Aile Planlaması Spiralden sonra bitmeyen kanama ve ağrı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Smr3535

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
446
815
32
Merhabalar 20 gün önce spiral taktırdım ilk 4 5 gün sadece ağrı vardı kanama yoktu sonra kanama başladı kahverengi ama leke şeklinde değil biraz yoğun ve kasıklarda ağrı ile beraber oluyor bu normali mi 1 hafta sonrada adet olacam adetliylen gidip çıkarsam mı acaba böyle olup düzelen varmı. Düzeleceğini bilsem beklerim

Belki kaymıştır bi kontrol ettir istersen kanama akinti oluyor ama uzun süre ağrı çok olmuyor

Spirali nerde taktırdınız hormonlu mu normal mi? Sağlık ocağında da takıyorlar ya ebelerin bilgisi vardır sorsanız iyi olmaz mı?

Belki kaymıştır bi kontrol ettir istersen kanama akinti oluyor ama uzun süre ağrı çok olmuyor
Geçen hafta gittim doktor kaymış olabilir dedi am muayenede kaymamıştı ultrasonda baktı kasılma oluyor dedi kas gevşetici ve ağrı kesici verdi hher sabah şiddetli adet ağrısıyla uyanıyorum. Gece 4 te yine ağrı vardı ilaç almak zorunda kaldım ve ağrıyla beraber kanama oluyor yoğun bur kıvam kahverengi ama leke dedil

Spirali nerde taktırdınız hormonlu mu normal mi? Sağlık ocağında da takıyorlar ya ebelerin bilgisi vardır sorsanız iyi olmaz mı?
Devlette taktım ama doktor taktı geçen hafta gittiğimde yerinde dedi devam ederse çekeriz dedi ama takarken çok acı çektim çıkarmak istemiyorum

Ayrıca bu 2. Takışım 2 sene öncede taktım ağrı vardı geçti ara kanama vs hiç olmadı

Takıldıktan sonra ilk adet yoğun ve ağrılı olabiliyormuş doktor bana oyke söylemişti geçmiş olsun

X