Aile Planlaması Spiral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Tek varligim oglum

Bittim ben
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
860
428
Sevgili kk üyeleri
Ben 4 ay önce doğum yaptım ve bu ayda hamile kalma korkusuyla yüzleştim şimdi doğum kontrol yöntemlerinden spirale karar verdim ama çok korkuyorum taktıranlar yardımcı olabilirmi sezaryenle doğum yaptım spiral çok canımı acıtır mı?

Spiralde anlık bir acı olup geçiyor o dert değilde,ben 7 ay bildiğin süründüm spiralle. Herkeste aynı etkiyi yapmayabilir tabi ama benim 10 gün adet öncesi ağrı ama ne ağrı,ardından 5 gün lekelenme,10 gün adet dönemi,bitiminde 5 gün daha leke derken 1 ayı tamamlıyorduk. Adamla bişey yapamadığımız için çok yönlü koruma oldu yani :KK70: ben hapa geçtim. Ben tavsiye etmem ama annem falan uzuuun yıllar kullandı sıkıntısız.

Ben de 11 ay once doğum yaptım. 3 gün once spiral taktırdım. Doğumum normaldi ama yine de çok bir sıkıntı olmadı takılırken. Adetimin 5.gününde gitmistim simdi 8. Günü biraz kanamam var ama normal sanırım.

Ben de 11 ay once doğum yaptım. 3 gün once spiral taktırdım. Doğumum normaldi ama yine de çok bir sıkıntı olmadı takılırken. Adetimin 5.gününde gitmistim simdi 8. Günü biraz kanamam var ama normal sanırım.
Spirali nerde taktirdiniz ve kendinizmi aldınız bende taktırmak istiyorumda

X