Sperm testi

yakamozz12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2024
31
-25
27
Eşimin sperm testi çıktı sonucu yorumlarmısınız doktor pazartesiye kadar yok yorumlayabilirmidiniz

Eklentiler

• IMG_3774.jpeg
    IMG_3774.jpeg
    65,3 KB · Görüntüleme: 121
Eşimin sperm testi çıktı sonucu yorumlarmısınız doktor pazartesiye kadar yok yorumlayabilirmidiniz
Sperm sayısı, morfoloji düşük. Lökosit ve viskozite + görünüyor. Doktora özellikle viskozite ve lökositi sorun derim. Bazı doktorlar önemsemeyebiliyor.
Bir de volüm de düşük aslında. Ultrason ile bakıldı mı?

Sperm sayısı, morfoloji düşük. Lökosit ve viskozite + görünüyor. Doktora özellikle viskozite ve lökositi sorun derim. Bazı doktorlar önemsemeyebiliyor.
Bir de volüm de düşük aslında. Ultrason ile bakıldı mı?
Merhaba hayır ultrason ile bakılmadı doktora soracağım sizce bu değerlerle normal yola bebek olurmu yoksa tüp bebekmi yapmalıyım

Merhaba hayır ultrason ile bakılmadı doktora soracağım sizce bu değerlerle normal yola bebek olurmu yoksa tüp bebekmi yapmalıyım
Merhaba, ne kadar süredir deniyorsunuz?
İyi bir üroloji doktoruna giderek ilaç ve vitamin desteği ile bir süre deneyebilirsiniz aslında.

Sizin amh değeriniz ne?

Eşinizin toplam spermi ve morfolojisi düşük çıkmış ama morfoloji subjektif değerlendirme dediler bize Emre Bakırcıoğlu önemsemedi hiç. İleri hareketlilik önemli. Eğer yaşınız gençse ve siz de amh sorunu yoksa eşiniz belli vitaminleri kullanarak kaliteyi ve sayıyı arttırabilir. Sigara alkol varsa bıraksın Akdeniz tipi beslensin ve iyi protein alsın. Mutlaka folik asit ve d vitamini eşinizin baktırsın benim eşimde onlar düşüktü mesela doktor sadece onları yükseltmen lazım demişti ekstra hiç vitamin vermedi ben aldım ama çünkü çocuk özlemiyle yandım. Şükürler olsun bugün pozitif sonucumu gördüm bir mucize gibi sanki.

Eşimin 160 milyon spermi vardı mesela ona rağmen olmadı 18 ay ama bir tane sağlıklı ileri hızı iyi olan spermle olur eşimin kuzeninin 12 milyon spermi vardı 1 yıl takviye kullandı çocuğu oldu şu an 8 aylık dünya güzeli bir kız. Takviye önemli ama sizin durumunuzda önemli eğer tüplerle rahimle ya da amh ile sorun varsa tüp bebek önerirler ama yine de ekstra vitamin önerirler en az 3 ay.

Bilgilendirmeniz çok teşekkür ederim artık çok yoruldum inanın oladar yorgunumki cinseliktende soğudum psikolojik olarakda hisetiğim şeyler çok zor 1 yıldır deniyoruz olmuyor tüp bebek deneyeceğim umarım olur çünkü maliyeti çok yüksek ilaçlarla beraber 100 bin tl tutuyormuş her deneme mevcut şartlarda iki kere deneyebilirim umarım bende sağlıklı bir bebeğe sahip olurum dua edin lütfen

Merhaba sizi cok iyi anliyorum Allah yardimcimiz olsun, bizde 2 senedir deniyoruz 1 sene normal deneme süresi olmayinca esim doktora gitti ve varikosel ameliyati oldu. Ameliyat, vitamin destekleri vs derken son degerlerini ekte paylasiyorum. Doktorlar degerler normale donmus diyor ama hala gebelik olusmadi, bu arada bende rahim filmi degil bütün testleri verdim. Esimin testini de yorumlarmisiniz normal diyorlar fakat yeterli gelmiyor demekki

Eklentiler

• 1723974132982.jpg
    1723974132982.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 95
Bilgilendirmeniz çok teşekkür ederim artık çok yoruldum inanın oladar yorgunumki cinseliktende soğudum psikolojik olarakda hisetiğim şeyler çok zor 1 yıldır deniyoruz olmuyor tüp bebek deneyeceğim umarım olur çünkü maliyeti çok yüksek ilaçlarla beraber 100 bin tl tutuyormuş her deneme mevcut şartlarda iki kere deneyebilirim umarım bende sağlıklı bir bebeğe sahip olurum dua edin lütfen
Ben de kışın yaptıracaktım ama beklemediğim anda geldi ben 18 ay denedim haziranda aşılama oldum tutmadı ve değerlerimiz çok iyi ikimizin de. O yüzden umutsuz olmayın beslenmenize dikkat edin düzenli vitamin kullanın

