Aile Planlaması spiral sorunu :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

lhuzurum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2014
503
200
34
7 ay önce doğum yaptım ve 4 aydır spiral kullanıyorum .benim sorunum şu sürekli lekelenmem oluyor.50 gün kadar önce adet gördüm ki ondanda emin değilim, adet mi spiralden dolayı mı çünkü hala olmadım. şu an ne lekelenme gibi ne adet gibi oluyor ve ben napmam gerektiğimi bilmiyorum lekelenmeden biraz fazlası ama hiçde adet gibi degil sadece gündüzleri olmak üzere 3-4 kez görüyorum bu kadar sizce adet mi görüyorum veya spirali çıkarttırmam mı gerek

Merhaba bende ocak ayında taktırdım.Benimde ilk adet oluşumda bir türlü bitmek bilmedi 15 gün adet oldum.Ama ilk 3-4gün full oldum sonrası hep damla damla,geldi.

Ben üçüncü kez taktırdım.İlkini oğlum 2 yaşındayken taktırmıştım 5 yıl dolmadan çıkarttırdım.Çünkü ikinci çocuğu istiyordum.Şu an oglum 9 kızım 2 yaşında .Ben 2014 temmuzda ikinci kez özel bir tıp merkezinde taktırdım.Ama yerinden kaydı onu çıkarttırdım.Doktor 3 ay dinlendir sonra istersen bir daha denersin dedi.Bende 3.kez spirali sağlık ocağında taktırdım.İyikide taktırmışım çok memnunum.

Ben de taktıralı 10 ay oldu.. İlk defa bu ay regl gördüm.. Emziren annelerde genelde regl bebek 1 yaşına gelince gelmeye başlarmış düzenli olarak. Bilmiyorum süttn mi yoksa spiralden mi kesildi. Doğum yapalı mayısta 1 sene olucak.
Yerinden kaydığını nasıl anlayabilşrşz? Bu bende taktırdığım ilk günden beri takıntı çünkü.. Ya yerinden kaydıysa ben anlamadıysam
Ama şimdilik çoook memnunum. Benimki hormonsuz 5yıllık olanından.

Yerinden oynadığını nasıl anladınız? Benim ilk günden beri takıntım ya oynarsa kayarsa ben anlamazsam, hamile kalırsam?

Yerinden oynadığını nasıl anladınız? Benim ilk günden beri takıntım ya oynarsa kayarsa ben anlamazsam, hamile kalırsam?
zaten doktor taktıktan sonra ağrım geçmedi.Doktor oldu bittiye getirdi hemen kalkabilirsin taktım dedi.Yani pek uğraşmadı sanki üçüncü taktırışımda baya uğraştı takan ebe anladım bu tutar dedim kendi kendime:)))))bir hafta sonra kontrole gittiğimde doktor ultrosonla baktığında kaymış dedi.adet olduğumda hemen çıkarttırdım.

eryapelin, post: 40545394, member: 671225"]zaten doktor taktıktan sonra ağrım geçmedi.Doktor oldu bittiye getirdi hemen kalkabilirsin taktım dedi.Yani pek uğraşmadı sanki üçüncü taktırışımda baya uğraştı takan ebe anladım bu tutar dedim kendi kendime:)))))bir hafta sonra kontrole gittiğimde doktor ultrosonla baktığında kaymış dedi.adet olduğumda hemen çıkarttırdım.[/QUOTE]
şimdi gay

kaydığı zaman kanama ve çok ağrı oluyormuş diye duydum.sakın ağır şeyler kaldırma.bir arkadaşım halı yıkayıp kaldırmış ve kaymış.

Hemen her gun lekelenmelerim devam ediyor doktora gittim bir sorun gözükmüyor dedi yara fln yok dedi bekle düzene girer dedi bekliyorum bakalim düzene girecek mi.. o bisey degil ramazanda ne yapacagim bilmiyorum..

Hemen her gun lekelenmelerim devam ediyor doktora gittim bir sorun gözükmüyor dedi yara fln yok dedi bekle düzene girer dedi bekliyorum bakalim düzene girecek mi..
o bisey degil ramazanda ne yapacagim bilmiyorum..
mutlaka düzene girer merek etme .doktorada gitmişsin sorun yok o zaman.vücudun yabancı bir cisime alışması zaman alıyor.kolay değil içimizde vücuda ait olmayan bir nesne var.senelik kontrole kadar unutalım gitsin

mutlaka düzene girer merek etme .doktorada gitmişsin sorun yok o zaman.vücudun yabancı bir cisime alışması zaman alıyor.kolay değil içimizde vücuda ait olmayan bir nesne var.senelik kontrole kadar unutalım gitsin
Insallah bian önce duzene girer

Merhabalar ben geçen ay taktırdım spirali adatimin 4. Günüydü 3daha hastalandım kanamam durdu ama 1 aydırda kanla karışık akıntı oluyor normalmi aceba bilmiyorum

Merhabalar ben geçen ay taktırdım spirali adatimin 4. Günüydü 3daha hastalandım kanamam durdu ama 1 aydırda kanla karışık akıntı oluyor normalmi aceba bilmiyorum
ara kanamalar normal diyorlar ama cok rahatsiz edici cok bunaldim artik ve galiba kaydi spiralim yarin kontrole gidicem

Arın E="lhuzurum, post: 41471045, member: 554928"]ara kanamalar normal diyorlar ama cok rahatsiz edici cok bunaldim artik ve galiba kaydi spiralim yarin kontrole gidicem[/QUOTE]
agrın çoksa kaymış olabilir.benim öyle olmuştu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…