Aile Planlaması spirali olup hamile kalan biri var mı ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

family

Biriciğim Buğrahan'ım:):)
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2009
888
0
arkadaşlar spirali olup hamile kalan var mı aranızda yada yakınlarınızda??????????????

benim arkadaşım kaldı ve maalesef bebeğe battığı için dr lar bebeği aldı.....

bide bi kaç gün önce bi tanıdıktan duydum akrabası spiralle hamile kalmış ve çocuğa zarar vermeden dr spirali çıkarmış bebek sağlıkla doğmuş....

bende spiralle hamile kaldım. hemde yerinden hiç oynamamış. doktorum iki hafta önce çıkarttı.

tırstm şimdi yaaa benim de spiralim var .... ama dusuk de olsa ihtimal var. 1 yıl icerisinde spirali olan 100 kadindan 2si hamile kalabiliyormuş.

ewet annem 45 yaşında spiralle hamile kalanlar arasında.yani hepsinin bir yanılma payı oluyormuş:)

Arkadaslar ben cocuk acilde hemşireyim.Spiralle hamile kalmak bi yana allah korusun ama spiralle hamile kalınıp bide spiral bebege yapışmış ve bebek sakat dogmuş gördüm o cok kotuydu.Kadıncagız korundugum halde boyle oldu diyince sok olmuştuk.

Arkadaslar ben cocuk acilde hemşireyim.Spiralle hamile kalmak bi yana allah korusun ama spiralle hamile kalınıp bide spiral bebege yapışmış ve bebek sakat dogmuş gördüm o cok kotuydu.Kadıncagız korundugum halde boyle oldu diyince sok olmuştuk.

spirali kaymış herhalde. benimki sapasağlam yerindeydi. 6 ay önce kontrol ettirmiştim. 5 haftalıkken gittiğim bir doktor uzun zaman olmuş takılalı 5 yıldan sonra bakır etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başlıyor demişti. aslında 5 yıldan sonra çıkarttırıp biraz moladan sonra tekrar takılabilir gibime geliyor. aklıma başkaca alternatif gelmiyor açıkçası.

birde spiral bebeğe nasıl yapışmış, hamile olduğunu öğrenince çıkartmamışlarmı?... :KK53:

hayır canım 2 yıldır spiral var bende ve bu ay adetim gecikti spiral yerinde dediler kontrolde kanda beta hcg bakıldı negatif ebe varsa hamilelik geç döllenme olabilir haftaya tekrar kan tahlili yapalım dedi.... bugün kadın doğumcuya gideceğim.... o yüzden sordum

bende spiralle hamile kaldım. hemde yerinden hiç oynamamış. doktorum iki hafta önce çıkarttı.

senin spiralin ne kadardır vardı?? bide nasıl öğrendin hamile olduğunu kaç haftalıkken öğrendin?? bebeğine yada sana bi zararı olmamıştır umarım spirali çıkartmanın sağlıkla kucağına alırsın inşallah..

geçen gün gazetede okudum sprialle kalnların sayısı yüzde 20 lere yükselmiş
doktorum çok garanti verdi ama yinede allahım vercem dedimi veriyor hep dua ediyorum rabbim isteyenlere olmayanlara versin En Büyük KK En Büyük KK En Büyük KK

spirali kaymış herhalde. benimki sapasağlam yerindeydi. 6 ay önce kontrol ettirmiştim. 5 haftalıkken gittiğim bir doktor uzun zaman olmuş takılalı 5 yıldan sonra bakır etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başlıyor demişti. aslında 5 yıldan sonra çıkarttırıp biraz moladan sonra tekrar takılabilir gibime geliyor. aklıma başkaca alternatif gelmiyor açıkçası.

birde spiral bebeğe nasıl yapışmış, hamile olduğunu öğrenince çıkartmamışlarmı?... :KK53:

Nasıl yapıştıgını bilemeyeceğim cocuk acile geldiğinde kötüydü ve cok soru soramadık

benım ablamda spıralle hamıle kaldı ve aldırmak zorunda kaldı aılevı sebeplerden ötürü.bend egüvenmıyorum spırale

Selam kızlar konu baya eski ama gebelikten şüpheliyim
Bende 10 aydır spiral var Eylül 12 sinde adet olmam lazımdı 10unda azıcık kahve leke 11 inde de çok az pembe leke geldi kesildi Şu an adetim 1 gün geçti göğüslerim de şişti hiç göğsüm de şişmezdi benim ara sıra da Sağ kasığım batıyor. Test yapsam çıkar mı korkuyorum da kızım daha 18 aylık

X