Su orucu yapmak isteyenler

043438

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2024
19
12
24
Arkadaşlar ben 24 yaşındayım ve çoçukluğumdan belli kiloyum 2 ay önce de kaza geçirdim ve ayak bileyim kırıldı haliyle harekatı kaldım zaten var olan kiloma yenileri de eklendi ve 108 kilo oldum ben iradesi biraz zayıf biriyim şu orucuna başlamak istiyorum bu orucu yaparken de belki bana eşlik etmek isteyen arkadaşlarımız olursa sevinirim benim gibi kilo sorunu olan arkadaşlarımı davet ediyorum birlikte birbirimize motivasyon vererek kilo verelim ben yarın başlıycam başlamak isteyen arkadaşlar varsa bekliyorum 😊😇

Öneriniz için teşekkürler fakat su orucu aidın salih in gerçek tıp adlı kitabında detaylı bir şekilde yazmakta su orucu ile vücut otofaji yapıyor dilerseniz bi araştırın görürsünüz öyle birşey yok diyip kestirip atmak yerine bilgili bir şekilde cevap vermiş olursunuz 😊

Arkadaşlar ben 24 yaşındayım ve çoçukluğumdan belli kiloyum 2 ay önce de kaza geçirdim ve ayak bileyim kırıldı haliyle harekatı kaldım zaten var olan kiloma yenileri de eklendi ve 108 kilo oldum ben iradesi biraz zayıf biriyim şu orucuna başlamak istiyorum bu orucu yaparken de belki bana eşlik etmek isteyen arkadaşlarımız olursa sevinirim benim gibi kilo sorunu olan arkadaşlarımı davet ediyorum birlikte birbirimize motivasyon vererek kilo verelim ben yarın başlıycam başlamak isteyen arkadaşlar varsa bekliyorum 😊😇
Öncelikle çok geçmiş olsun inşallah kısa sürede iyileşirsiniz.
Su orucu deneyiminiz yoksa yavaş yavaş başlamanızı öneririm daha önce yapmış mıydınız.
Ben de yapacağım ama biraz zaman verdim kendime bir iki hafta sonra belki yaparım
Süreçte kolaylıklar diliyorum, aidin salih hocanın kitabını okuduysanız zaten süreci biliyorsunuzdur bilinçsizce yapılması çok zararlı olan bir yöntemdir çünkü
Şifa olsun inşallah

Öncelikle çok geçmiş olsun inşallah kısa sürede iyileşirsiniz.
Su orucu deneyiminiz yoksa yavaş yavaş başlamanızı öneririm daha önce yapmış mıydınız.
Ben de yapacağım ama biraz zaman verdim kendime bir iki hafta sonra belki yaparım
Süreçte kolaylıklar diliyorum, aidin salih hocanın kitabını okuduysanız zaten süreci biliyorsunuzdur bilinçsizce yapılması çok zararlı olan bir yöntemdir çünkü
Şifa olsun inşallah
Evet okudum daha önce 3 ve 7 günlük yaptım şimdi ise 21 gün tamamlamak istiyorum iyi dilekleriniz için teşekkürler ☺

Öneriniz için teşekkürler fakat su orucu aidın salih in gerçek tıp adlı kitabında detaylı bir şekilde yazmakta su orucu ile vücut otofaji yapıyor dilerseniz bi araştırın görürsünüz öyle birşey yok diyip kestirip atmak yerine bilgili bir şekilde cevap vermiş olursunuz 😊

Su orucu detokstur,
Vücudun alması gereken proteini karbonhidratı su vermez…
Su kaybı kas kaybı yaşarsınız…
Bunu geçmişi morbid obez olan biri olarak yazıyorum, havadan sudan değil…

Merhabalar bende su orucu yapacağım hatta bir kaç arkadaşımla birlikte grup şeklinde yapıyoruz sizede katılmak isterim ne zaman basliyorsunuz

Merhabalar bende su orucu yapacağım hatta bir kaç arkadaşımla birlikte grup şeklinde yapıyoruz sizede katılmak isterim ne zaman basliyorsunuz
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim bu gün başlayacaktım benim maksadım burada birbirimize hem destek hemde moral oluruz diye düşünüyorum bana katılmanıza çok sevindim

Su orucunu nasıl yapıyorsunuz detay yazarmısınız
Aidin Salih'in Gerçek Tıp adlı kitabından okuyarak öğrendim. Su orucu belirli periyotlarda yapılıyor örn 3 gün 7 gün 10 gün ve 21 gün olarak bu süre içinde sadece şu içiliyor. 3-4 günde sinameki otu İngiliz tuzu kullanarak bağırsak boşaltımı yapılıyor gerekli olursa lavmanda yapılıyor ( ben hiç yapmadım sinameki otu işe yaradı bende) araştırmalarıma göre dünyada en uzun orucu 1996 yılında yapılmış 382 günlük şu orucu ile 125 kilo vermiş tabiki doktor takibi altında ve gerekli vıtamin minarel eşliğinde. Su orucunu ben kilo vermek istediğim için yapıyorum daha önce 3 7 ve 10 günlük yapmıştım evet kilo verdim fakat iki ay önce kaza geçirip ayağımı kırdım yeni alçıdan çıktı ayağım haliyle verdiğim kiloyu geri aldım şimdi tekrar yapıcam su orucu ile otofaji yani iç beslenme oluyor bu süre içinde vücuda yiyecek girmediği için o da ne kadar kötü hücre ve kilo varsa onları yiyor😃 Aslında bunu vücudun bir savunma mekanızması olarak düşünüyorum ben çok eski zamanlarda kanser vb birçok hastalık yoktu nedeni insanların az beslenmesi olarak düşünüyorum peygamber efendimiz sav sürekli oruç tutarak hem ibadetini yapıyor hem de sağlıkli idi yemekten çok açlık biz insanlar için hayırlı diye düşünüyorum fakat biz yemek konusunda biraz iradesiz davranıp vücudumuza işgence yapıyoruz ben bunu ne yazık ki geç anladım telafi etmeye uğraşıyorum

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim bu gün başlayacaktım benim maksadım burada birbirimize hem destek hemde moral oluruz diye düşünüyorum bana katılmanıza çok sevindim
Bende bugün başladım hayırlısıyla benim hedef de önce 10 günü tamamlamak sonra 21 Gunu

İnşallah siz de bende hedefimize ulaşırız
Ben 55 kg yum kilo sıkıntım yok ben sadece sifalanmak adına yapıyorum ilk hedef olarak 270 saatle başladım bugün saat 6 da start verdim

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-16-21-25-47-36_c2a8586e0aee576d81d326a6c0f5c98b.jpg
    Screenshot_2024-07-16-21-25-47-36_c2a8586e0aee576d81d326a6c0f5c98b.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2024-07-16-19-45-38-59.jpg
    Screenshot_2024-07-16-19-45-38-59.jpg
    33,8 KB · Görüntüleme: 15
X