Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

değerleriniz o kadar kötü değil...
sayı probleminiz yok...
hareket biraz az ama şükür ileri hareketliniz var....
bu yüzden harekete çok kötü diğemeyiz yani azıcık düşük...
eğer morfolojiye kruger kreterlerine göre bakılmışsa oda iyi...

merhaba arkadaşlar eşimin sperm testinde hareketli sperm degeri ile hareketsiz sperm degeri birbirine yakın çıktı üroloji doktoruna daha gitmedi bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim ne yapmam gerekiyor keçiboynuzu pekmezi içse yararı olurmu bana yardım ederseniz sevinirim

nasıl yani tam anlamadım....
yani yarısı hareketli yarısı hareketsizmi...
değerleri ileri-yavaş-yerinde ve hareketsiz diğe daha açık yazarsanız yorumlayabiliriz....

eşimin spermiyogram testi sonuçlarını gönderiyorum. çocuk sahibi olmamız için bu sonuçlar yeterli mi? benim yumurtlama oranım da %2.2 çıktı.
MİKTAR:3ml
ph:7.5
likefikasyon süresi(37C):15 Dk.
viskosite:normal
görünüm:gri-opak
1.saatte hareketli sperm yüzdesi:%65
Hareketin değerlendirilmesi(1.Saat)
a.Hızlı ileri hareketli:%10
b.Yavaş ileri hareketli:%35
c.Yerinde Hareketli:%20
d.Hareketsiz:%35
sperm yoğunluğu:98 milyon
anormal morfoloji yüzdesi:%28
Yuvarlak Hücre:<1,000,000/ml
lökosit:<1,000,000/ml
3 gün perhiz süresi cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler derhak

Gayet guzel sonuclar sorun yok.

fadik sağol yorumların için
krugere göre bakılmış
sayı iyi de hareket toplamı az
yinede umut kesmiyorum
hareket için ilaç vermiş doktor
ace plus selenyum
kullanmak isterseniz
şifaa olsuun herkesee

selamlar
eşimin sonucuna göre
konsantrasyon 93 milyon
ileri hızlı hareketli %12
ileri yavaş hareketli %28
kruger kriterlerine göre normal morfoloji %9

kızlar nasıl sizce? morfoloji %14 üstü olması gerekmiyo mu?

selamlar
eşimin sonucuna göre
konsantrasyon 93 milyon
ileri hızlı hareketli %12
ileri yavaş hareketli %28
kruger kriterlerine göre normal morfoloji %9

kızlar nasıl sizce? morfoloji %14 üstü olması gerekmiyo mu?

aylin sayıda sorun yok..
morfolojide iyi..
dediğin %14 değer normal değer ama %9 da çok iyi..
sadece ileri hızlı hareket az..
hareket sorunu var biraz..

Gayet guzel sorun yok.

Merhaba arkadaŞlar

eŞım 22 ocakta bır test yaptırdı ...o zaman burda yazmıŞtım deĞerlerını. Konsantrasyon 14.400.000 / ml ve hareketsız &#37;90 Şeklınde ıdı genel Çercevesıyle.

DÜn yenı bır test yaptırdı yanı 3 ay sonra ;
konsantrasyon ; 4.000.000 / ml ve hareketsız :%93 Şeklınde Çıktı...

Üstelık ıkı test arasında keÇıboynuzu kÜrÜ ; polen-ÇÖrekotu - bal kÜrÜ ; ıncır kÜrÜ bunları yaptı. Moralı Çok ıyıdı...

Ama deĞerler tam tersı Çıktı... Üstelık aynı lab da yaptırdık....ozoospermı Çıktıgı ıcın de morfolojıye bakılmamıŞ daha Öncekınde morfolojı %49 ÇıkmıŞtı ve bakılabılmıŞtı...

Bununla ılgılı bır neden bılen var mı ? Bız kesınlıkle tÜp bebeklık durumdamıyız ? Yoksa o da mı umutsuz ??? ılaÇla tedavısı olurmu ?nedır bu ılaÇlar ? EŞımde hormonları normal sevıyelerde olmasına raĞmen ısteksızlıkde var. Kendı ıstıyor ama ereksıyon ıstedıĞı her zaman olamıyor ????

Bana ne olur bır Şeyler sÖyeyın doktora soramıyorum bunları ?????

Cumartesı gÜnÜ tÜp bebek merkezıne gıdıcez kontrole. Ön gÖrÜŞme yapıcaz.

derya diğer topikte sevinç öne geçti sana yazılmamış..
değerler birden düşmüş bizdeki gibi..
şunu da söyliyim kürler her bünyeye iyi etki yapıyor diye birşey yok..
belki onların ters etkisi yüzünden düşmüştür..
şimdi ki durum tüp bebek tedavisini gösteriyor evet..
bunları çekinmeden doktora sor gittiğinizde..
insan unutuyor ama istersen not al sor..
ereksiyon sorununu da mutlaka üroloğa sormalı eşin..
yalnız gidip konuşsa daha rahat olur sanırım..
morfolojiye 5 milyonun altında olunca bakmıyorlar..
bir de kürlerin hepsini aynı zamanda mı yaptınız kürlerin hepsi bir arada kullanılmaz..

artık tek inanmamız gereken şey zamanı gelince gelicek bebekler..
olmadı mı olmuyor..

