Aile Planlaması spiral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Kilo aldırır mı bilmiyorum ama koruma oranı çok düşük %70...
Bir de daha önce doğum yapmadıysanız takılmaz...

spiral kılo aldırıyomu taktırcam ama kılo almakdan korkuyorum lutfen bılgılendırın

nasıl yani kilo aldırıyor mu? spiral dediğin şeyin yediklerinle sindirimle vs.. hiç bir alakası yok ki.tabiiki aldırmaz onun vücuttaki görevi işlevi çok farklı.. evet doğum yapmadan takılmaz spiral.ama koruyuculuğuna gelinirse bir yalnışı düzeltmek isterim.benim tezimdi bu doğum kont.yöntemleri %95 e varan garanti sağlar... ama elbetteki doğru uygulama ve bilinçli dr kontrolünde yapılmalarıyla..Türkiyede evli ve doğum yapmış her 5 kadından 3ü spiral kullanıyor araştırmalara göre.. diğer her 2 kadından birinin ya doğum kont. yöntemlerinden haberi yok ya eşine vermiş o görevi yada eski yöntemlerle yahut hala doğum sonrası doğum kont. haplarına devam etmekde..oldukça güvenilir bir doğum kont. yöntemi

Kilo aldırır mı bilmiyorum ama koruma oranı çok düşük %70...
Bir de daha önce doğum yapmadıysanız takılmaz...

kilo aldırmaz güvenirliği konusunda yanlış bilgiye sahipsiniz.eğer kayma yada başka sıkıntı olmadığı sürece sıkıntı yok.ben 4sene kullandım çokta memnundum.%90 koruma oranı.

10 sene kullandım bişiy olmadı yine taktırıcam ve zayıflatoyo beni arkadaşım sağlık ocana git orda taktır beni acayip zayıflatıyo

neden doğum yapmayanlara takılamıyor?
en az 3-4 yıl kesinlikle bebek istemiyoruz eşimle, 4 ay doğum kontrol hapı kullandım ama unutuyorum almayı bi kaç defa başıma geldi. istemiyorum kullanmak.
prezervatif hiç uygun değil o da olmuyor.
ne yapacağımı şaşırdım...

Merhaba Bayanlar
Yaklaşık 4 yıllık evliyim.1,5 yıl önce doğum kontrol hapını 1 gün içmeyi unuttum diye o ayın sonunda hamile kalmışım istemeden.Merdivenlerden düştüm ve düşük yaptım.Hastanede doktor sen hamileymişsin düşük yapıyosun dedi.Durumu anlattım mademki ilaç içmeyi unutuyosun başka bir yöntem deneyelim dedi.Beni bayılttılar uyandığımda içimi temizlemişler ve spiral takmış.İlk başlarda rahatlığı hoşuma gitmişti korunma derdi yok ama son 1 yıldır sürekli mantar ve idrar yollarımda enfeksiyon oluyor.Geçen hafta doktora gittim doğum yapmamış kadına spiral takan doktora yazıklar olsun derhal çıkaralım dedi.Spiral herhangi bir kayma olmadığı takdirde %90 oranında koruyormuş.Fakat içimizde taşıdığımız şey bir metal olduğu için iltihaplanma olasılığı çok çok yüksek.Ve tüpleri tıkayıp çocuk sahibi olma şansını büyük ölçüde düşürüyormuş.Çocuk sahibi olmayanlara takılmaması gerektiği gibi daha önce doğum yapmış bayanların bile çok zorda kalmadığı sürece en hassas bölgesine bir metal taktırmaması gerektiğini anlattı doktor.Ve bu bayan uzun araştırmalarım sonucu tavsiye üzerine gittiğim bir doktor.Güvenilir olduğunu düşünüyorum.Ben 1 yıldır sıkıntı çekiyorum siz denemeyin derim arkadaşlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…