Staj sınavı

Toprak111

""Yasanmayan yaslar""
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2017
5.037
6.530
15 kredilik ana dersimiz, staj % 30 vize %20 ve %50 final etkiliyor denildi dönem basında, stajın bittiği yılbaşı haftasında çarşamba günü hariç okul yoktu sınav haftası olduğu için. Bende 5 aydır gidememiştim,okul yok diye memlekete gittim, Salı günü aksam hoca' yarın sınav yapcagım' diye msj attı gruba.

Bende hocaya memlekette olduğumu söyledim, %5-10 arası etkiler pekte önemli değil dedi, Neyse işte yaptığı sınavı okumuş 1 tane dandik soru sormuş ve herkes yüksek almış (can 80) .Sorun burada başlıyor 2 ay boyunca stajlarda sürekli çalıştık , sürekli bakım planı hazırladık ( staj notu hazırlanan bakım planınlarından verilecekti ve gercekcekten çok ayrıntılı istiyolarlardu abartısız bakım planı hazırlamalara 3 günümüz gidiyordu, en iyi bakım planı hazırlayan ben secilmiştim) ve sınav %20 etkileyecek diyince sinirden elşm Ayağım tutmadı, hocanın yanına gittim
( %5 etkileyecek denen sınav %20 etkiledi, 2 ay boyunca yaptığım staj boşuna gitti, ve döenm başından beri hiç bir şekilde sınav yapılacağına dair hiçbir şey söylenemedi çünkü staj puanı uygulama yaparken hastanede ve yapılan ödevlerden veriliyor ,)

Bana mazeret sınavı yapılmasını istedim direk yapacak bişsey yok dendi ve 0 aldın desş bana stajdan 0 puan geldi, vizem 86 finalden ne alırsam alayım dersten kalıyorum ve kafayı yiycem, vşzemşn %20 si finalin %50 si alıncak staj0. Dönemim uzayacak , yönetmelikte dönem basında yapılacak sınavlar hakkında hocaların bilgi vermesi gerektiği yazıyor, ve staj sınavı diye birşey yok , ben dilekçe yazdım dekanlığa p.tes vereceğim ,durumda değişiklik olur mu , gerçekten benim için çok önemli o kadar zor saflarda İstanbul gibi bi yerde okuyorum 4.00 dı ortlamam ve şuan ortalama yerlerde hem de dersten kalıyorum, ben zaten çalışıyorum Dersime sınavım yüksek bir , inşaallah anlatabilmişimdir:KK43: staj adı altında yaptıgı sınav mahvettin beni böyle bişeyi daha öncesi hiç söylemedi, söyleseydi kesinlikle gitmezdim vallahş:KK43: kaldım resmenben 2 ay boyunca onca risk altında yaptığımız staj hiçe sayıldı napayım şimdi:KK43:

Doğeu olanı yapıp dilekçe vermişsin.
Benim de bildiğim kadarıyla sınavlar öyle kafaya göre yapılmaz. Ayrıca önceden yapılacağı bildirilmiş sınav tarihini de son hafta açıklayamaz, belli bir bildirim süresi var.
Dekanlıktan olumlu döner sanıyorum.

Mealwgimizde egosubu tatmin etmek isteyen cok insan var. Ben de uni okurken bu gibi benzer sikintilar cok cektim neden cunku insablar ablayissiz kural koyma yetkisini kendilerinde goruyorlar. Ise baskamadan mealektwn sogutuyirlar. Hele o igrenc sayfalarca bakim planlari yok mu vaktimizd3n omeumuzden caldi resmen. Saglikla meslegine baslarsin ins. Calismak daha kolay daha guzel.

Mealwgimizde egosubu tatmin etmek isteyen cok insan var. Ben de uni okurken bu gibi benzer sikintilar cok cektim neden cunku insablar ablayissiz kural koyma yetkisini kendilerinde goruyorlar. Ise baskamadan mealektwn sogutuyirlar. Hele o igrenc sayfalarca bakim planlari yok mu vaktimizd3n omeumuzden caldi resmen. Saglikla meslegine baslarsin ins. Calismak daha kolay daha guzel.
Allah razı olsun çok teşekkür ederim, hem hastane de bakım planı hazırlıyoruz, hem de onları hocalar mail yoluyla gönderiyoruz, internetin basında ödev yapmaktan nefes alamıyorduk

Doğeu olanı yapıp dilekçe vermişsin.
Benim de bildiğim kadarıyla sınavlar öyle kafaya göre yapılmaz. Ayrıca önceden yapılacağı bildirilmiş sınav tarihini de son hafta açıklayamaz, belli bir bildirim süresi var.
Dekanlıktan olumlu döner sanıyorum.
Sorunda bu zaten , dönem basında belli oluyor bunlar, staj sınavı diye de bişey yapacaksın madem bunu önce niye demedin,ya da o kadar ödevi neden hazırlattın

