Sperm testi sonucu

yirmibesekim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2021
2.525
1.243
Merhaba kızlar doktora göstermeye haftaya gideceğiz ama oldukça merak ettim anlayan biri varsa yorumlayabilir mi lütfen...🤲🏼🌸

Eklentiler

• IMG_20221219_170104.jpg
    IMG_20221219_170104.jpg
    119,8 KB · Görüntüleme: 293
Kruger yöntemi ile yapılmamış gibi duruyor. Bunu teyit edin eğer kruger yöntemi ile yapılmadıysa bu teste güvenmemenizi ve tekrar kruger yöntemi ile analiz yapan bir yerde test vermenizi öneririm.

Kruger yöntemi ile yapılmamış gibi duruyor. Bunu teyit edin eğer kruger yöntemi ile yapılmadıysa bu teste güvenmemenizi ve tekrar kruger yöntemi ile analiz yapan bir yerde test vermenizi öneririm.
Anladım haftaya gideceğiz sorarız inşallah tüp bebek bölümü yaptırdı ama neden böyle eksik yaptı bilmiyorum 🤷🏼

Anladım haftaya gideceğiz sorarız inşallah tüp bebek bölümü yaptırdı ama neden böyle eksik yaptı bilmiyorum 🤷🏼
Sorduğunuz zaman bilgisiz olduğunuzu düşünüp Kruger yöntemi ile yaptık derlerse morfolojik sonuçlar neden yok? Örneğin yaptırdığımız testte ki boyun baş anomalilerini görebilir miyiz? Diye sorun lütfen. Eşim eski tip(Kruger olmayan) test yaptırdığında hız ve morfoloji çok iyi çıkmıştı tabi böyle çıkmasının sebebi testin detaylı analiz yapamaması. Başka laboratuvar bulup Kruger yöntemi ile yaptırdığımız da gerçeği görüp ona göre tedbirimizi aldık. O yüzden Kruger yöntemi ile yaptırmanızı öneririm.

Kruger kriterleri' özellikle spermdeki şekil bozukluklarını göz önüne alan, mikroskobik bir değerlendirme metodudur. Özel bir boyama sonrası sperm şekil (morfoloji) özellikleri incelenerek sperm örneğinin dölleme kapasitesi belirlenir.

Son düzenleme:
Sorduğunuz zaman bilgisiz olduğunuzu düşünüp Kruger yöntemi ile yaptık derlerse morfolojik sonuçlar neden yok? Örneğin yaptırdığımız testte ki boyun baş anomalilerini görebilir miyiz? Diye sorun lütfen. Eşim eski tip(Kruger olmayan) test yaptırdığında hız ve morfoloji çok iyi çıkmıştı tabi böyle çıkmasının sebebi testin detaylı analiz yapamaması. Başka laboratuvar bulup Kruger yöntemi ile yaptırdığımız da gerçeği görüp ona göre tedbirimizi aldık. O yüzden Kruger yöntemi ile yaptırmanızı öneririm.

Kruger kriterleri' özellikle spermdeki şekil bozukluklarını göz önüne alan, mikroskobik bir değerlendirme metodudur. Özel bir boyama sonrası sperm şekil (morfoloji) özellikleri incelenerek sperm örneğinin dölleme kapasitesi belirlenir.
Çok teşekkür ederim canım bilgilendirdiğin için bende özellikle morfoloji sonucunu bekliyordum haftaya gideceğim sorarım inşallah tekrardan yapar 🤲🏼

Yoruma katılıyorum. Krugerle bakılmalı. Krugere göre sonuç %4 ve üzeri ise normal. Bu baş, boyun, kuyruk anomalisi olmayan ileri hareketli ve dölleme kapasitesi olan spermlerin %4 oldugu veya 4 den fazla olduğu anlamına gelir ki doktorlar için ıdeal kabul ediliyor. Burada buna bakılmamıs. Hayırlı, sağlıklı sonuçlar alın canım 🌸

Yoruma katılıyorum. Krugerle bakılmalı. Krugere göre sonuç %4 ve üzeri ise normal. Bu baş, boyun, kuyruk anomalisi olmayan ileri hareketli ve dölleme kapasitesi olan spermlerin %4 oldugu veya 4 den fazla olduğu anlamına gelir ki doktorlar için ıdeal kabul ediliyor. Burada buna bakılmamıs. Hayırlı, sağlıklı sonuçlar alın canım 🌸
Çok teşekkür ederim soracağım mutlaka unuttu mu yoksa gözünden mi kaçtı bilerek mi bakmadı bilmiyorum burada gördüğüm sonuçlar da hep bakılmış anlamadım bende 🤷🏼😌

Şunu alnıma yapıştırıp gezmek istedim. Bu yorum sitenin girişine konmalı. O kadar canı yanmış bir insanım ki bu durumdan

Merhaba kızlar doktora göstermeye haftaya gideceğiz ama oldukça merak ettim anlayan biri varsa yorumlayabilir mi lütfen...🤲🏼🌸
Degerleriniz iyi ama eksik morfoloji yok normalde 4 ve uzeri olur biz de %1 ama yine tek basina sorun olmadigi icin hamile kaldim siz de bu degerlerle insallah en yakin zamanda gebe kalirsiniz😊

Umuttepe de morfoloji bakmiyolar canım ya nedenini bilmiyorum ama bakılmıyor bizde salı günü test için randevu aldık
Sayımız sizinkine göre düşük ama senin sonucun güzel cnm bence

Umuttepe de morfoloji bakmiyolar canım ya nedenini bilmiyorum ama bakılmıyor bizde salı günü test için randevu aldık
Sayımız sizinkine göre düşük ama senin sonucun güzel cnm bence
Allah Allah ne kadar saçma ya ne yapmak gerekiyor peki ben anlamadım özele mi gideceğiz. İnşallah sizinki de hayırlısıyla artar 💕

Sperm sonucunuz sayı hız olarak iyi,
Fakat kruger testi neden yapılmadı,

Likefaksiyon süresi 60 dakikan uzun sonucu çıkmış. Sperm sıvılasma süresidir. Hatırladığım kadarıyla 60 dakikadan uzun olunca sorun demekti.
Bu konuyu mutlaka sorun.

(Sperm ilk çıkışta sıvı değildir, tüplerden geçmesi icin sıvılaşması gerekiyor. Süre uzunsa sorun oluşturuyor.)

Kruger da morfoloji bakılsın ki sperm ne durumda bilin, %0 olmadığı sürece üroloji ve tüp bebek doktorları artık sorun olarak kabul etmiyor.

Eğer tüp bebek yaptıracak iseniz sperm dna testi de mutlaka ama mutlaka yaptırın.
Kruger + sperm dna testi.

İstanbulda iseniz kesinlikle Düzen laboratuvarını tavsiye ederim.

Allah Allah ne kadar saçma ya ne yapmak gerekiyor peki ben anlamadım özele mi gideceğiz. İnşallah sizinki de hayırlısıyla artar 💕
Birkaç farklı yerde yaptırmak gerek ortalama 3 ayda bir sperm deposu yenilenir bazen stresten dahi bozuk çıkıp sonra düzeliyor. Ama bilgisayarla otomatik test yapan yerlerden uzak durmak gerek morfolojiye baksa bile
En iyisi tavsiye üzerine

Ozelden de kabul etmezler canim 🥰 hastane sonucu istiyolar diye biliyorum .ama yine de sor istersen benim gitmeme daha var çünkü sperm sonucunu alınca gidicem ben

X