Gebeliğe Hazırlık Sperm testinden anlayanlar bakabilir mi lütfenn 🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Sevm57

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
2.778
3.982
Hanımlar eşim dün sperm testi verdi sonuclari bugun aldik fakan 2 hafta sonra testi yenileyip oyle doktora gostericez daha onceki testlerde cok farkli oldugu icin ben tam anlayamadim yardim ederseniz cok sevinirim

Kafama takılan en önemli şeyler:
•9x10^6/ml YUVARLAK HÜCRE GÖRÜLDÜ.
• Sıvılaşma zamanı : 70dk
•Nirmal Morfoloji: %2

Eklentiler

• 20220309_141037.jpg
    143,5 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleme:
Sanırım sperm olmayan hücreler demek. Enfeksiyon varlığında yada başka durumlarda olabiliyor. Sayısının normal 1-210^6/ml olması gerekiyor diye hatırlıyorum. Ayrıca Toplam sperm sayısı biraz düşük gibi ama tabi en iyi değerlendirmeyi doktorunuz yapar. Ben hemşireyim bilgim bu kadar.

Sperm sayısı iyi bence ama neden beş gün cinsel birliktelik olmadı normali üç gündür üç günden sonra sperm ler saglikli olmaz

Evet oh biraz yüksek enfeksiyon olabilr

Sperm sayısı iyi bence ama neden beş gün cinsel birliktelik olmadı normali üç gündür üç günden sonra sperm ler saglikli olmaz
Evet bizde onceki tahlilleri oyle yapiyoduk ama elimizde olmayan sebeblerden 5 gune kaldi malesef 2 hafta sinra yenilenecek test o zaman bir sorun cikmazsa 3 gunu ayarlayacagim sayisi 52milyon sanirim onceki testlerde 150milyondu dusmus ama standartlara gorede normal 15milyonun ustu olmaliymis sanirim

Normal morfoloji %2 çıkmış canım bunun çok daha yüksek olması gerekir, benim eşiminde 3 çıkmıştı. doktor takviyeler verdi bi sürü, sigarayı da bırak dedi ama maalesef ben bıraktıramadım..

Anladim cok tesekkurler Sayı ilk testte 150milyondu o teste gore cok fazla dusmus ama bakalim 15 milyondan fazla en azindan morfoloji hakkinda bir bilginiz var miydi

Normal morfoloji %2 çıkmış canım bunun çok daha yüksek olması gerekir, benim eşiminde 3 çıkmıştı. doktor takviyeler verdi bi sürü, sigarayı da bırak dedi ama maalesef ben bıraktıramadım..
Isin komigi o zaten ilk testimizde %12ydi ne sigara iciyor ne alkol tavugu bile azalttik zararli diye takviye kullaniyor (proxeed) keciboynuzu pekmezi omega 3 ceviz findik tuketiyor ama 2. Testte %4e bu testte de %2ye dustu deliricem bakalim nisanda tedaviye baslanacak onun icin 2 test lazimdi 2 hafta sonra yenilenecek

Evet yeterli ama sizde enfeksiyon var mi

Varikosel filan mı var acaba muayene oldu mu ?

Benim eşimde de sperm azlığı vardı hatta baya düşüktü varikosel varmış ameliyat oldu beş ay geçti üstünden şimdi değerleri normale döndü

Benim eşimde de sperm azlığı vardı hatta baya düşüktü varikosel varmış ameliyat oldu beş ay geçti üstünden şimdi değerleri normale döndü
Evet bende ilk ondan suphelendim esimin abisinda vardi cunku 6 ay olmayinca sorunu ogrenip ameliyat olmustu 1 ay sonra hamileydi eltim direk onun icin gittik hastaneye ama varikosel cikmadi

Evet bende ilk ondan suphelendim esimin abisinda vardi cunku 6 ay olmayinca sorunu ogrenip ameliyat olmustu 1 ay sonra hamileydi eltim direk onun icin gittik hastaneye ama varikosel cikmadi
bir doktora daha gidin o zaman, ben aynı şeyi 3 doktordan duymadan inanmıyorum artık, nefretlikler çünkü baştan savıyor özel hastanedekiler bile... Kilo sorunu var mı eşinde? Sperm dna hasar testleri de var ona da bi baktırabilirsin belki, o kadar takviyeye rağmen düşmesi hiç mantıklı değil.. üstelik sigara alkolde kullanmıyormuş.. benimki sigaraya vuruyor valla alkolde arada içiyor ona rağmn 3 tü, takviye sonrası testleri yinelemedik.. belki önümüzdeki ay bakarız dedi doktor..

2. Testte ciktiktan sonra baska bir doktora daha gidelim biz en iyisi vallahi iyi bir doktor bulmak cok zor suan

Asıl tuhafıma giden şey de sperm konsantrasyonu 52milyon gorunuyor yikama sonrasi konsantrasyon 65milyona cikmis yıkandıktan sonra düsmesi gerekmiyor muydu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…