Şu An İnanın Öleceğimi Bilsem Böylesine Çökmezdim

Başlığı okuyunca bu kadının başına ne gelmiş böyle yazmış dedim ayrıntıları okuyunca da bi de bayil istersen feriha dedim. Ölmeye gerek yok olduğu gibi kabul edin çocuğu ilacla değil psikologla görüştürün sadece. Her cocuk aynı olabilir mi hic ya da ilk hiperaktif sizin çocuğunuz mu sanki

Çocuğum beş buçuk yaşında ve sanırım hiperaktif .Teşhis için erkenmiş ama bence kesin öyle.İki buçuk yaşından beri kreşe gidiyor ve bu süreçte hareketliliginden hep şikayet aldık.Gecen yıl yine bu yüzden kreşi değiştirmek zorunda kaldım .Artık çok yoruldum, şimdi yeni bir kreşe başladı ve bugün rehber öğretmen çağırdı.Arkadaşını itmiş, birine sana vururum diye korkutmuş, başka birinin kolunu yalamış vs vs...Birkaç veli şikayet etmis.Çocugunuza okulda özel öğretmen tutun dediler, sanki engelli bir çocuk gibi.Bu öneriyi goturdugum psikiyatr çok saçma buldu ve bu engelli bir çocuk değil onu mimlemiş olursunuz dedi.İlac tedavisini kendi çocuğuna dahi tavsiye etmeyeceğini söyledi.Yine de diğer ilaçlardan masum olduğunu düşündüğü Risperdal diye bir ilaci önerdi.Fakat evde baktım onlarca yan etkisi var.Okuldan cıkarken bugun çocuğuma seslendim, o sırada sınıftaki velilerden biri dedi ki örneğin adı Ali olsun "Meşhur Ali sen misin?" nasıl kötü oldum, eve geldim ağladım bir sürü . İki ucu boklu değnek , ben ne yapacağım.Baska bir doktora randevu aldım onunda görüşünü almak için.Fakat her yerime ateş bastı şimdi , bu çocuk düzelmeyecek mi, ben ona bu ilacı hep vermek zorunda mı kalacağım?Siz ne yapardınız?
Öncelikle durumu gereksiz dramatize etmeyin. Elbette öleceğinizi öğrenseniz daha çok üzülmeniz gerekir… çocuk gelişimciyim, böyle öğrenciler oluyor bazen evet. Benim de vardı sınıfımda ve diğer veliler sürekli şikayet ediyordu. Bazen ben bile dayak yiyiyordum minicik çocuktan 😅 sonuç olarak 2 sene içinde çocuk değişti, asla okul değiştirmelerini istemedim. Aile ile sürekli görüşerek sorunu çözdük. Öncelikle durumu dediğim gibi büyütüp dramatik hale getirmeyin. Sonrasında mutlaka süper dadı izleyin, yabancı versiyonları çok daha güzel tlc sitesinde vs. Türkçe halleri olması lazım. Bu programlarda özellikle Buğra nın olduğu bölümü iyice izleyin. Yabancı versiyonlarında genelde sizin çocuğunuz gibi şiddet eğilimli çocuklarla ilgileniyorlar onlar da çok güzel. Unutmayın ki bunlar daha çocuk, karakteri oturmuş değil ve düzelir. Sadece kural koymayı, ne olursa olsun bazen taviz vermemeyi, çocuğun stresini ifade edeceği yollar bulmayı, stres kaynaklarını keşfetmeyi ve bol bol sevgi- anlayış vermeyi görev edinin. Tekvando futbol vs. kursa gönderin, spor inanılmaz iyi geliyor böyle çocuklara. Yasak koymayın her şeye, özgür olsun çoğu şeyde ama bir şey yasaksa ağlasa da vursa da pes etmeyin. Bunların bir yol olmadığını görsün. Olumlama yapın, neden böyle davranıyorsun arkadaşlarına demeyin, bugün arkadaşlarınla iyiymişsin. Çok sevindim, sen problemleri konuşarak çözebilen bir çocuksun. Bu özelliği edinmen çok güzel, parkta şu çocukla tartıştın ancak sesini yükseltmedin bu yüzden sana pasta aldımvs hep olumlu dönüşten verin. Öneriler sonsuza kadar gider, birkaç çocuk gelişim kitabı okuyarak kolayca çözersiniz 🙏🏻 Şiddet eğilimli en az 4-5 öğrencisini pamuk yapmış öğretmen olarak söylüyorum😍 her çocuk uygun davranışlarla pamuktur🙏🏻

