Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba kızlar bugun aşılamanın 13.günü merak ettiğim aşılama yaparken açıklamalı tahlil sonucu vermiyorlar sadece sperm sayısı ve hareketliliği var ...dr sayımızın az olduğunu söyledi ...7.5 milyon fakat bu benim 3.aşılamam ilk aşılamada sperm hareketiliği 0 dı son aşılamadaysa yüzde yüz hepsi hareketliymiş dr hiç açıklama yapmadı bile sorduğumda yinede sayımız az dedi umutsuz konuştu ..kürler yapmıştım bir ay boyunca ama sayı artmadı sadece hareketlilik yüzde yüz olması şaşırttı bizi ....sanırım iki gün sonra adet olacağım ....tüp bebek için şimdiden kara kara düşünüyorum okadar uğraş okadar acı çek boşa gitsin:44::44:

canım nerede yaptırıyorsun aşılamayı

Bilgi vermemesı cok saçma
benım tanıdıgım var
her asama hakkında bilgi verıyolar dedı
hemde slayt olarak gosterıyolarmıs orda (ama onunkı tup bebek)memorıalde yaptırdı

medicalsecreter aşılama da sadece sayı ve hareketlilik oranını veriyorlar..
hareket %100 oluyor çünkü yıkanmış ayıklanmış spermleri seçiyorlar..
%100 hareketli ama hem ileri hem yavaş hareketli toplamıdır yine..
her aşamasını gösteren yerlerde özel merkezlerdir..
hakkında hayırlısı olsun..

canım hareket %100 olunca o zaman problem olmamış oluyor
yani sayıda iyiyse
bende önümüzdeki ay aşılama düşünüyom
bizim sayı 24 milyon hareket %40
yani o zaman şansımız oluyor demek yani hareket artarsa

kizlar benim esimde bu sabah sperm testi yaptirdi
hemsire sonuclari 7 gun sonra doktorumuza gonderecekmis
1 hafta uzun sure degilmi
yurt disindami boyle anlamadim yani:44:
siz ne kadar surede ogrendiniz sonuclari?

Son düzenleme:
bende 50 dakika sonra aldım
canım sizde durumlar nasıl epeydir görüşemedikk

bendde bişi yok ii miş herşey eşimin sperm sayısı çok düşük biliosun hareket de az 1-2 haftaya yeni test yapılacak değişiklik yoksa tek yol tüp dedi dr

kızlar eşimin yeni dün aldıgım sonuçları yazyorum yaorumlarsanız sevinirim

perhiz süresi 3 gün

volüm 1.5

ph 8.5

lifekasyon 30 dk

sepermazaton sayısı 10.000.000

total sepermazaton sayıs 15.000.000

ileri hareketli yüzde 45

yerinde hareketli yüzde 10

hareketsiz yüzde 45

toplam ileri hareketli 6.750.000

yuvarlak hücre sayısı 500.000

lokosit -

morfoloji yüzde 3

kızlar hormon deyerleride bunlar

FSH 3.3

TESTESTERON 2.40

KIZLAR HORMON DEYERLERİ BANA DÜŞÜK GELDİ SİZCE KAC OLMALI

Son düzenleme:
SELAM KIZLAR BU FORUM TAM BANA GÖREYMİŞ:)
ARKADAŞLAR EŞİM 3 AY ÖNCE VARİKOSEL AMELİYATI GEÇİRDİ AMELİYAT GEÇİRMEDEN ÖNCE DEĞERLER ŞÖYLEYDİ
total hareketlilik %34
progresif hareketlilik (+4):8 (+3)9
Hareket(+2):7
progresif hareketli sperm sayısı 2 milyon sanırım bu 3 milyondan büyük olmalıymış
morfoloji 1 % (böyle yazıyor)

YAKLAŞIK 15 GÜN ÖNCE YAPTIRDIĞIMIZ TESTİN İSE SONUÇLARI ŞÖYLE

1 ccdeki spermatozoon 29.000.000
total spermatozoon 63.800.000
Hızlı hareketli %8
yavaş ileri hareketli %42
yerinde hareketli %15
Hareketsiz %35

BENİM MERAK ETTİĞİM ŞU ARKADAŞLAR BİZ BU İKİ TESTİ AYRI HASTANELERDE VERDİK O YÜZDEN DEĞERLERİN SONUÇLARI FARKLI YAZIYOR BEN ESKİYE GÖRE NASIL OLMUŞ İYİLEŞME OLMUŞMNU ANLAMAK İÇİN KARŞILAŞTIRMAK İSTİYORUM AMA HANGİSİ HANGİSİNE DENK GELİYO ANLIYAMADIM..SİZLERDEN İSTEDİĞİM BANA YARDIMCI OLUP AÇIKLAMA YAPARMISINIZ?ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER...

Aleyna sayı düşük 10 milyon..
ama hareket çok iyi %45 ileri hareket.
morfoloji de düşük ama yine de iyi bir değer %3..
hormon sonuçları hakkında fikrim yok her hastaneye göre de değer aralıkları değişiyor diye biliyorum..
kadınlarda foliküler faz oranına bakılıyor erkekte de öyle bir ibare var mı bilmiyorum..

