Aile Planlaması Sprial

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

YSTRDY

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2007
37
1
ben spiral taktıralı iki hafta oldu.sezeryanle doğum yapmıştım taktırıyoken çok canım yandı,hergün akıntım oluyor su gibi açık kahverengimsi ayrıca adet sancısına benzeyen hafif sancım oluyo belimde, bunların yaşanması normal mi veya yaşayan biri var mı cevap yazarsanız sevinirim.:a015:

çok mu acıyo ya bende taktırcam oğlum 7 ayılk olcak
bilemiyorum ya
hiç mi taktırmasam acaba ağrı falan fazlaysa birde kayma ihtimali falan varmış

valla ben sezeryanle doğum yapmıştım doktor bu sebepten acıdığını söyledi ben ayrıca kendimi çok kasdım, kan şekerim düştü fenalaştım şimdi olsa taktırmazdım ama her insanın bünyesi farklı iyi düşünmenizi tavsiye ediyorum.

ben ilk bebeğime normal doğum yapmıştım, bir kaç ay sonra da spiralimi taktırmıştım... inanın ben hayatımda böyle rahat bir şey görmedim... ilk takıldığında tabii bazı sorunlar çıkıyor ortaya yanii vücut spirali yabancı bir cisim olarak gördüü için, onu dışarıya atmaya çalışıyor.. beyin bu uyarıyı aldığı için, rahim kasılmaya başlıyor... böylece adet sancısı gibi bir sancı hissediyorsunuz kasıklarınızda... ama sonra vücut buna alışıyor spirali tanıyor ve bu sancılar tamamen ortadan kalkıyor... akıntına gelince... muhtemelen uygun olmayan bir yerde taktırdın spiralini ve enfeksiyon aldın... doktora gitmelisin bir ilaçla halloluyor... spiral büyük rahatlık.. allah izin verir de ikinci doğumumu da başarıyla tamamlayabilirsem, yine spiral ile korunmayı düşünüyorum...

...............ay çok pardon butona iki kere basmışım yanlışlıkla koca yazı iki kere çıkmış...a.s.

Son düzenleme:
bugün konturol için spiralimi taktırdığım yere gittim ve ultrasonda spiralimin kaymış olduğu anlaşıldı demekki arkadaşlar bahsettiğim şikayeler görülürse bir sorun var demektir amanın konturolü elden bırakmayın allahtan kaza kurşununa kurban olmamışım:)))

ıkıtane sezeryanla dogum yaptım bes gun önce spral takdırdım acımadı yalan kım demıs kı benım canım tatlıdır acımadı ıgne yaptırırken bıle daha cok acıyo ama bunye meselesı herhalde aama gel gelemım ya kaydıysa dıye guvenemıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmm ayrıca lekelenme var uc aydenıcem bakalım sonra belkı cok kanama vs olursa cıkarcam

ya arkadaslar bende istiyodum spral taktirmak.gecengun devlet hast.kontrole gittim dr.
soledim spral taktirmak istiyorum diye.sezeryan dogum benim ki regl de olmadim henuz..oda normal dogum olmadigi icin rahim agzi esnek olmayabilir. adet sokturucu vereyim 2.gunu gel takalim dedi. bende cekimser kaldim simdi niye kendimi zorla regl olmaya zorliyim diye dusunup ilaci almadim.acaba ilaci kullansaydim devaminda da adet olurmuydum bilmiyorum. boyle bi duruma karsilasan var mi aramizda. simdi bu yazilanlara gore sanirim spral takilirken aciyor sanirim :çok üzgünüm:a.s.

kızlar bend e2 ay önce taktırdım bebğm 6 aylık ama 2 aydır sürekli agrı,sürekli kanama,akıntı ilişki sonrası kasılmam vardı..bugün kontrol için doktora gittim doktor enfeksiyon olmuş dedi.hemen çıkartmalıyız dedi. yoksa enfeksiyon yerin iyileşmez dedi..hemen aile planlamasında çıkarttırdım.veee dünyalar benim oldu meğer ben o acıya alışmışım çıkarınca kendimi kuş gibi hafif hissettim..benim vücudum kabul etmedi bunu yani..hapa başlayacagım şimdi o da ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama bakalım hayırlsıı..size tavsiyem kontrollerınızı ihmal etmeyin.ve vücudunuz kabul etmiyorsa geçer diye beklemeyin..

X