spermiyogramla ilgili.........bakar mısınız?

3MELEKANNESI

ikinci çiçeğimiz yolda. .sağlıkla gel inşallah♥
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
6.511
59
kızlar ya ben rahim filmi için bekliyorum da şu an hap kullandım adet olmak için bitince film çektireceğim eşimden de 3 gün cinsel perhizden sonra spermiyogram istedi.bunu yaptırmak için benim adetimi beklemeize gerek var mı yoksa onunkini şimdiden aradan çıkarabilir miyiz.3 gün cinsel perhizi şimdi uygulayıp yaptırsak olur mu spermiyogramı onun belli bir vakti yok dimi?

canım 3 gunluk perhız olduktan sonra tabıkı tahlılı ıstedıgın zaman yaptırabılırsınız..
hadı bakalım ınsallah guzel sonuclar alırsınız..hihoyyyt

Rosem arkadaşıma katılıyorum
3 günlük perhizden sonra hastanede veriyorsunuz spermi
senle bir alakası yok, eşinin tahlil sonucu çıksın
sende filmi çektirirsin sonuca göre tedavi yada devam uygulanır

evet canım bu işin içinde biri olarak diyorumki 3 günlük ilişkiden sonra verebilir örneği.inşallah iyi sonuçlar alırsınız.

yanlış oldu ilişkiye girdikten 3 gün sonra demek istemiştim ama ........

peki sibelcim biz adet olduğumdan dolayı 6gündür ilişkiye girmiyoruz zaten yarın 7 gün olacak yarın gidip yaptırsa doğru sonuçlar alırmıyız yoksa bir hafta geçtiği için sperm kalitesi düşmüş olabilir mi?yoksa 1 kez boşalma olsun onun 3 gün sonrası mı gidelim vermeye?opt canım

Canım 7 gün test için uzun bir süre diye biliyorum doktorlar 4.günü uygun görüyor 7. günde yapılan test yanıltıcı olabilir ya tekrar doktorunuza sorarak yaptırın yada tekrar 3 günlük perhiz uygulayın..........

Canim en kesini 3 günlük pehriz ve 5 günüde geçememesi gerekiyor.bence boşalma olduktan sonra 3, gün gitsin.cinsel pehriz süresinin normal değerleri 2-4 gün yani idesl olanda arada kalan 3. Gün oluyor.

evet bende bu isin icndeyim ve en fazla 5 gun oldugunu biliyorum sperm kalitesi dusuyor canli sperm azaliyor gun cogaldikca insallah iyi sonuclar alirsiniz

arkadaşlar, bi sorum olacak,
yumurta takibi yaptırıyorum ben, 11 gündür beraber olamadık eşimle, adetim girdi araya, adet sonrası doktora gidince sperm tahlili istedi eşimden ve birkaç gündür gidemedi,

şimdi doktor bugün veya yarın birliktlik önerirse,,,,,
eşimin sperm kalitesi düşmüş olduğundan şansım bir kat daha mı düşecek?

canım bildiğim kadarıyla en sağlıklısı iki günde bir.en geç ise 4 gün.4 günün geçince sperm kalitesi düşüyor.

ayrıca sperm tahlili çinde 3 günü geçirmesin .yoksa yanlış sonuçlar alabilirsiniz.boşalmadan sonra 3 gün geçecek yani

yanlış oldu ilişkiye girdikten 3 gün sonra demek istemiştim ama ........
sibelcim mrb ya biz spermogramı yaptırdıkta bir bakar mısın.ürolog iyi demiş ama kendi doktorumuza göstermedik henüz........

tetkik sonuç ünite normal değerler
hacim 2 ml 2-5
görünüm opak krem/opak
viskozite akışkan normal
reaksiyon(ph) alkali 7.2 - 7.8
spermatozoit sayısı/1cc 34 10^6/ml >40 milyon
spermatozoid sayısı total 68 10^6/ml >125 milyon
10' hareketli spermatozoid oranı 50 % >%80
60' hareketli spermatozoid oranı 40 % >%60
anormal spermatozoid oranı - %
lökosit 2-3
eritrosit -
120' hareketli spermatozoid oranı -

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…