Sonucu ben de merak ediyorum. Bizi de haberdar edin :)
yaşadığım durumu sorunları bilmesine rağmen böyle yaptıgı için nefret ediyorum hocadan, inanın bende çok merak ediyorum, p.tesi son kez sorcam hocaya sonrada direk dekana gidip dilekçemi vercem.1 soruluk bi sınav altı üstü

Aman pesini bırakmayın bu olayın. Önceden söylenmiş olması gerekiyordu size katılıyorum.Böyle bir sebeple bir dönem uzamamalı =(

Ben staj sınavı diye bir şey olduğunu hatirlamiyorum zira staj notu belli bir oranda etkiliyordu o kadar .Hatırlamıyorum çok uzun zaman oldu ama sizin iş çok saçma olmuş gerçekten kafalarına göre akademik takvim mi değişirmis anlamadım .Valla peşini bırakmayın ego tatmini yapmasinlar böyle

Ben staj sınavı diye bir şey olduğunu hatirlamiyorum zira staj notu belli bir oranda etkiliyordu o kadar .Hatırlamıyorum çok uzun zaman oldu ama sizin iş çok saçma olmuş gerçekten kafalarına göre akademik takvim mi değişirmis anlamadım .Valla peşini bırakmayın ego tatmini yapmasinlar böyle
Kesinlikle öyle, ve şuan kalma duumundayım staj sınavı nr bende ilk kez duydum, bi anda cıktı zaten ı kadar streskiyimki ders cakısamıyorum

Sonucu ben de merak ediyorum. Bizi de haberdar edin :)
Sonuç koskoca hüsran dünyanın mazeretini sundum yönetmeliği açtım , dekanla görüştüm hiç bir şekilde geri dçnüş yapılmadı:KK43: 56 da kaldım nerdeyse 30 puanım gitti maleesef cimere yazıyorum artık isterse okuldan atsınlar umrumda değiller okul 1. Siydim yerle bir ettiler

Sonuç koskoca hüsran dünyanın mazeretini sundum yönetmeliği açtım , dekanla görüştüm hiç bir şekilde geri dçnüş yapılmadı:KK43: 56 da kaldım nerdeyse 30 puanım gitti maleesef cimere yazıyorum artık isterse okuldan atsınlar umrumda değiller okul 1. Siydim yerle bir ettiler

Üstteki arkadaşa katılıyorum, hakkını aramaya devam et. Sonuca varamazsan da çok üzülme, başarılı bir öğrenci isen tek dersle sana çok büyük bir zarar veremezler.

Üstteki arkadaşa katılıyorum, hakkını aramaya devam et. Sonuca varamazsan da çok üzülme, başarılı bir öğrenci isen tek dersle sana çok büyük bir zarar veremezler.
Sırf şikayet ettim diye herkese 90 girilen aynı ödevr bana 50 girildi, inanın söğüdün iyice uykusuz kaldıgım zamana yazık hakkımı yediler en çokta zoruna bu gidiyor

Sırf şikayet ettim diye herkese 90 girilen aynı ödevr bana 50 girildi, inanın söğüdün iyice uykusuz kaldıgım zamana yazık hakkımı yediler en çokta zoruna bu gidiyor

Böyle haksızlıklar ile çok karşılaşacaksın hayatta. Yılmadan devam edersen başarılı olursun, yoksa diğerlerinden farkın kalmaz, çarkın içinde erirdin.
Ha geçmişi de geçmişte bırakmalısın. Bu not konusunu seninle birlikte aylarca, yıllarca taşırsan yalnızca kendine zarar verirsin.
Şikayet edip hakkını aramak doğru yol. Ama bir noktadan sonra geride bırakıp önüne bakmayı bilmen lazım. Şöyle yapmalısın: :lülülü:

