Spinal Anestezi Baş Ağrısı

blackgray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2022
491
860
Merhaba herkese… Dün dizimden ameliyat oldum,spinal anestezi uygulandı. Birkaç saat sonrası kafamı yataktan kaldırdığım anda başıma inanılmaz bir ağrı girdi,uzandığımda daha iyiydim. Kafamı kaldırdığımda yine aynı ağrı… Bugün daha beter sanki ama… Omuzlarım ağrıyor,kulaklarımda basınç ve uğultu var. Panik atağım,anksiyetem var ve tansiyona karşı ekstra fobim var. Yüksek diye korkuyorum. Baş ağrısı oluyor dediler de ne kadar sürecek bu? Deneyimleyen arkadaşlar yazabilir mi? Atağımı tetikliyor.

Bende 2 haftaya kadar sürdü. Ameliyattan çıkınca doktor bana bol sıvı tüket kahve falan demişti, ben de kahveyi öylesine söyledi sanmıştım. Arkadaşıma direkt kahve içirmişler çıktığı gibi, iyi geliyormuş. Ben geç öğrendim tabii ama belki sizin için geç değildir Yatmamanız gerektiğini söylemişlerdir belki başınız mutlaka havada kalsın hastanedeki o yataklarda olduğu gibi.

Evet başım yüksekte… Umarım sizinki gibi 2 hafta sürmez. Çatlayacak gibi çünkü…

Evet başım yüksekte… Umarım sizinki gibi 2 hafta sürmez. Çatlayacak gibi çünkü…
Ben çok zorlandım başım yüksekteyken. Eşim uyuyunca hemen aşağı kaydım belki ondan uzun sürdü. Bir de spinal sırasında kendimi çok kastım bir 10 dakika rahatla gevşe dediler yapamadılar, o da etki ediyormuş diye okudum. Umarım çok daha kısa sürer sizinki

Normalde de alçak yastıkta uyuyamam. Bu benim için avantaj oldu.

Ben kasmadım da aslında ama bilemiyorum.

Çok teşekkürler cevabınıza…

Başınızı yukarda tutun, aşağı bakmayın bile. Bol sıvı ve bol kahve tüketin.
Bana söylenenler buydu ve bai ağrısı yaşamamıştım.
Geçmiş olsun inşallah çabucak geçer.

Bende doğum sonrası böyle olmuştum. En en iyi gelen şey kahve. Ağrı atakları günden güne azalarak iki haftada bitmişti. Ama mutlaka türk kahvesi hatta emzirmeme rağmen doktor bana günde 2 tane içebilirsin demişti.

Kahveyi, atağımı tetikliyor diye tüketemiyorum pek ama ağrı olunca da tetikliyor. Değişen bişey yok.Ben en iyisi bi kahve içiyim. Çok teşekkürler

Bol sıvı ve kahve tüketin. Hatta anesteziden bir kaç gün önce kahve tüketmeye başlamamı söylemişti anestezi doktoru bana , başınız yukarda uyuyun , geçmiş olsun

Bennn varım böyle bir baş agrısı yok. Hastaneden çıktık arabayla eve gelene kadar öldüm. Hemen yataga koymazsam ölecekmisim gibi agrıdı su kahve tukettim ama nafile 1 hafta sürdü. Allah düsmanima vermesin. Sizede gecmis olsun. Bol bol su kahve için.

Dün sizlere yazdıktan sonra daha da kötüleştim. Ağlıyordum artık ağrıdan,ağladıkça da başım daha çok ağrıyordu. Acile attım kendimi… İğne yaptılar,doktor bi 15-20 dk bekle dedi. Ama yok ağrı aynen devam… Bulantı da cabası. Serum taktılar bu kez… Şükür hafifledi ama kulaklarımdaki o basınç ve uğultu gitmedi. Ağrı olmasın da buna da razıyım. Ölü gibi uyumuşum. 2 sezaryenim var ama hiç böyle olmamıştı.

O kadar iyi anliyorum ki sizi. Berbatttt tek kelimeyle berbattıbir daha sipinal anestezi almak istemem. Kusma bas agrısi nasil bu kadar uzun sürer aklim almadi benimde. Umarım tez vakitte gecer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…