Bosom önceki değerlerde sayıyı vermemişler.. sadece hareketli sperm sayısını vermişler..
4 ileri hızlı hareket oranı 8
3 yavaş ileri hareket 9
2 yerinde hareket 7 demek oluyor sizin testte..

sonraki testte hareket değerlerini net olarak bellirtmişler zaten..
sayınız artmış 29 milyon mldeki değer..
olması gerekenin 20 milyon olduğunu biliyorsundur..
hareket oranı da yükselmiş hızlı %8 olsa da yavaş %42 gayet iyi..morfolojiye bakmamışlar..
bir de krugere göre yaptırırsanız iyi olur..

yani yavaş ileri hareketlilik 9 iken %42 mi olmuş ileri hareketllikte değişmemiş öylemi demek oluyor..
kruger yöntemi nasıl oluyor? onun için ayrıca belirtmemizmi gerekiyor..bizim yöntemin adı ne oluyor?

kruger yöntemi daha net bir sonuç oluyor..
daha detaylı inceleme yapılıyor..
sizin ikinci testiniz Who ya göre yapılmış..
ilk testiniz krugere göre olduğu için yavaş hareketli oranı krugere göre 42 çıkmayacaktır ama artmıştır..
imkan varsa krugere göre inceleme yapan bir yeri araştırıp yaptırmanız ya da ilk yerde yaptırmanız yeterli olur kesin sonucu görmek için..

Demirdikeni (Tribulus terrestris); tek yıllık, çiçekli bir bitkidir. Dünyanın birçok yerinde doğal olarak yetişir. Genellikle bahçelerde yabani ot olarak bilinmektedir. Hindistan ve Afrikada bol miktarda yetişmektedir. Toprak üzerine yatık olarak bulunur. Yaprakları bileşik, 10-16 yaprakçıklı olup, çiçekleri küçük ve açık sarı renklidir. Meyveleri 10 mm kadar çapında ve boynuz şeklinde sivri uçlara sahiptir. Kökleri alkaloid, resin, azot ve sabit yağlar; meyveleri %5 yağ, peroxidase, diastase, az miktarda glikosid resin, proteinler ve inorganik maddeler içerir. Protein yüzdesi yaklaşık %10-11 civarında olup; altısı temel olmak üzere ondört amino asit içerir. Sap ve gövdesi nişasta, fructose ve sucrose açısından zengindir. İçerdiği carboline saponinler (harmine, harmaline, harman, tetrahydroharmine), steroidal saponinler (çoğunlukla furostanol) bitkiden değişik yöntemlerle ayrıştırılabilmekte ve bitki ekstrelerinde oranları standart hale getirilebilmektedir.

Kullanım amacı bazı kültürel farklılıklar gösterse de yıllardır Hindistanda kuvvet verici (tonik), cinsel fonksiyonların düzenlenmesi, özellikle kadınlarda yumurtlama, erkeklerde iktidarsızlık ve her iki cinstede cinsel istek arttırıcı olarak kullanılmaktadır. Yakın zamanda fitness, zindelik ve canlılık artıcı özellikleri sporcu, atlet ve vücut yapıcıların dikkatlerine sunulmuştur. Demirdikeni ayrıca değişik kültürlerde anti-inflamatuar, anti-artrit, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için de kullanılmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre; demirdikeni vücudumuzda özellikle karaciğer tarafından belirli hormonları üretmek için kullanılan temel yağ asitlerinin (EFA) emilimini kolaylaştırmaktadır. Demirdikeni, testesteron seviyesini LH seviyesini arttırarak yükseltmektedir. Bağımsız çalışmalar demirdikenini testesteron seviyesini yükseltmek, normal seviyesini korumak ve kas gelişimini desteklemek için önermektedirler. Testesteron, erkeklerin güçlü fiziklerini, kaslarını ve hatta vücutlarındaki yağ miktarını bile ayarlayan bir hormondur. Erkeklerde er bezinde (haya, testis) üretilen androjen hormonlarının en önemli üyesi olan testesteron kas gelişimini sağlar, vücut kıllanmasını düzenler, spermleri olgunlaştırır ve cinsel gücü arttırır. LH ve FSH hormonları her iki cinste de (kadın ve erkek) hipofiz bezi tarafından üretilirler. Bunlar eşeysel bezlerimizin (kadınlarda yumurtalık, erkeklerde erbezleri) fonksiyonlarını kontrol ederler. Demirdikeni bu iki hormonun dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Demirdikeninin bu faydalı etkilerinden yararlanabilmek için düzenli olarak 30-60 günlük bir kullanım süresi önerilmektedir.

Faydaları ve Kullanım Alanları:

· Kas gücünü, vücut dayanıklılığını ve fiziksel performansı arttırcı (özellikle yoğun egzersiz yapan sporcularda),

· Vücut enerjisinin ve dayanıklılığının arttırılması,

· Fiziksel, zihinsel, duygusal dinçlik ve kuvvet verici,

· Erkeklerde testesteronu arttırıcı, dengeleyici ve normal seviyesini koruyucu,

· Erkek menopozu (andropoz) semptomlarını azaltıcı,

· Erkeklerde sperm sayısı, miktarı ve hareketliliğinin arttırılması,

· Cinsel fonksiyonları düzenleyici,

· Erkeklerde iktidarsızlık, sertleşme (ereksiyon), kadınlarda yumurtlama problemlerine karşı yardımcı,

· Her iki cinste de cinsel istek ve libido arttırıcı,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…