Aile Planlaması Spiral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Hayır bence siz haram olduğunu anlamak istemiyorsunuz. İyi araştırın. Haramsa haram beni ilgilendirmez diyorsanız oda sizin bileceğiniz bişey.
Olur mu ne demek beni ilgilendirmez çok şükür müslümanız ve haramdan sakınırız ama haram değil ben öncedende araştırmıştım ve şunu bil spiral bebek parçalamaz

Olur mu ne demek beni ilgilendirmez çok şükür müslümanız ve haramdan sakınırız ama haram değil ben öncedende araştırmıştım ve şunu bil spiral bebek parçalamaz
Kesin olarak bildiğim haram oluşu. Öteki bilgiler hakkında ise başkalarının yalancısıyım

Hamile olabilirim demişdim yüzde 80 ihtimalle ama yüzde 20 ihtimalle hamile değilmişim .. idrar tahlilinde bile ikinci silik çizgi çıkmışdı ama çok şükür değilmişim bugün regl oldum
Tecrübelerime dayanarak söylüyorum kimyasal gebelik geçirmiş olabilirsiniz silik çizgi ancak bunu açıklar. Tabi bu bir sorun değil düşükten saymıyorlar bile öyle bilginiz olsun diye söyledim :)

Siz araştırın onuda. "Ahmet Mahmut Ünlü" demişse benim için iş bitmiştir.
Ben neden araştırayım. İddiayı ortaya atan sizsiniz. Demekki okumuş ve bilgi sahibi olmuşsunuz konuda. Neyin neden olduğunu bilmeden bu böyledir,böyle demiş tamam mı diyorsunuz siz? Yoksa sebeplere kafa yormuyor musunuz?

Yinede araştırıp bilgiyi getirdim kızlar.

Gusül açısından bir sakıncası yoktur. Ancak bu cihazın taktırılması, kadının ağır avretinin eşinden başka birine açılması demektir. Bu ise ancak tıbbi bir gerekçe ile olabilir. Tıbben gerekli olmayan bir nedenle sadece hamileliği engellemek için bu cihazı taktırmakta sakınca vardır.

Yani hamileliği engelleme amaçlı kullanılması doğru değil.

DoLL_ DoLL_ Tek varligim oglum Tek varligim oglum

Ben neden araştırayım. İddiayı ortaya atan sizsiniz. Demekki okumuş ve bilgi sahibi olmuşsunuz konuda. Neyin neden olduğunu bilmeden bu böyledir,böyle demiş tamam mı diyorsunuz siz? Yoksa sebeplere kafa yormuyor musunuz?
Bilgiyi getirdim haklısın.

Bilgiyi getirdim haklısın.
Evet ama yanlış bilgi getirdin. Ben sana söyleyeyim. Ahmet Mahmut ünlü yani cübbeli Ahmet hoca. Verdiği bilgileri ve anlatış şeklini severim. Biraz dikkatli araştırırsan kendisinin bu konuda videosunu görebilirsin. Söylediği tam olarak şu : Bayanların mahrem yerlerinin görülmesi caiz değildir. Ama kocası doktordur takabilir. Cihazın takılmaması gerekiyor demiyorum ama mahrem yer görüleceği için caiz değil diyor. Google da cübbeli Ahmet hoca spiral yazarsan videosu çıkar. Yanlış bilgi verme insanlara bebek parçalıyor falan diye. Yani mesele spiral değil mahrem yerin görülmesi.

Spiral dinen haram. Çünkü oluşan bebeği parçalayıp atıyormuş. Ayrıca sonra paslanma gibi sorunları olup zehirleme ve kanama yapabiliyormuş

Ay yuh artik bilmeden iyi uydurmuşsunuz. Bir kere rahme inmeyen döllenmiş yumurta canlılık kazanmış olmadığı için cenin bile sayılmıyor. Biraz araştırırsanız caiz diyen bir çok alim de var. Dine konulara girmek istemem ama bu olukça kafadan atmasyon olmuş...

Tamam istediğinizi söyleyin annem söyledi cübbeli ahmet hoca dedi diye bende güvendim araştırma gereği duymadım demek ki araştırmalıymışım bin pişman oldumm.:cry:
:KK1:

Tamam istediğinizi söyleyin annem söyledi cübbeli ahmet hoca dedi diye bende güvendim araştırma gereği duymadım demek ki araştırmalıymışım bin pişman oldumm.:cry:
Pişman olacak bir şey yok. Sadece çok iddialı şekilde size göre haram değilse yapın araştırmayın ama haram deyince,konu hakkında doğru bilgi vermek gerekir diye düşündüm.

Yinede araştırıp bilgiyi getirdim kızlar.

Gusül açısından bir sakıncası yoktur. Ancak bu cihazın taktırılması, kadının ağır avretinin eşinden başka birine açılması demektir. Bu ise ancak tıbbi bir gerekçe ile olabilir. Tıbben gerekli olmayan bir nedenle sadece hamileliği engellemek için bu cihazı taktırmakta sakınca vardır.

Yani hamileliği engelleme amaçlı kullanılması doğru değil.

DoLL_ DoLL_ Tek varligim oglum Tek varligim oglum

Burada bebegin öldürüldüğü için haram demiyor. Okuduğunuzu anlayin bari. Burada mahrem bölge doktora açıldığı için haram diyor. Korunma yöntemi olarak sorun yok yani. Takılma yöntemi sorun diyor. Bu konuda karşıdaki kişi doktor olduğu ve hamile kalmanın da psikolojik acıdan etkileri olabileceği için tıbbi olarak olabilir diyorum. Bebek parçalamıyor yani spiral.

Nacizane bir yorum yapmak istiyorum..her hoca dogru soyler diye birsey yoktur..sonucta onlar da insan ve hatasiz insan yoktur..koru korune tek bir hocanin soyledigine hicbir zaman inanmamak lazim..iyi arastirmak lazim..birseye haram demek kolay, ama inanin eger bu yanlis bir bilgiyse yani siz helali haram yaparsaniz bunun da gunahi buyuktur..ben sadece uyarmak istedim..yanlisim varsa affola..

Burada bebegin öldürüldüğü için haram demiyor. Okuduğunuzu anlayin bari. Burada mahrem bölge doktora açıldığı için haram diyor. Korunma yöntemi olarak sorun yok yani. Takılma yöntemi sorun diyor. Bu konuda karşıdaki kişi doktor olduğu ve hamile kalmanın da psikolojik acıdan etkileri olabileceği için tıbbi olarak olabilir diyorum. Bebek parçalamıyor yani spiral.
Ben bebeği parçladığını başkalarından duydum kesin bilgi değil yazdım yarım yamalak okumayın

Nacizane bir yorum yapmak istiyorum..her hoca dogru soyler diye birsey yoktur..sonucta onlar da insan ve hatasiz insan yoktur..koru korune tek bir hocanin soyledigine hicbir zaman inanmamak lazim..iyi arastirmak lazim..birseye haram demek kolay, ama inanin eger bu yanlis bir bilgiyse yani siz helali haram yaparsaniz bunun da gunahi buyuktur..ben sadece uyarmak istedim..yanlisim varsa affola..
Tamam

X