Aile Planlaması Spiral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Rahim İçi halkaları var onlardan kullanabilirsiniz korunma yöntemi için. Hap mantığıyla çalışıyor aylık olarak kendiniz koyup çıkarıyorsunuz. Araştırın derim.

Ben de bu konuyu çok düşündüm ama çevremde 3 kişi bununla hamile kaldığı için eğer bir şeyde risk varsa kesin o risk benim başıma da gelir diye vazgeçtim
Ayrıca kimine yarıyor kimine yaramıyor. Bazıları hiç hissetmedim derken bazıları çok zorlandım diyor. Ben orama onu taktırırsam sürekli oramda bişey var diye düşünmekten kafayı yerim herhalde o bölgemle ilgili şeyleri çok kafama takıyorum.

Ya bana komşumuz demişti de inanmadım. Hatta herkes diyordu işten ayrılmak için hamile kaldı o. Sen ve millan dan duyunca dedim günahı aldık kadının. :)

Ya bana komşumuz demişti de inanmadım. Hatta herkes diyordu işten ayrılmak için hamile kaldı o. Sen ve millan dan duyunca dedim günahı aldık kadının. :)
Aynen benim eşimin kuzeni spiralle üçüncüye hamile kaldı ve doğurdu. Arkadaşım da öyle hamile kaldı ve eski bir komşumuz da. Yani çevremde olmasa ben de inanmazdım belki.

Bir sene oluck taktirdim sezeryan dogumum takikirken bisey hissetmedim adet duzensizligi yapiyo iliskiden sonra kanama oluyo bazen bir gun lekelenme seklinde esime guvenmedigim icin en iyi yontem bnce ufak seylerede katlancaz artik

Bir sene oluck taktirdim sezeryan dogumum takikirken bisey hissetmedim adet duzensizligi yapiyo iliskiden sonra kanama oluyo bazen bir gun lekelenme seklinde esime guvenmedigim icin en iyi yontem bnce ufak seylerede katlancaz artik
Sanırım evet katlanmak zorundayız haftasonu gitsem takarlarmiki bugün gittim sağlık ocağı biz takmıyoruz dedi

Spirali nerde taktirdiniz ve kendinizmi aldınız bende taktırmak istiyorumda

Devlet hastanesine sormaya gittim. Arkadaşım özelde bakir spirali 350 lira taktırdı. Devlette de bakir takılıyordu tamam dedim :)) ankarada zübeyde hanımda aile planlama polikliniğinde taktırdım. Orada malzemeleri var. Kendim hic birşey almadim

Bende 2 sene once taktirdim ama benimki adet yaptirmiyor yani ozelligi adet yaptirmayan pismanim simdi oncedende cocuk dogum derken 4 senedir duzgun adet olmuyorum dengem bozuk degistirmeyi dusunuyorum ayrica hic hissetmiyorsun bile

Ben kullaniyorum. Normal dogum yaptim, dogumdan 2 ay sonra taktirdim. Takilirken hissetmedim bile.

Valla benim esim korunuyor>>prezervatif
Nerdeyse 2 yildir boyle korunuyoruz ve gayet de memnunuz
Hem temiz, hem de ben niye biseyler taktirayim orama burama yaa..dogum yaptigimiz yetmiyormu? Niye her aciyi biz cekiyoruz yane

Spiral dinen haram. Çünkü oluşan bebeği parçalayıp atıyormuş. Ayrıca sonra paslanma gibi sorunları olup zehirleme ve kanama yapabiliyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…