Merhaba sizi cok iyi anliyorum Allah yardimcimiz olsun, bizde 2 senedir deniyoruz 1 sene normal deneme süresi olmayinca esim doktora gitti ve varikosel ameliyati oldu. Ameliyat, vitamin destekleri vs derken son degerlerini ekte paylasiyorum. Doktorlar degerler normale donmus diyor ama hala gebelik olusmadi, bu arada bende rahim filmi degil bütün testleri verdim. Esimin testini de yorumlarmisiniz normal diyorlar fakat yeterli gelmiyor demekki
Eşinizin toplam spermi çok düşük çıkmış en az 39 milyon olmalı doğal yollardan olabilmesi için sizin 25 çıkmış ileri hareketlilik %8 şöyle düşünün 25 milyonda 8 dölleme ihtimali var diğerleri zaten dölleme yapamaz. İyi bir ürologa gitmenizi öneririm ama siz de hsg dahil tüm testlerinizi tamamlayın

Merhaba cnm morfolojisi burda % lik olarak yazmıyor nasıl anliliyoruz anlatabilir misin. Baş boyun vs olarak yazıyor hep
Tpms kısmında sperm şekil bozukluğu da veriliyor en fazla %1 olmalı orası yani eşinizin spermlerinin çoğu bozuk gelmiş nasıl normal dediler anlamadım size. Zaten erkekler zar zor doktora gidip kabulleniyor bari düzgün söyleselerdi de siz de ona göre vitamin ya da başka yolları düşünseydiniz. Doktorunuza sinir oldum. Bu süreç zaten yıpratıcı kendimden biliyorum.

Aaa niye bizee gereken bilgilendirme yapılmadı ya..bide ben tüp Bebek tedavisindeyim şuan yarın opu olacağım. İnşallah sağlıklı dollenir ya bak şimdi canım sıkıldı. Eşim kullandı ilaçlar ama madem düzelmedi sonraya erteleseydi.duzelince yapsaydi

Aaa niye bizee gereken bilgilendirme yapılmadı ya..bide ben tüp Bebek tedavisindeyim şuan yarın opu olacağım. İnşallah sağlıklı dollenir ya bak şimdi canım sıkıldı. Eşim kullandı ilaçlar ama madem düzelmedi sonraya erteleseydi.duzelince yapsaydi
Demek ki onların içinden iyisi seçilecek hiç canınızı sıkmayın belki farklı bir yöntemle bakılmıştır birkaç yöntem var bakılmasında

Doktor a demiştim eşimin değerleri sıkıntıli. Bana dedi ki..;
Sen kendine bak tüp Bebek te önemli olan kadının yumurtalarinin kalitesi içinin dolu olması dedi.. erkeğin sağlıklı az spermi bile yetiyor. O zaman içim rahat etmişti ama siz böyle deyince içime kuşku düştü inşallah sağlıklı dollenir.

Doktor a demiştim eşimin değerleri sıkıntıli. Bana dedi ki..;
Sen kendine bak tüp Bebek te önemli olan kadının yumurtalarinin kalitesi içinin dolu olması dedi.. erkeğin sağlıklı az spermi bile yetiyor. O zaman içim rahat etmişti ama siz böyle deyince içime kuşku düştü inşallah sağlıklı dollenir.
Doğru söylemiş 1 sağlıklı sperm bile yeterli ama doğal yollardan olması zor görünüyor gibiydi ben tüp bebek yaptıracağınızı bilmiyordum o yüzden hiiiiççç canını sıkma yumurtan kaliteli gelsin yeter adamda sağlıklı sperm var zaten🙏🏻

Doğru söylemiş 1 sağlıklı sperm bile yeterli ama doğal yollardan olması zor görünüyor gibiydi ben tüp bebek yaptıracağınızı bilmiyordum o yüzden hiiiiççç canını sıkma yumurtan kaliteli gelsin yeter adamda sağlıklı sperm var zaten🙏🏻
Onu neresinden anladın cnm testin. Bana bilgi verir misiin anlamak istiyorum çünkü yarın da verecek ya sperm anlayabilmek için. Bilgielrinizden faydalanmak isterim.cnm.

X