlük deneyler insan için 20 sene neredeyse. Olan kaslara da bay bay demeyin. Aksine metabolizma hızınız düşer vücudunuz daha az kalori yakar. Uzun vadede kilo alımı. İrade üzerine düşmenizi öneririm. Bu konuda kitaplar önerebilirim psikolojik olarak. Kilo vermek için tek önerim düzgün kaliteli beslenmek. Hormon sonuçlarında ben görüyorum 10 kilo veren danışanlarda bile o kadar fark oluyor ki. 20 yıldır şeker hastası kadın kendine 3 ay veriyor 7 kilo veriyor şekerden kurtuluyor. Lütfen sağlığınızı daha fazla bozmayın

cevabınızı görünce yazmadan edemedim, üstteki arkadaşa katılıyorum güncel kaynaklarda(?) su diyeti diye bir şey yok, diyetisyenlere böyle bir şey öğretilmiyor. kilolu insanlara su diyetini geçtim çok düşük kalorili diyetle bile başlamayı doğru bulmuyorum yavaş yavaş kalori azaltıyoruz ki bünye alışsın. böyle bir yöntemle zayıflayacağınıza hiç zayıflamamak belki daha faydalı olabilir ama tabii istediğinizi yapmakta özgürsünüz 💐
Zaten bu su diyeti diye geçmiyor eleştiriniz ve öneriniz için teşekkür ederim güncel kaynaklar dediniz acaba hangi kaynaklar çünkü su orucunu biraz araştırsanız illa karşınıza çıkacaktır

O kadının söyledikleri bilimsel değil doktor diye her doktorun söylediği şeyler doğru olmuyor kaldı ki sscb doktoru 2 sene okuyup doktor olmuştur max. 108 kilo birinin su orucu ile zayıflaması zor. Otofaji dediğiniz olay öyle söylenen gibi aç kal olsun yok. Aynı kuantum dolandırıcıları gibi. 108 kilodan 100e düşersiniz 6 ay sonra 115 olursunuz. Günlerce aç kalıp su içmek yerine düzgün kalorili bir diyet yapın spor yapın. otofaji deneylerinin hepsi hayvanlar üzerinde yapıldı bir fare ve bir insan aynı değil fareye yapılan 21 günlük deneyler insan için 20 sene neredeyse. Olan kaslara da bay bay demeyin. Aksine metabolizma hızınız düşer vücudunuz daha az kalori yakar. Uzun vadede kilo alımı. İrade üzerine düşmenizi öneririm. Bu konuda kitaplar önerebilirim psikolojik olarak. Kilo vermek için tek önerim düzgün kaliteli beslenmek. Hormon sonuçlarında ben görüyorum 10 kilo veren danışanlarda bile o kadar fark oluyor ki. 20 yıldır şeker hastası kadın kendine 3 ay veriyor 7 kilo veriyor şekerden kurtuluyor. Lütfen sağlığınızı daha fazla bozmayın
Düşüncenize saygı duyuyorum otofaji nedir ben yanlış biliyor olabilirim bilgi verin biraz kuantum dolandırıcısı demişsiniz daha net olur musunuz bir de ilk kez sizden duydum otofaji deneyinin fareler üzerinde yapıldığını ufacık bir hayvan zaten nasıl bir otofaji deneyi yapımış üzerinde merak ettim doğrusu benim bildiğim kadarıyla fareler üzerinde çeşitli ilaç aşı ve kozmetik ürünler vb için deney yapıldığıdır halihazırda su orucu yapan bir çok insan var ben yanlış biliyorum hadi herkes demi yanlış biliyor

Zaten bu su diyeti diye geçmiyor eleştiriniz ve öneriniz için teşekkür ederim güncel kaynaklar dediniz acaba hangi kaynaklar çünkü su orucunu biraz araştırsanız illa karşınıza çıkacaktır
beslenme ve diyetetik okurken işlediğimiz kaynaklardan bahediyorum. araştırınca tabii ki karşıma çıkar internette olmayan şey yok

Düşüncenize saygı duyuyorum otofaji nedir ben yanlış biliyor olabilirim bilgi verin biraz kuantum dolandırıcısı demişsiniz daha net olur musunuz bir de ilk kez sizden duydum otofaji deneyinin fareler üzerinde yapıldığını ufacık bir hayvan zaten nasıl bir otofaji deneyi yapımış üzerinde merak ettim doğrusu benim bildiğim kadarıyla fareler üzerinde çeşitli ilaç aşı ve kozmetik ürünler vb için deney yapıldığıdır halihazırda su orucu yapan bir çok insan var ben yanlış biliyorum hadi herkes demi yanlış biliyor
Otojafi ZATEN insan hücrelerinde sürekli olan bir şey yani hiç yoktu ben şu içtim kalorisiz beslendim oldu gibi bir şey değil. Tetikliyor evet ama ne anlamda tetikliyor uzun vadeli hiçbir şekilde kilo verdirmez metabolizmaya olumsuz etki yaratır. Normal bir diyet yaparak zaten bunu tetiklersin kilo vermeyi yani. Siz obez birisiniz boyunuzu bilmiyorum ama 108 kilo olan biri 150 kilo da olur bunun durduğu yok. Sürekli bedeninizi bozmak yerine ona şifa bulmaya çalışın. Sağlık deneyleri de hayvanlar üzerinde yapılır. herkes dediğiniz ne mesela kaç kişi kaç sene boyunca izlenmiş ne kadar kontrol edilmiş. başka ne durumları varmış her beden aynı mı her şey ona iyi gelsin. Ona bakarsan 777 yazdım milyoner oldum çamaşırıma taş koydum o bana aşık oldu diyen Dr çok bunların hepsi doğru mu oluyor. yüksek lisans yapmış bir diyetisyen olarak söylüyorum. Çok araştırma yaptım ve çok okudum. Kolay olsa o zaman her obezi toplar su orucu yaptırır salardık. Ama bunun bir geri dönüşü var. Siz kısa süreli düşünüyorsunuz ben uzun vadeli. Sağlıktan olursunuz valla bu işler şakaya gelmez. Normal kilolu insanlar bile şok diyetlerle bozuyor 70 kilo insan şok diyet 60 oluyor 1 sene sonra 75 65 80 böyle ilerleye ilerleye devam ediyor. Obez olan insan beyni kilo verince de geçmiyor. Bunun üzerine yoğunlaşma lazım. Ne yaparsanız yapın ben dostça uyarmak istedim. Geçmiş tecrübelerinizi düşünün

X