Öncelikle durumu gereksiz dramatize etmeyin. Elbette öleceğinizi öğrenseniz daha çok üzülmeniz gerekir… çocuk gelişimciyim, böyle öğrenciler oluyor bazen evet. Benim de vardı sınıfımda ve diğer veliler sürekli şikayet ediyordu. Bazen ben bile dayak yiyiyordum minicik çocuktan 😅 sonuç olarak 2 sene içinde çocuk değişti, asla okul değiştirmelerini istemedim. Aile ile sürekli görüşerek sorunu çözdük. Öncelikle durumu dediğim gibi büyütüp dramatik hale getirmeyin. Sonrasında mutlaka süper dadı izleyin, yabancı versiyonları çok daha güzel tlc sitesinde vs. Türkçe halleri olması lazım. Bu programlarda özellikle Buğra nın olduğu bölümü iyice izleyin. Yabancı versiyonlarında genelde sizin çocuğunuz gibi şiddet eğilimli çocuklarla ilgileniyorlar onlar da çok güzel. Unutmayın ki bunlar daha çocuk, karakteri oturmuş değil ve düzelir. Sadece kural koymayı, ne olursa olsun bazen taviz vermemeyi, çocuğun stresini ifade edeceği yollar bulmayı, stres kaynaklarını keşfetmeyi ve bol bol sevgi- anlayış vermeyi görev edinin. Tekvando futbol vs. kursa gönderin, spor inanılmaz iyi geliyor böyle çocuklara. Yasak koymayın her şeye, özgür olsun çoğu şeyde ama bir şey yasaksa ağlasa da vursa da pes etmeyin. Bunların bir yol olmadığını görsün. Olumlama yapın, neden böyle davranıyorsun arkadaşlarına demeyin, bugün arkadaşlarınla iyiymişsin. Çok sevindim, sen problemleri konuşarak çözebilen bir çocuksun. Bu özelliği edinmen çok güzel, parkta şu çocukla tartıştın ancak sesini yükseltmedin bu yüzden sana pasta aldımvs hep olumlu dönüşten verin. Öneriler sonsuza kadar gider, birkaç çocuk gelişim kitabı okuyarak kolayca çözersiniz 🙏🏻 Şiddet eğilimli en az 4-5 öğrencisini pamuk yapmış öğretmen olarak söylüyorum😍 her çocuk uygun davranışlarla pamuktur🙏🏻
Sizi yürekten tebrik ediyorum sizin gibi gerçek egitimcilere ihtiyacımız var ❣️

Çoğunuzun ekranlarla arası nasıl? Televizyon, TV, tablet vb.?
Okuduğum bir kitapta bazı çocukların bünyelerinin az süreli ekranı bile kaldıramadığı bu çocuklarda hiperaktivite ile aynı bulguları veren ve genelde uzmanlar tarafından hiperaktivite ile karıştırılan tablolar görüldüğü yazıyordu. Yabancı bir çocuk psikoloğu idi yazarı sanırım ve kendisine hiperaktivite gibi teşhislerle gelen bircok çocuğun ekran orucu ile şikayetlerinin bittiğini söylüyordu.
Bir süre ekranı kisitlayip sonra tekrar yavaş yavaş belirli bir düzen içinde izin vermek gibi bir programı vardı.
Kitabın ismini hatırlarsan size yazarım bir bakarsınız belki işinize yarar. Umarım sorunsuzca atlatırsınız bu süreci 🙏
Kitabın ismini hatirladiniz mi acaba 😊

Derin bir nefes alın, durumunuz düşündüğünüzden çok daha iyi. 😊

Basit bir dil altı aspirinin prospektüsünü okuyun neler neler yazıyor yan etki olarak.

Prospektüste ne kadar az görülürse görülsün tüm yan etkiler yazılmak zorundadır. Üstelik oranları da yazmaz.

Doktorunuz zaten gereksiz ilaç kullanımına karşı, bu durumda size en düşük en hafif ilaçtan başlatır.

Bu ilacı elbette devamlı kullanmayacaksınız, büyüyünce sakinleşecek. Ayrıca enerjisini daha rahat nasıl harcayabilir bir araştırın. Şimdiki çocuklar kutu evin içinde elde telefonla büyüyor, nerede hareket edecek çocuk? Spor, oyun grubu vb çözümleri düşünebilirsiniz.

Vallahi şimdiki çocuklar yine sakin bence.

Elden telefonları bilgisayarları alsak dört duvar arasında pinpon topu gibi sekecekler, haklılar da.

X