CANIM SAOL EVET DİĞER TOPİCDE SEVİNC ÖNDE GECTİ ...
ben eşime 1-2 hafta falan keçiboynuzu içirdim ama arada atladıkları da oldu...sonra ondan hoşlanmadı diye zeytinyağı içine geceden incir koydum sabah ondan yedi 2 tane. gece yatarken ve sabah aç karnına da bal polen * çörekotu-tarcın yedi bir kaşık ...bunları da 2-3 hafta falaan yaptı...

nerdeyse 1-1,5 aydır hiçbir şey yemedi kullanmadı...nedenböyle berbat bir düşşüş yaşadık anlam veremiyorum...moralimiz iyi keyfimiz iyi maddi sıkıntılarımızı halletik falan derken daha iyi çıkıcak diyorduk olan tam tersi oldu . ikimizin de morali çok bozuldu.
isyan etmiyorum ; şu anda hemen hamile kalayım diye ısrar da etmiyorum ama sadece herşey tersine gidiyor ona çok üzülüyorum.

3x1 klomen kullandım. doktorum dedi ki yumurtaların çok ii gelişir. 17 tane yumurtam oldu ama hiç birisi ölcülebilecek kadar büyümedi. sonra haliyle döllenme de olmadı . dedi ki klomen kullandığın için adetin tam zamanında gelir gecikme yaşamazsın dedi . 60 gün sonra adet oldum ..

eşimin de tersine gitti... karı koca birbirimizi nasıl da bulmuşuz anlamıyorum.....

yeni evleneceklere ve evlenmiş arkadaşlarıma bebek düşünmesenizde muhakak hormon testlerinizi yumurta ölçümleriniz yaptırın dosyanızda dursun ; bebek düşündüğünüzde harekete geçersiniz diyorum. ya sorun büyükse ona göre de baştan önlem alırsınız. bebek hadi şimdi yapalım deyince olmuyor. kek değilki tarifyle yapılsın diyorum hep ....ve şu evlenmeden evvel saçma sapan idrar tahlili göğüs filmi kan tahlil iyerine bu testlerin de zorunlu olması gerekir...asıl bilmek gereken şeyler de bunlar...

offf şiştim yine canım sıkıldı....bu ay özel günleri atlasam da atlamasam da bişey değişmicek heralde....yumruta olcakmı belli değil olsa da hangi sperm onu yakalar o da belli değil.....

canim esin sabah endol aksam trental 400 mg kullansin sadece 1 ay kullanacak bunu

ayrica arginmax vitamin kullansin GNC de satiliyor yada yurt disindan getirtin sabah 3 aksam 3 kullaniliyor bu . bu vitamin sperm i arttiriyor ayrica ereksiyon sorununu cozuyor.
ve evicap 400 e vitamini alsin her aksam

bunlari bize prof. kaan aydos verdi ve biz derdimize derman bulduk hicbir yan etkisi yok. kurleride yapin bunun yaninda dedi .

mutlaka yapin.

Tup bebek merkezleri esinle asla ilgilenmez direk tup bebek e gecerler . Bence once esinide urolog a gotur. Hormon testlerini yaptirip bir muayene olsun.

yaslariniz kac oda cok onemli?

eşiminde durumu aynı oldu aniden düştü spermler..
geçen sene temmuzdan beri de düzelme olmadı..
sayı arttı biraz ama hareket ve morfoloji 0 yine..
yavaş hareketli var sadece..
neden oldu böyle diye sorgulama bırak kendini daha fazla yıpratıyosun bu şekilde..
bende çok taktım başlarda ameliyat oldu düzeldi de tamam artık sorunumuz kalmadı diyordum bi anda şok olduk..
ama hayırlısı Allah'tan ne diyelim..
yapılacakları yapıyoruz..
tüp bebek tedavisinden de eli boş döndüm..

sana takip yapılıyordu sanırım klomen kullandığına göre..
cumartesi bi görüşün bakalım ne diyecek doktor..
hakkınızda hayırlısı olsun canım..

bir de genetik testleri yaptırsanız..
devlet ya da üniversite hastaneleri ücretsiz yapıyor..

mrb arkadaşlar biz eşime geçen hafta sperm tahlili yaptırdık ama sonuçların ne olduğunu anlayamadık.benim doktoruma sordum eğer bu sonuçlar doğruysa çok ciddi sorunlar var dedi.üroloji doktoruda 1 haftadır uğraştırıyo bişey demedi.prolaktin hormonu biraz yüksek çıkıyo.ben tahlil sonuçlarını yazsam acaba bilen bi arkadaş yorumlayabilir mi?
hareketsiz sperm 3
hareketsiz sperm hacim 0,6
hareketli sperm 5
hareketli sperm hacim 1,1
total sperm 8
total sperm hacim 1.7

arkadaşlar yüzdesi falan hiç bişey yazmıyo.

kızlar merhaba benim eşiminde
sayı (mil/ml): 33
hızlı ileri : 6
yavaş ileri : 37
hareketsiz 52
morfoloji : 1

kadın doğum uzamnının biri tüp bebek dedi diğeri hamile kalabilirsin dedi 4 ay süre verdi
üroloğa gittik trental ve e vit verdi . 3 ay kullanıcak dedi varikosel falan yok . sizce başka bişey yapabilirmiyim bu değerlerin yükselmesi için

yasemin diğer topikte gereken bilgiyi vermiş arkadaş canım..
burda ben birşey yazmıyorum..
inş sorun bulunur da düzeltmelere başlanır..

papatya sayınız normal..
ileri hızlı hareket ve morfoloji düşük..
hareketi arttırmak için havuç kürü var ama eşinin sigara içmiyor olması lazım..
verdiği ilaçlar da iyi gelicektir muhtemelen..
varikosel yoksa yapılacak fazla birşey yok..
spermler yenilenme zamanında daha iyi de çıkabilir..
hemen tüp bebeklik bir durumunuz yok..
istersen çalışmıyorsan müsaitsen yumurta takibi yaptırabilirsin..
çatladığı zamanları denk getirebilirseniz şansınız daha yükselir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…