Erkek İnfertilitesi Spermogram testi yaptıranlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

cano632

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2011
20
9
Merhabalar spermogram testi sonucları bu sekılde bilgisi olan cevaplayabilir mi ???

Eklentiler

• image.jpeg
    33,1 KB · Görüntüleme: 333
malesef yeterli sperm yokmuş

Can'ım tahlil sonuçlarından anlıyorsan banada yardımcı olurmusun ?

yeterli sperm yokmuş doktora gösterdinizmi
Doktorda spermi olmadığını söyledi benim sadece merak ettiğim tek spermin olup olmadığına bakılmıyo hareketli hareketsiz olan spermler de olmasıda tedavi ile çocuk sahibi olunabilir die biliyom ama bu tahlil sonuçlarında hiçbiri yok değil mi

sperm olmayınca hareketinede bakılamıyo tabi o yüzden yok. ameliyat olarak sperm çıkışı sağlanabilir, sonrası tüp bebek

o konuda tam bi bilgim yok azosperm başlığna bakarsan, daha doğru bi cevap bulabilirsin
Merhaba canım yaaa sen bu konularda bilgi sahibisin sanırsam bişey danışıcaktım . Benim eşimde dün sperm testi yaptırdı ama detaylı bir test değilim sanırım sadece hareketli ileri hareketli vs ibareler yoktu çünkü. Toplam sayısı aşırı derecede düşük çıktı öyleki 600 bin. Doktor sağlam bir labaratuarda tekrar yaptır neden bu kadar düşük falan demiş nedenini biz nerden biliceksek artık. Yani bu sayının değişme olsalığı kaçki forumda biraz baktım bu sayıyla tüp bebek bile zor bi şansmış tabi Allah biliyor ama umutlarım köreldi ((

hayat işte bi doktor kadar bilgili yaptı beni. keşke bu kadar çok şey bilmeseydim de. istediğim zaman hamile kalabilirim gibi toz pembe hayallarim olsaydı
sayı çok düşük olduğu için, hareketi morfolojisi falan o yüzden çıkmıyo. eğer erkek testi yaptırdığını hastaysa grip falansa, ilaç kullanmışsa sonucu etkileyebiliyomuş düşük çıkıyomuş. onun dışında pek değişmez. bunu diyen ne doktoru ürologmu, jinekologmu. ürologa muayene olursa daha fazla bilgi alabilir. sperm az ama var, sperm oldukça tüp bebek şansıda var. bizde sayıda harekette yeterli hamile kalabilmek için ama 3 yıldır olmuyo. artık bizde tüp yaptırcaz. Rabbim ne zaman nasip ederse beklicez, tüp bile olmazmış diye üzülme.

Can'ım keçiboynuzu kürü yap eşine 10/ 9 artış sağlıyor.. Fındık fıstık cevizle besle düzelir..
Tabii birde nerede çektirdiğiniz önemli.. O kadar uç sonuçlarda çıkan arkadaşlar oldu ki.. Kaç yerde yaptırsa hepsinde farklı sonuç vardı bi arkadaşın eşinin mesela.. Umutsuz olma Allah'a emanet napalım..

Ürolog canım bunu diyen yanii hasta değildi ama çok gerildiğini söyledi . Ben sayının çok değişeceğini sanmıyorum ultrasondanda bakmamız lazım ona göre ilaç verebilirim demiş. Yanii başımıza gelen herşey Allah tan gerçekten her halimize bin şükür ama ilk etapta ister istemez üzülüyo insan. İnanki bende keşke göndermeseydim hiç hastaneyi öle bilmeden yıllar geçseydi diyorumda onuda yapamıyosunki işte sanki insanın içini bişe kemiriyo o haberi almak için. Bazen çok umutlanıyorum olcağı varsa Allah kısmet edicek imkansızı bile diyorum bazende çöküyorum . Eşimin morali gayet düzgün ben takmıyorum diyo onun annesi babasıda 5 sene uğraşmış eşim olsun diye belki genetik babamdan bana geçti diyor ama öyle böyle olcağı varsa olcak diyor.Haklısın canım Allah kısmet ederse en olmazı bile olur .

Evet canım ya dünde beri bakıyorum ne iyi gelir diyee Allah ıma bin şükür yine hiç olmayadabilirdi. Keçi boynuzu kürünü denicem mutlaka bende . Senin durumun nasıl canım sperm düşüklüğümü seninkide neler yatptın bununla ilgili?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…