Spiral

Busra ozturk

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2022
7
3
Merhabalar,ben 1 sene önce spiral taktırdım ilk3 ay düzensiz oldu adetim ama sonra hep duzenliydi .Ocak 30 unda adet olmam gerekiyordu ama olmadım .ve adet gunumun 10 gün önce hafif pembe akıntı geldi geçti .adetim şuan 7 gün geçti ve dün gebelik testi yaptırdım negatif çıktı .neden böyle oluyor sizce

Öncelikle herkese merhaba…
13aralıkta histeroskopı amelıyatı oldum anestezı altında yaptılar kistlerimi almak icin ameliyat sonrası 2ay yara yerinin iyileşmesi icin spiral taktı doktorum ama spiral bana yaramadıgını düşünuyorum adet günlerim 7-10gune uzadı bunınla beraber taktıktam sonra vucudum tepki verdigini dusunuyorum zehirlemiş olabilir mi diye sizlere sormak istedim taktıktan 10gun somra yuksek tansıyon göz seğirmesi bas dönmesi şikayetim oldu spiral taktırıp boyle tepkiler gösterip sikayeti olam varmıdır cok tesekkur ederim

Hormonlu mu hormonsuz mu spiraliniz

öncelikle hosgeldin..Gecmiş olsun bende spiral yok tam bilgim yok ama etrafımdaki olan arkdslardan bildiğim kadaryla hemen alışması biraz zaman alıyormuş,kimisine şiddetli kasık ağrısı batmalar, kimisinede adetle ilgili sıkıntılar yapıyomuş bide bünye meselesi kimisinde hiç etki yapmıyoş bilen arkdslar yazıp daha detaylı bilgi verir size tekrar gecmiş olsun..

Cok teşekkür ederim canım hosbuldum bende analmadıö onu taktıktan sonra hayatım değişti sanki

Bakırlı olanı bimiyorum ama hormonlu olanın çok iyi olduğunu biliyorum,hem regl düzenliyor hem yoğun kanamayı azaltıyor.Varlığını bile hissetmiyorsun.
Sıkıntın varsa kontrole gidip gerekirse çıkartmanı tavsiye ederim
Rica ederim

Salı gunu çıkarttım ama hala bas donme etkisi gecmedi bende

Benimde 8 ay oldu taktirali. Adetlerim normal seyrinden o kadar farkli ki. Mesela başlamadan önce 4 5 gün lekeleme oluyo sonra başlıyor bitmesi de yine lekwlenmeler bitmiyor bir türlü. Toplamda 12 13 gün bitmiyor. Cok yoğunluk yok ama dediğim gibi lekeler her ay bana hamilemiyim diye düşündürüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…