Spermiogram

ya kızlar benimkinide yorumlarmısınız lütfen,aklımda kaldığı kadarıyla sanırım hareketlilik biraz az.

4 ml toplam 401.000.000
1 cc sayı 98.000.000
hareketlilik hızlı ileri %18,yavaş ileri %18,yerinde hareketli %8 - hareketsiz %56
Kruger e göre normal %16
lökosit yok

hızkı ileri düşük %20 den sonrasına normal diyor doktorlar. bizimde %19 du varikosel ameliyatı oldu şimdi eşim. yalnız doktorlar sperm sayısı yüksek olunca bebek olur gözüyle bakıyorlar biz varikoselin ileride zarar vereceğini düşünerek ameliyat yaptırdık. eşinde bir ürologa görünsün derim.

kızlar benim eşiminkine de bakar mısınız? sonuçlar şöyle:

normal morfolojili sperm yüzdesi %12
bas anomalisi %83
akrozmal defektler %6
strukturel defektler %77
boyun ve araparça anomalisi %5
kuyruk anomalisi %23
sitoplazmik çıkıntı %2
normal başı olup boyun araparça ve kuyruk anomalisi :%5

semen analizi:
saatte hareketli sperm yüzdesi :%55
hızlı ileri hareketli %30
yavaş ileri hareketli %25
yerinde hareketli %0
hareketsiz %45
sperm yoğunluğu 28.000.000 ml.
yuvarlak hücre 1.800.000ml
lökosit 1.000.000

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar a.s.

kızlar ben sonuçları dün doktoruma gösterdim, spermiyogram için fena değil, normal dedi

hızkı ileri düşük %20 den sonrasına normal diyor doktorlar. bizimde %19 du varikosel ameliyatı oldu şimdi eşim. yalnız doktorlar sperm sayısı yüksek olunca bebek olur gözüyle bakıyorlar biz varikoselin ileride zarar vereceğini düşünerek ameliyat yaptırdık. eşinde bir ürologa görünsün derim.

Teşekkürler canım cevabın için.Eşimde dr.gidecek telefonla sorduk bence sayın çok iyi hareket biraz az 1 yıl bekleyebiliriz dedi ama muyane edecek, inşallah varikosel çıkmaz.Size de geçmiş olsun 4 arkadaşım var eşi ameliyat olan şimdi hepside hamile hemde 2 ay dolmadan hamile kaldılar.İnşallah sizinde öyle olur.

merhaba arkadaşlar bundan 3 ay önce 8 haftalık bebeğimin kalp sesini duyamadık bunun sonucunda kürtaj oldum...bütün tetkiklerimi yaptırdım bi sorun çıkmadı...eşim yeni spermiyogram yaptırdı tahlil sonuçlarına göre hızı,hareketliliği.sayısı iyi.ancak morfolojik yapısında sorun var.test sonucu olarak teratozoospermia yazılmış, kruger göre normal yapıdaki sperm %6.resmen çökmüş durumdayım.bu testten önce korunmuyorduk şimdi hamile kaldıysam bebeğimin anormal olma olasılığı çok yüksek biliyorum ama normal olabilme şansı varmıdır yinede ,aynı şeyleri yaşayacak olmak çok üzücü ,artık bi ikinciyi nasıl aşarım bilmiyorum.bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa beni aydınlatabilirmi

slm sevda krugere göre normal sperm morfojisinin sınırı %4 ile başlıyor %6 bence iyi sayılır bukadar
abartma her erkeğin spermi anomalilidir.dua et allahım sağlıklı evlat nasp etsin.zaten normal olmayan sperm rahime kadar ulaşamaz birde geçtikleri yerde süzmeye yarayan bir doku var allahın hikmeti işte.eğer geçseler bile yumurtayı dölleyemezler canım.sen içini rahat tut.

sibelciğim msj bekliyorum senden sence normal mı bu değer dr.%30-40 normal dedi %15 çok azmı krugere göre bu sonuç bekliyorum

