Stresten beyin kanaması

• Konu Sahibi gelecekkorkusu
iktisatı bitirdim.ama para hesap işlerinin bana göre olmadığını bilerek pazarın önde firmalarından birine araç satış danışmanı olarak başladım..
ve bir daha da çıkamadım..benneyaptımki
3.yılımdayken daha iyi bir markaya transfer oldum burdaki yönetimin talebi ve ricasıyla.
.şu anda sektörde 4.yılım bitmek üzere.kaydirigubbakcemile5
benim işim malesef stresi besleyen bir iş.:bbo:
hazırlanması gereken raporlar,gelen müşterilere satışı yapabilmek için diğer markalara kaptırmamak adına verilen savaş,kotayı doldurmak,eğitimler birde üstüne insan kaynakları olunca hep stres unsuru oluyor yaşamım iş hayatında..:teselli:
ayın 30 unun akşamı satış müdüryle toplantı yapıp ohh hedef tuttu diye odadan çıkarız,1inde ay başlar ne olacak bu ay demeye kalmadan hedefler verilir,satış politikası belirlenir,kampanyalar açıklanır ve yeni bir maraton başlamış olur..:çok üzgünüm:
ayda sadece 2 pazar tatil yapıyorumdur..onun haricinde imkansızdır..
toplantılar için eve 11lerde gelmişimdir ayda bir kez..
ve şu an ücretsiz izinde olmama rağmen şirket maillini outlooka kurmuş olup gene işyerinde fiilen bulunamasamda en azından izlenecek stratejilere fikir beyan etmek zorundayım..
yakındır tahtalı köy durumları kanımca benim için..kafamçokkarıştı

Son düzenleme:
Turizmde yönetici olduğum için çok fazla yorulduğum söylenemez :1closedeyes:
Personelim yapıyor zaten..sadece koordine etmek kalıyor
Beyin kanaması geçirme ihtimalim yok gibi..
Zaten gamsızım da -tatlicadiarzu-
Relax millet..relax kaydirigubbakcemile

ben gunde 9 saat cok stresli bi sekilde calisiyorum
surekli beyin isi...
bugun bol bol mesaj yazdim buraya cunku sef yok :)
seninki ne guzel bi ismis oyle

stresin zararlarını valla kendimde görebiliyorum. örneğin çok stresli olduğum günlerde az iş yapmış da olsam çok yorgun oluyorum. ancak çok iş olduğu günler eğer stres yaşamadıysam çok dinç ve yorulmamış oluyorum. bu da stresin enerjiyi yani bizi nasıl tükettiğine bir örnekbenneyaptımki

Burası mesleğini,tahsilini övme topiğimi olmuşkafamçokkarıştı

ilkokul terk biri olarak gayet stressiz bir insanım,hiç bişeyi kafaya takmıyorum

Dışardan ilkokulu bitirip stres denen şeyle tanışıcam-tatlicadiarzu--tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-

Biraz once biri anlatti, tanidigi bi kiz isyerinde baya bi sorumluluk almis ve stresli calisiyormus cok ta akilli biriymis. Bir gun beyin kanamasi gecirmis, apar topar hastaneye yetistirmisler ama kurtaramamislar. Esinden de yeni bosandigi bi donemmis...

Aman strese dikkat edin arkadaslar, en onemlisi saglik iste pisi pisine gitmis kizcagiz

stres işten cok kişiye bagli bir durum bence..yani rahat canli,agir kanli biriyle tez canli,panik atak birini bir tutmak sacma olur..beyin zaten hepten karmaşık birşey..doktor degilim ama stresten beyin kanamasi gecirmekte pek mantikli gelmedi :) hadi kalp krizi olsa tamam..ama beyin kanamasi cok farkli bir olay..dedem 4 kere beyin kanamasi geçirdi..buyuzden epey bilgim var bu konuda..ilkinde agactan düştü..doktora götürdük birşeyi cikmadi..ama 3 ay sonunda durup dururken beyin kanamasi geçirdi..halbuki o 3 ay önceki düşmenin etkisiymiş..belki bu arkadastada öyle birşey oldu yada birden tansiyonu firladi yada geçmişte bir damar tikanlikligi vardi da strese baglandi konu..öyle yada böyle ne fark ederki kiz ölmüş :S Allah rahmet eylesin..

gercekten iş hayatı çok strsli insanlarla uğrasmak çokkk zorrr ama katlanıyorusss çünkü para kazanmalıyızz ama zor yani:teselli:

Gerçektende çalışmak çok zor.Bende çalışırken stres yüzünden az hasta olmadım.Şimdi çalışmıyorum ama yine de kafama takcak bişeyler buluyorum :mymeka: Bi şeyi kafama taktıysam tamam zaten:KK43: Öyle özeniyorum ki rahat, pozitif, kaygısız insanlara. :çok üzgünüm:

üzüldüm Allah rahmet eylesin..

aslında tembellik derecesine getirmeden arada yapamadım yetişemedim aman buda böle kalsın demek gerekiyo sanarım

evet yaa.Stres stres stres.
hayatimizda sanki olmazsa olmazlardan
gibi.Bizimde su an o kadar stresliki
hayatimiz.

Biraz once biri anlatti, tanidigi bi kiz isyerinde baya bi sorumluluk almis ve stresli calisiyormus cok ta akilli biriymis. Bir gun beyin kanamasi gecirmis, apar topar hastaneye yetistirmisler ama kurtaramamislar. Esinden de yeni bosandigi bi donemmis...

Aman strese dikkat edin arkadaslar, en onemlisi saglik iste pisi pisine gitmis kizcagiz

stres yapmamak mükünmü canım ya ALLAH RAHMET EYLESİN.

Eniştem içkili olduğu bir gece kumar masasında tüm malını mülkünü kumara kaptırınca ve bunuda utanmadan teyzeme söylediğinden teyzem bir iki saat içinde beyin kanaması geçirmiş ve yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.
Şimdi herkes hayatını yaşıyor, olan zavallı teyzeme oldu, çoluk çocuğumun rızkını başkalarına nasıl verirsin diye bağırdığını duymuş en son komşuları.
Stresin yaptığı beyin kanamasının canlı şahidiyim ben. Ne yaparsanız yapın stresten uzak duramıyorsunuz işte.

tabiki stres yapmamalıyızda işteyken mesela öle haksızlıklar görüyorsunki bazen orada bulunmak istemiyorsun ama para kazanmak için geleceğin içinde kalmak zorundasın bu da stres yaratıyor insanda elinde olmuyor yani

Eniştem içkili olduğu bir gece kumar masasında tüm malını mülkünü kumara kaptırınca ve bunuda utanmadan teyzeme söylediğinden teyzem bir iki saat içinde beyin kanaması geçirmiş ve yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.
Şimdi herkes hayatını yaşıyor, olan zavallı teyzeme oldu, çoluk çocuğumun rızkını başkalarına nasıl verirsin diye bağırdığını duymuş en son komşuları.
Stresin yaptığı beyin kanamasının canlı şahidiyim ben. Ne yaparsanız yapın stresten uzak duramıyorsunuz işte.

Çok zor bir durum,Allah kimseye yaşatmasın,Okurken gerçekten çok üzüldüm..:çok üzgünüm:
Allah rahmet eylesin,başınız sağolsun tekrar:a015:

biz evdeki stresi zor çekiyoruz.hem çalışıp hem evli hanımlara Allah kolaylık versin

X