Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
aybur sizinde değerleriniz normal..
mldeki sayınız 25 milyon..
morfoloji %60..
ileri hızlı %10 olsa da yavaş ileri %45 ikisi tamamlıyor iyi..
bu ilk testse eğer krugere göre inceleme yapan yerde tekrarlasanız iyi olur..

6 aydır deniyoruz. bu 2. testimiz ikisini de farklı yerlerde yaptırdık özelikle. 2 doktor da sonuçlar çok iyi diyor. bebek olmaması içn bir nede yok diyor. eşimde ağrı yok.. fakat varikoseli çok ileri derecedeymiş. doktor eğer beklerseniz bir süe sonra değerleriniz de düşmeye başlar diyor. biz de tedirgin olduk. ben rahim filmi falan da çektirdm hiçbri sorun yok. doktorum eşin ameliyat olsun dedi onun sonuçlarını görünce. spremler yapışıkmış sanırım. onun için bir toz verdi doktor ama her halukarda olman gerek sen bilirsin dedi. zaman geçtikçe de gerilmek istemiyoruz açıkçası. doktora ameliyattan sonra 1 yıl falan diyorlar deyince, spermler 72 günde bir yenilenir biz onu iyileşme süresini de ekleyerek 3 aya yuvarlarız dedi. ve hatta bu 3 ay içerisinde de hamile kalma olasılığınız yüksek dedi. bilmiyorum ya amann...ne çok dert!!

anladım canım..
ilk test krugere göremiydi peki..
spermler yapışık demişler ama morfoloji değeri çok düşük değil ki nasıl olur anlamadım..
ameliyattan sonra hemen düzelme olmuyor malesef evet..
ameliyat için doktor ve sizin kararınız önemli tabi..
hakkınızda en doğru karar neyse o olsun inş..

yakın ilginiz için çok teşekkür ederim

Kızlar çok merak ediyorum sonuçları yorumlarmısınız?
Makroskopik inceleme
Reaksiyon : bazik (8.2)
Likefaksiyon: 90
Renk: kirli beyaz
Görünüm: donuk beyaz
Viskozite: Yapışkan
Miktar: 2,5 ml

Makroskopik inceleme
Lökosit : 3-4 adet
Epitel : ender
Spermatogeneze ait hücre : 7-8 adet
Tricomonas : görülmedi
Candida : görülmesi
Aglütinasyon: ender
Hareket tipi : Düz ileri doğru, kıvrımlı ileri doğru, yerinde kuyruklu hareketli
Sperm sayısı :78 milyon/ml
Normal sperm: .%85
Anormal sperm %15

Hareket takibi
yarım saatte : %45
birinci saatte : %40
ikinci saatte : %35

Değerlendirme
Fertilite indexi : 48

Postcoital 5 gün

sedef değerler normal..
endişe edicek bir durum yok..
ama yine de krugere göre inceleme yapan bir yerde tekrarlarsanız daha net bir sonuca ulaşırsınız..
izmirdeysen ege doğumevi krugere göre inceliyor..

slmm arkadaşlar bizde 2 yıldır bebek istiyoruz ama olmuyo ben testleri yaptırdım bi problem çıkmadı eşimden spermiogram istedi dr.um eşimde gitmeye biraz çekiniyo yani testi nasıl verecem ben hastanede diye strese giriyo evde ilişki yoluyla boşalsa ve yarım saat içinde labaratuara götürse bi problem olurmu böyle bi problem yaşayan varmı aranızda:uhm :fisfisfis

bittirüya testi yaptıracağınız hastane ya da laboratuarla konuşmanız lazım..
en fazla 1 saate kadar verilmesi lazım diye biliyorum..
kruger kriterlerine göre inceleme yapan bir yer olmasına dikkat edin..
inş bir sorun yoktur..

çok tşkr ederim Tuliny inş. yoktur ya.. biz ilçede oturduğumuz için burda sadece bi özel hastanede yapılıyomuş burda yazılanları okuduktan sonra orayada pek güvenesim gelmedi acaba konyayamı gitsek orda yaptırsak die düşünüyorum kafam karıştı eşim zaten tedirgin bilemedim ne yapacağımı...

canım konyada yaptıracaksan selçuk tüp bebekte yaptırmanı tavsiye ederim konyadada her hastane krugere göre yapmıyo aklında bulunsun

slm nevrosky bana da bi yardımcı olabilirmisin cnm
eşimin spermiogram sonucu
volum 5cc
ph alkali
vizkozite normal
likefaksiyon 30 dkA-ileri hareketli %40
sonuç -
C-yerinde hareketli %10
D-hareketsiz %20
40'lık büyütmede lokosit 1-2 adet
aglütünasyon minimum
ml'deki sperm sayısı 160 milyon
B-ileri yavaş hareketli %10
koyu olan yerler testte koyu yazılmıs

zeynep hareket ve sayıda sorun yok..
ama morfolojiye bakılmamış..
imkan varsa bir de krugere göre inceleme yapan yerde tekrarlayın testi..
sonuçlar oldukça iyi..

evet evden goturebilir bizde oyle yapiyoruz.

yaa gerçektenmi çok sevindim.. normal ilişkiye girip boşalacağında verdikleri kabın içine boşaltınca oluyo dimi.. bu arada cwp için tşkr ederim

yaa gerçektenmi çok sevindim.. normal ilişkiye girip boşalacağında verdikleri kabın içine boşaltınca oluyo dimi.. bu arada cwp için tşkr ederim

Onceden lab. dan steril kab alin ve esin ona bosalsin. ama iliski degilde masturbasyon yoluyla vermesi gerekir . En gec 30 dakika icinde de goturmeniz lazim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…