Sperm testi sonucu

brcubrcu0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.318
542
31
Arkadaşlar anlayan var ise yorumlayabilir mi? Doktora gösterexeğiz ama sabırsız olduğum için kendim de araştırmak istedim

Eklentiler

• 11718471-B73F-4988-8427-1B713E51A123.jpeg
    11718471-B73F-4988-8427-1B713E51A123.jpeg
    116,5 KB · Görüntüleme: 43
Cok bilgili degilim ama morfoloji sıkıntısı var gibi.
Neden sıkıntı nereden hangi değerden böyle düşündünüz ? %4 diyorsanıx onu bende merak ettim internetten baktım ortalama %4 normal sayılıyor yazıyor . Saten mortalitr çok yüksek çıktığı için %4 ü baya iyiye denk geliyor. Tabi bende bilgili değişim sadede kendi yorumum🤭

Neden sıkıntı nereden hangi değerden böyle düşündünüz ? %4 diyorsanıx onu bende merak ettim internetten baktım ortalama %4 normal sayılıyor yazıyor . Saten mortalitr çok yüksek çıktığı için %4 ü baya iyiye denk geliyor. Tabi bende bilgili değişim sadede kendi yorumum🤭
4 en alt sinir diye aklimda kalmis ondan bu sekilde dusundum. Hani 3.9 olsa erkek infertilitesi oluyor. Ama dedigim gibi cok bilgili oldugum bir konu degil.

Hızlı hareketli sperm az ama yavaş hareketleri hızlandırmak için bi takviye vs verir belki
Morfolojide sorun yok di mi bi arkadaş yukarıda öyle yazmış ama ? Mesela %4 diyor ama bizim bu oranı toplam sperm sayısına oranlayıp değerlendirmemiz daha iyi olmaz mı? Sonuçta anladığım kadwrıyla sperm sayısı normalin çok üstünde . Haliyle %likler dişük bile çıksa toplam sperm e vurunca yine baya yüksek çıkıyor tüm oranlar z . Tabi bende pek anlamjyorum

X