Gebeliğe Hazırlık Spina bfida gebelik sonlandırma

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalarcok gecmis olsun sizlerede mesajlari sans eseri gordüm uzun süredir kullanmiyordum forumu benim test sonucum cevapsiz kaldi hastane sanirim yanlis parca aldi veya alamadi artik neye guvenecegimizi bilmiyoruz malesef fakat bir uzmana danistik perinotologumuz bu testlerin bosuna yapildigini soyledi herhangi bir sonuca varilmazmis genetik dese bile dogruluk payi yokmus cevresel dediler hava su hersey olabilir.3ay sonra tekrar hamile kaldim forbiol kullandim oncesinde ve gebelik aninda saglikli bir kiz cocugum oldu cok sukur
Merhaba tekrar gebe kaldınız mı benim de ilk gebeliğim aynı sizinki gıbıydı yıllardır folık asıt kullanıyorum.Su 13 haftalık gebeyım ve çok korkuyorum rabbım bize bi daha yaşatmasın .Aynı sorunu yaşayanlara yazıyorum işte bı umut 😞

Çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.bizede eğer kapalı olsaydı ilerde her hangi bir belirti verdiğinde fark edilirdi ve etkileyip zarar verdiği yerler geri dönüşü olmazdı demişlerdi. Bizimkisi doğduğunda kenidmi belli etti ve ufak bir gamze vardı belinde sonra benler çıktı.. korkulu günler yaşadık. Sonra dünyada ünlü bir beyin cerrahı bulup 3 aylıkken ameliyat ettirdik. Ve açıklık kapatıldı. Şükürler olsun bir yeri etkilememis bacak hareketleri falan herşeyi normal. Sadece bir yaşında idrar için doktora gitmemiz söylendi idrar kaçırma mı var yoksa tutabiliyor mu diye. Bebek bu olduğu için anlaşılmıyor. İnşallah oda etkilemediyse bir sorun kalmayacak. Ameliyatı ilerde bir sorun olmasın diye yaptırmak zorunda kaldık. Olabilirse sorular olmayabilir de dediği için garantiye aldık diyelim yani inşallah öyledir 🙏
Merhaba arkadaşlar bebeğim 7 ayilik disar

Çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.bizede eğer kapalı olsaydı ilerde her hangi bir belirti verdiğinde fark edilirdi ve etkileyip zarar verdiği yerler geri dönüşü olmazdı demişlerdi. Bizimkisi doğduğunda kenidmi belli etti ve ufak bir gamze vardı belinde sonra benler çıktı.. korkulu günler yaşadık. Sonra dünyada ünlü bir beyin cerrahı bulup 3 aylıkken ameliyat ettirdik. Ve açıklık kapatıldı. Şükürler olsun bir yeri etkilememis bacak hareketleri falan herşeyi normal. Sadece bir yaşında idrar için doktora gitmemiz söylendi idrar kaçırma mı var yoksa tutabiliyor mu diye. Bebek bu olduğu için anlaşılmıyor. İnşallah oda etkilemediyse bir sorun kalmayacak. Ameliyatı ilerde bir sorun olmasın diye yaptırmak zorunda kaldık. Olabilirse sorular olmayabilir de dediği için garantiye aldık diyelim yani inşallah öyledir 🙏
Merhaba benim 7 ayilik bebek var diastematomyelia tanısı konuldu amilyat olması gerekiyor ilerde bir sıkıntı yaparmi doktor bize yardımcı olmadi sadece amilyat olması gerekiyor dedi

X