Slm bobova krugere göre bakildiğindan eminmisin.eğer öyleyse normal sinirlar %4-%14 arasi. Yani seninki süper çok iyi.

evetkruger kriterine göre yapılmış öyle yazıyo sonuçta ama dr. %30-40 normal istediğimiz değer dedi normal yoldan gebelik zor dedi bende anlamadım ama aşılamayla olur dedi ne yapacam bilmiyorum

Demekki hastaneden hastaneye değişiyor normal kriterler oazaman seninki bizim sonuçlara göre %1,5 oluyor oda düşük tabi ama hareketli sayisi sperm sayisida önemli canim hemen korkma umutsuzluğa kapilma.denemeye devam et.

sayı ve hareket çok çok iyi ama bu bizi çok etkiledi sağol sonra tekrar görüşelim benim çıkmam lazım

merhaba benim eşimin sperm değerlerinede bakarmısınız
sonuç:
volum : 2ml
sayı : 10.000.000
total motilite : 25%
ileri hızlı hareketli : 0
ileri yavaş hareketli : 9%
yerinde hareketli : 16%
hareketsiz : 75%
normal morfoloji : 3%
mikroskopi : 400.000/ml
bu sonuca göre bizim nasıl bir yol izlememiz gerekli yardımcı olursanız çok sevinirim
bu sonuçlar varikoselden ameliyatından sonra ki sonuçlar önceki sonuçlarda ileri hızlı hareketli %2 ve
sayısı 7.000.000 idi
kızlar ne yardımcı olun siz bu yoldan geçmişseniz tecrübelerinizler bize yardımcı olun çok rica ediyorum

merhaba benim eşimin sperm değerlerinede bakarmısınız
sonuç:
volum : 2ml
sayı : 10.000.000
total motilite : 25%
ileri hızlı hareketli : 0
ileri yavaş hareketli : 9%
yerinde hareketli : 16%
hareketsiz : 75%
normal morfoloji : 3%
mikroskopi : 400.000/ml
bu sonuca göre bizim nasıl bir yol izlememiz gerekli yardımcı olursanız çok sevinirim
bu sonuçlar varikoselden ameliyatından sonra ki sonuçlar önceki sonuçlarda ileri hızlı hareketli %2 ve
sayısı 7.000.000 idi
kızlar ne yardımcı olun siz bu yoldan geçmişseniz tecrübelerinizler bize yardımcı olun çok rica ediyorum

canım öncelikle geçmiş olsun, şunu asla unutmaki hayatta herşey mümkün yeterki Rabbim izin versin.... tatlım eşinin değerleri oldukça düşük ayrıca morfoloji bozukluğu var ameliyat oldu diyorsun ne kadar süre geçti üzerinden? biliyorsundur dr lar en az 6 ay müddet veriyorlar düzelmesi için. bunun yanında sana tavsiyem sabırlı olmak. ayrıca burda Erkek infertilieti yüzünden hamis kalamayan bayanların listesi var oradaki arkadaşların kullandıkları kürler var bir bak istersen http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...lamayan-bayanlarin-listesi-t191909/index.html

şensoy öncelikle teşekkür ederim
ameliyatın üzerinden 7 ay geçti ya üroloji dr u 3 ay daha bekle diyor kadın doğum a danışayım dedim ağzından laf almak için kelpeten gerekli deli olacam hangi tedavi şekliyle hangi dr la devam edelim bilemiyorum kimseylede paylaşamıyorum ......

ya birde neye sabredeyim ben tedavi varsa onu olmak istiyorum yoksa da onu bilmek istiyorum sizde direk tüp bebeğemi gidelim yoksa önce aşılamada şansım olurmu

canım sperm sayısı düşük ve hareket sıfır bu değerlerle aşılama yaptırmak vakit kaybından başla birşey değildir. bence sen iyi bir tupbebek merkesine git canım. hakkında hayırlısı olsun

X