Aile Planlaması spiral ne kadar koruyor

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

dilmuh

hosgeldin oglum
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2008
7.490
4
kızlar doğumdan sonra spiral taktırcam ama korumuyo çoğu zaman deniyor.ne kadar doğru bilgisi olan varmı

ben 2 doğum sonrasıda spralle korundum ...bana göre yüzde 99...en azından kafam rahat ,tavsıye ederım.cok memnunum...

ben 2 doğum sonrasıda spralle korundum ...bana göre yüzde 99...en azından kafam rahat ,tavsıye ederım.cok memnunum...

ben de bugün tekrar spiral taktırıcam.ben ilk doğumdan sonra taktırmıştım.kaymış ve iltahaplanmış.karın ağrısıyla gittim çıkarttılar.hapla korunuyodum ama sigarayla birlikte damar tıkanıklığı yapıyomuş.bacaklarımda ağrılar olunca doktorumu aradım.bugün takılma günü.umarım tekrar kayma yapmaz.gerçi ikinci kızımdan sonra tekrar taktırmıştım.o zaman kayma yapmadı 6-7 ay.sonra çıkarttırıp hapa dönmüştüm.hormonlarım bozuk çünki.
spiralin bi dezavantajı var kanama süresini artırıyo.bi de kayma sıkıntısı.ama takan kişi uzmansa ve büyüklüğü rahmin durumuna göre ayarlıysa bişey olcanı sanmam

aaaaaa hem hamile kaldın hemde düştü öylemi.ayyyyy ben hap içmek istemiyorum yaaaa.off bakalım ne etcez.

her korunma yÖntemının dezavantajı var ama spıral bÜyÜk kolaylık....1 snedır kullanıyorum Şımdılık sıkıntım yok ınŞallahda olmaz...

ya bende emzrdiğim için mecburi spiral taktırıcam çnkü kafanın en rahat edeceği yol olsa gerek hap zaten kullanılamıyr emzirme süresince bu kadınların işi nekadar zor yaaaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…