Aile Planlaması spiral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sedefmutlu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2012
95
0
erkek arkadaşım, spiral taktırmam konusunda çok ısrar ediyor. spiral taktırdığımda hamile kalma riskim var mıdır? kullanmayı bırakınca istediğimde gebe kalabilir miyim? kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Bıraktıktan sonra hamile kalabilirsiniz hatta sipiral varkende kalabilirsiniz yerinden oynamaması gerekiyor yıllarca korunan bişey olmayanlarda var ama ben sipirali çok garanti görmüyorum

Pardon erkek arkadaşınız mı belli ki rahatını arıyor bence hiç güvenmeyin binde bir ihtimal olur oda gelir sizi bulur

Pardon erkek arkadaşınız mı belli ki rahatını arıyor bence hiç güvenmeyin binde bir ihtimal olur oda gelir sizi bulur

ben onu rahat ettirmek için elimden geleni yapıyorum, prezervatif kullanmayı sevmiyor. hatta kullanmasını ben de sevmiyorum. hap da kullanmak istemiyorum. o yüzden bir denemek istiyorum

niçin doğum yapmadan spiral takmıyorlar ki belki ben evlenir evlenmez spiralle korunmak istiyorum
bir sebebi var mı ki?:26:

hey Allahım
erkek arkadaş mı
neden böyle ahlaka çok aykırı şeyleri buralara yazıp kötü örnek oluyorsunuz
böyle şeyleri neden meşrulaştırıp insanların aklını çeliyorsunuz
kendi yükünüze saptırdıklarınınzın yükünü niye katıyorsunuz

evet takmıyorlar :KK43: sağlam bi doğum kontrol yöntemi yok mu ya....!

kaç kere son anda kurtardık biz :) prezervatif zaten kullanışlı da değil, ben de sevmiyorum. ya geri çekme yöntemi ile korunuyoruz, ki ona da korunma denirse, ya da adetimden hemen sonraki bi kaç gün rahat oluyor, sonrası yine stres:) ama heyecanı da seviyorum işte:)

hey Allahım
erkek arkadaş mı
neden böyle ahlaka çok aykırı şeyleri buralara yazıp kötü örnek oluyorsunuz
böyle şeyleri neden meşrulaştırıp insanların aklını çeliyorsunuz
kendi yükünüze saptırdıklarınınzın yükünü niye katıyorsunuz

şimdi sana uzun uzun anlatamayacağım, kısaca benim ar damarım yok diyim, sen de rahatla ben de :)

şimdi sana uzun uzun anlatamayacağım, kısaca benim ar damarım yok diyim, sen de rahatla ben de :)

sağol canım çok rahatlattın beni
ama yanlış anladığın bir nokta var galiba ben seni eleştirmek için söylemedim, gerçekten örnek alınabileceği için söyledim

sağol canım çok rahatlattın beni
ama yanlış anladığın bir nokta var galiba ben seni eleştirmek için söylemedim, gerçekten örnek alınabileceği için söyledim

evet ama bir süre önce boşandım ve sekse aşırı düşkünüm. benim bedenimin ihtiyaçları sizlerinkinden kat kat fazla. psikolojik ya da fizyolojik farklı bir durumum var.
ve hayatımdan da memnunum

Son düzenleme:
Prof. Dr. Derin Kösebay
saglik@posta.com.tr

Doğum yapmayan kadın spiral kullanabilir mi?Doğum yapmamış kadınlara spiral takılmasının bir sakıncası var mı? Doğum kontrol haplarından hangisinin yan etkisi en azdır?

CEVAP Doğum yapmamış kadınların spiral kullanması mümkün. Ancak onlarda kanama ve ağrı görülme oranı biraz yüksek. Rahmi küçük olanlarda bu duruma daha sık rastlanıyor. Doktorunuzla görüşün. Eğer bir sakınca görmezse pekala spiral kullanabilirsiniz. Yeni kuşak doğum kontrol haplarının içinde hormon miktarları olabildiği kadar zaten düşürülmüştür.

Doğum kontrol hapını migrenimi tetiklediği için bıraktım yaklaşık 6 ay önce ve doktorumla spiral için görüştüm.
Bana prezarvatiften daha güvenli geliyor.

Doktorum doğum yapmamış bayanlarda adetinin 0-5 günleri içerisinde takmak gerekiyor dedi. Biraz sıkıntılı bir durum ama o aşamada malesef bir seçim yapmak gerekiyor. önümüzdeki ay spiral taktırmayı düşünüyorum bende. Sadece şöyle bir sorun varmış, iltahap, akıntı vs gibi sorunları yaşandığında spiral yumurtalık kanallarına ve yumurtalığa ilerlemesini kolaylaştırıyormuş. O yüzden doktorum kasık ağrısı akıntı gibi bir şikayetin olursa ihmal etme sorun hızlı ilerleyip sıkıntı yaratabilir demişti.

X