Aile Planlaması Spiral derdi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Revolucion

Artık Güneş Doğmuyor :(
Kayıtlı Üye
6 Mart 2007
2.549
115
merhaba arkadaşlar.benim derdim bir iki ay önce taktırdığım spiral.takıldığı günden beri ara ara sancılanıyorum ve ara kanamalarım hiç kesilmedi.acaba bunların olması normalmi bilgisi ola varsa bana cecap verirseniz çok sevinicem.

Hayır normal değil..Bu tarz yan etkileri olmaz,spiralin tek olumsuz yanı, adet sürenin uzaması olabilir..

Hemen doktoruna git canım...

merhaba arkadaşlar.benim derdim bir iki ay önce taktırdığım spiral.takıldığı günden beri ara ara sancılanıyorum ve ara kanamalarım hiç kesilmedi.acaba bunların olması normalmi bilgisi ola varsa bana cecap verirseniz çok sevinicem.

lekelenme tarzında kanam yaptıgını duymuştum.akıntıları artıyor .ama sancı yapıyorsa kaymış olabılır gorun bence ern kısa zamanda geçmiş olsun

canım kimine spral yaramıyor bendede var ama hiç öyle bir sorunum yok 4yıldır kullanıyorum belki kaymış olabilir spralin markası ne canım

arkadaşlar doğum kontrol hapı rahimdeki yarayı tedavi edermi bilen varsa ne olur cevap yazsın
bırakırsam kilo verebilirmiyim acaba bana çok kilo aldırdıda

hayır bırakırsan yara iyileşir asıl.hap la o yara yaktırmadan asla iyileşmez.hapların yara olusumuna katkısı vardır.araştırırsan görürsün.

bende taktıdım 5 yıl kullandım ama senin dediğin gibi bi sorunum olmaoı sadece adet süresi uzadı.Sen bence çıkarttır günlük hap kullan.Bende kullanıyorum biraz iştah açıyo ama mecburen içiyorum.:çok üzgünüm:

Arkadaşlar benim bir sorum var.1 Yıl önce spiral taktırdım .Herşey yolunda .ama ben hamile kalmaktan korktuğum için son dönemlerde cinsellik sırasında eşimin dışarı boşalmasını istediğim için dışarı boşalıyor.Erkeklerden gelen zevk suyu spiral olmasına rağmen hamile bırakabilirmi.

Arkadaşlar benim bir sorum var.1 Yıl önce spiral taktırdım .Herşey yolunda .ama ben hamile kalmaktan korktuğum için son dönemlerde cinsellik sırasında eşimin dışarı boşalmasını istediğim için dışarı boşalıyor.Erkeklerden gelen zevk suyu spiral olmasına rağmen hamile bırakabilirmi.

o dedğin cnm bindebir ihtimaldir
ama sonuçta bu bi korunma yöntemi
daha rahat olun

Bende şunu düşündüm binde bir erkeklerden gelen zevk suyunda da azda olsa sperm bulunabiliyor.Ama bende spiral olduğuna göre daha rahat olmam gerek ama yinede takıyorum kafaya .İçeri boşalma olmamasına rağmen ve spiral olmasına rağmen yine de endişeleniyorum.

Bende şunu düşündüm binde bir erkeklerden gelen zevk suyunda da azda olsa sperm bulunabiliyor.Ama bende spiral olduğuna göre daha rahat olmam gerek ama yinede takıyorum kafaya .İçeri boşalma olmamasına rağmen ve spiral olmasına rağmen yine de endişeleniyorum.
ya güzelim allah iyiliğini versin senin.. hem spiral taktırıyorsun, hem de adama eziyet ediyorsun.. o zaman taktırdığın spirali çıkart da devam et aynı yönteme :) şaka bir yana, rahat ol adamı da kasma hiçbir şey olmaz.. spiralla hamile kalma yüzde oranı sadece yüzde 98. o da seni mi bulacak?

bende spiral kullanıyorum ilk taktırdığım dönemlerde biraz ağrım oldu ama uzun sürmedi sadece adet dönemi biraz uzadı bence hemen bir doktora görün

X