Böyle haksızlıklar ile çok karşılaşacaksın hayatta. Yılmadan devam edersen başarılı olursun, yoksa diğerlerinden farkın kalmaz, çarkın içinde erirdin.
Ha geçmişi de geçmişte bırakmalısın. Bu not konusunu seninle birlikte aylarca, yıllarca taşırsan yalnızca kendine zarar verirsin.
Şikayet edip hakkını aramak doğru yol. Ama bir noktadan sonra geride bırakıp önüne bakmayı bilmen lazım. Şöyle yapmalısın: :lülülü:
İnanın simirimden ağladım ilk kez, çalısmasam hoyda hoyda gezen birisi olsam hak ettim derim, benim bi masam bile yok ders calısacak, buz gibi evde halın üstlerinde dirsek çürüttüm sabahalara kadar, uyku düzenin bozuldu bu sınava calısacam diye sabahlara kadar oturuyorum halimi bir görseniz belki de benden daha çok üzülürdünüz bana çok acı şeyler yaşadım 1 sene içerisinde yuvam dağıldı babamı kaybettim ardından dedemi kaybettim acılarım hep tazelendi, bastan baştan aynı acıları yaşadım hep:KK43: yılmadım Yıkılmadım ayakta durmaya çalıştım hep benim bu dururmumu bildikleri halde yaptılar böyle en çokta bu canımı acıtıyor, benim okunmaya hakkım yokmuş gibi davranfılar terslediler bir şey sormak istediğim zaman bana sorma birşey dediler, okul da derece vardı akademisyen olmak en büyük hayalimdi , erasmus için çalışmaya başlamıştım ama beni mahvettiler ortalamam bildiğiniz sıfırlanmış gibi oldu diğerleri gibi susup oturmadıgım için hakkımı aradığım için dersten bırakıldım:KK43: emek hırsızlığı yapıldı hakkına girildi bunu kabullenen iyodun isterse okuldan atsınlar umrumda değil elimden geldiğince bunun sonuna kadar gideceğim

Dekanlığa dilekçe verdiyseniz geçme ihtimaliniz pek yok gibi ,malum hocalar takıyor böyle durumlarda.

Bide ben şunu anlamadım , eğitim hayatının her döneminde böyle ara habersiz sınavlar olur..
Hiç mi yaşamadı kimse yani..
Muhtemelen hocalar sözlü olarak belirtmiştir ya siz atladınız ya da önemsemediniz.

Keşke hocayla samimi bir şekilde konuşsaydınız.

Dekanlığa dilekçe verdiyseniz geçme ihtimaliniz pek yok gibi ,malum hocalar takıyor böyle durumlarda.

Bide ben şunu anlamadım , eğitim hayatının her döneminde böyle ara habersiz sınavlar olur..
Hiç mi yaşamadı kimse yani..
Muhtemelen hocalar sözlü olarak belirtmiştir ya siz atladınız ya da önemsemediniz.

Keşke hocayla samimi bir şekilde konuşsaydınız.
Hiç bi şekilde sınavdan bahsedilmedi, çünkü bu hastane stajı yaptığımız ödevlerdrn ve uygulamalardan puan veriliyor sınav ilk kez yapılmıs ve ilk kez duyulmuş bir şey. Biz zaten sürekli bakım planı hazırlıyoruz , aynı şeyin sınavını yaptı anlayacağınız ödevi aldı aynısını sordu 1 soru ve sınav bile denmez , dönem basında yapılacak herşeyin bilgisi veriliyor bu son anda söylenen bişey neden önemsemeyim en önemli dersim sonuçta o kadar emek harcadım. İnanın hastanenin en riskli bulaşıcı hastalıklar servisinde çalıştım vhiç tecrübem yokken en ufak bir bulaşta hayatı tehlikm vardı ve basımda hoca yoktu o kadar riskli yerlerde staj yaptım 2 ay acaba hastalık bulastımı diye nerde gezdiğimi bilmediğim zamanların oldu , nerde benim emeklerim , 2 ayım çöpe gitti

Hiç bi şekilde sınavdan bahsedilmedi, çünkü bu hastane stajı yaptığımız ödevlerdrn ve uygulamalardan puan veriliyor sınav ilk kez yapılmıs ve ilk kez duyulmuş bir şey. Biz zaten sürekli bakım planı hazırlıyoruz , aynı şeyin sınavını yaptı anlayacağınız ödevi aldı aynısını sordu 1 soru ve sınav bile denmez , dönem basında yapılacak herşeyin bilgisi veriliyor bu son anda söylenen bişey neden önemsemeyim en önemli dersim sonuçta o kadar emek harcadım. İnanın hastanenin en riskli bulaşıcı hastalıklar servisinde çalıştım vhiç tecrübem yokken en ufak bir bulaşta hayatı tehlikm vardı ve basımda hoca yoktu o kadar riskli yerlerde staj yaptım 2 ay acaba hastalık bulastımı diye nerde gezdiğimi bilmediğim zamanların oldu , nerde benim emeklerim , 2 ayım çöpe gitti
Nacizane tavsiye,hayatının hiç bir döneminde hiç bir alanında kendini hırpalarcasına ,kendinden vazgeçercesine çalışıp didinme.çünkü ülkemiz öyle şeylerin değerini bilen bir ülke değil.işte böyle harcanırsın yok yere.kimse bu kız çalıştı didindi demez...inşAllah hocanın azcık vicdanı vardırda hakkını verir sana.

X