Stresli ve depresif gebelik geçirenler

-mathilda-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
526
319
33
Arkadaşlar merhaba ben 26 haftalık gebeyim elimde olmayan sebeplerden dolayı çok stresli ağlayarak üzülerek yer yer korkularla endişelerle bir gebelik geçirdim şu güne kadar ve öyle de görünüyor ki bundan sonra da böyle devam edecek. Benim size sormak istediğim yaşadığım her sinir krizi üzüntü endişe nöbetleri sonrasında içimi müthiş bir korku kaplıyor bebeğime birşeyler oluyor mu acaba diye… Allah korusun engelli vs olmasından çok korkuyorum çünkü gerçekten çok stresli bir gebelik geçirdim. Sizlerden böyle gebelik geçiren ve bebeğini sağlıklı biçimde kucağına alan oldu mu ben çok korkuyorum bir de onca stresin üzerine bu korku beni mahvediyor cevaplarınız İçin teşekkür ederim lütfen beni yargılamayın çünkü bazı şeyler insanın elinde değil tamamen dış etkenlerden kaynaklanıyor…

Korkunç kötü bir hamilelik geçirdim ve çocuğumu çok şükür sağlıkla kucağıma aldım. Şu an karşımda oyuncaklarıyla oynuyor. Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi.

hayır olmaz merak etmeyin
ama tabi ki sakinleşmeye çalışın sonuçta size de zarar.

Bende 7 haftalık hamileyim heran korku stresle geçiyor. 3. Ye oldugu için. İstemeden sürekli sitres yapıyorum her kasık agrım da

Şimdi şöyle bir şey var ki anne ne hissediyorsa bebekte aynısını yaşıyor. Engelli değilde çok ağlayan ,biraz büyüdükten sonra da sinirleri bozulmuş ve uykusu düzensiz bir bebek ola bilir.Benim kız kardeşim hamileliğinin bir dönemini stresli geçirdi.Sonuna doğru da büyük bebeği hastalandı korkular içinde oldu.şimdi karnındakı çoçuğun 2 yaşı var.çok sinirli,her şeye ağlayan uykusu düzensiz bir çocuk.uykudan ağlayarak uyanıyor. Allah yardımcınız olsun.inşAllah sizin bebeğiniz öyle olmaz

Korkunç kötü bir hamilelik geçirdim ve çocuğumu çok şükür sağlıkla kucağıma aldım. Şu an karşımda oyuncaklarıyla oynuyor. Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi.
Şuan karşımda oyuncaklarıyla oynuyor yazmışsınız içim oynadı bu yazdığınız cümleye gözlerim doldu gerçekten o kadar acı günler geçirdim ki bir hamilenin adşa yaşamaması gereken şeyler yaşadım sinir krizleri geçirip ani hareketler yaptım ve çok korkuyorum Rabbim bana da onun sağlıkla oyuncaklarıyla oynadığı günleri görmeyi nasip eder inşallah

hayır olmaz merak etmeyin
ama tabi ki sakinleşmeye çalışın sonuçta size de zarar.
İnşallah bir zararı olmaz internette beyin gelişimi bile olumsuz etkilenir filan yazıyor sakinleşmeye çalışıyorum ama ardınarkası gelmeyen sorunlar beni mahvediyor gerçekten sinirlerim çok yıprandı artık aşırı tepkiler vermeye başladım elimde değil

Hiç böyle olacağını düşünmemiştim üstüne titreyecektim bebeğimin ama maalesef insanın elimde olmuyor bazı şeyler.

Hiç böyle olacağını düşünmemiştim üstüne titreyecektim bebeğimin ama maalesef insanın elimde olmuyor bazı şeyler.
Evet haklısınız. Bazen hayat şartları ve insanın istemeden yaşadıkları çok kötü olumsuz etkiliyor insanı.üstelik hamilelikte bu etki ikiye katlanıyor.insan daha hassas oluyor hormonlar falan. Ama sizinle birlikte hayatınızdakı insanlar da bunu düşünmeli.strese neden olacak durumlara sokmamalılar.Belli ki çokta düşünen insanlarla birlikte değilsiniz.Allah yardımcınız olsun

21 haftalık gebeyim. Ben de de stres ve kaygı çok oluyor. Ayrıntılı ultrasonda doktor herseyi olması gerektigi gibi deyince mutlu oldum. Ancak sabırsız biriyim. Simdiden hamilelikteki kilo artışı ve hareket kısıtlanmasından sıkıldım. Daha yarısında böyleyim.

Kimse bayıla bayıla streslenmiyor. Ay dur stres yapmayim deyince de stres balonu uçmuyor. Stres yapmamaya calışmak daha cok stres olmanıza yol açar. Bir duygu geliyorsa ona kendinizde yer açın.

Kimse bayıla bayıla streslenmiyor. Ay dur stres yapmayim deyince de stres balonu uçmuyor. Stres yapmamaya calışmak daha cok stres olmanıza yol açar. Bir duygu geliyorsa ona kendinizde yer açın.
Ne kadar güzel bir cevap bu böyle… anlayış ve anlaşılmak insana en iyi hissettiren şey gerçekten. Çünkü eleştiriye maruz kalıyorum doktorum bile sen artık annesin saklamamalı öğreneceksin sadece bebeğini düşüneceksin diye üstüme geliyor. Keşke elimde olsa ben ister miyim böyle kötü duyguları yaşamak kahır bildiğiniz

Bir yerde okumuştum.
Çok kötü hep ağlayarak bir hamilelik geçirdim ama bebeğim çok guleryuzlu sağlıklı oldu diye.
Kesin kötü olur diye bir şey yok Allah'ın izniyle keyfi yerindedir onun merak etmeyin tabi siz yine de sakin olun kendiniz için de.

Saçmalıyor. Hamile kalındıgında annelik hisleri ve dürtüsü otomatikman yüklenmiyor. Dogurduktan sonra bebegine yabancı hissetme cok yaygın görülen bir durum. Bu duygu bile kimseyi kotu anne yapmaz. Önce sizin mutlulugunuz ve huzurunuz sonra bebeginiz. Turk toplumlarında bu hamile kadını fanusa koyma alışkanlığı bir bitse keşke. Avrupa toplumlarında anneler doğuruyor 1 ay sonra bebegiyle geziye çıkıyor. Bebegiyle spor yapıyor, canlı derse giriyor. Biz de aman dışarı çıkmasın aman sen nasıl annesin. He canım he.

Merhaba ben de stresli krizli bir gebelik geçiriyorum acaba çocuğunuz nasıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…