Erkek İnfertilitesi Sperm sonucuna bi bakabilir misiniz?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Derin20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2020
82
30
Merhaba hanımlar, sperm sonuçları görseldeki gibi. Morfoloji ve ileri hareketlilik daha önce sıfırdı. Şimdi artmış bu sefer de hareketsiz sperm çoğalmış. Normal yolla gebelik için sizce uygun bir sonuç mu? Yoksa aşılama ya da tüp bebeğe mi yönelmeliyim ? Benzer şekilde sonuç alan, bilgisi olan, tedavi gören varsa yazabilir mi?

Eklentiler

• AE7D1AEF-B444-4F8F-8C25-B6BA1B920CA7.jpeg
    AE7D1AEF-B444-4F8F-8C25-B6BA1B920CA7.jpeg
    69,6 KB · Görüntüleme: 173
Sayı ileri hareket morfoloji hepsi güzel kafaya takma , ileri hareket sadece biraz az ama dert değil merak etmeyin

Merhaba hanımlar, sperm sonuçları görseldeki gibi. Morfoloji ve ileri hareketlilik daha önce sıfırdı. Şimdi artmış bu sefer de hareketsiz sperm çoğalmış. Normal yolla gebelik için sizce uygun bir sonuç mu? Yoksa aşılama ya da tüp bebeğe mi yönelmeliyim ? Benzer şekilde sonuç alan, bilgisi olan, tedavi gören varsa yazabilir mi?
Merhaba sonuç güzel görünüyor ☺️ Nasıl arttı peki morfoloji ve ileri hareketlilik biz de de aynı sorun var ☺️

Bu sonuca doktor Aşılama için uyumlu sonuç dedi. Ben anlamıyorum normal yolla gebelik için sperm analiz sonucu ne olmalı.
Neyse ben hemen hemen her gün keçiboynuzu kaynatmaya çalıştım, suyunu içti eşim. Sigarayı bırakmasını en azından ara vermesini sağladım. Bir de kuruyemiş yedi düzenli. Son 2-3 haftadır da bal ve polen yiyor. Morfoloji de ileri hareketlilik de Sıfırdı ama tüp bebek için önemi pek yok sıfır olmasının. O yüzden çok takmadık. Zaten benim de miyomum var onu aldırmam gerekiyormuş. Ama en azından spermi az buçuk değiştirebildik . Sürekli değişken bir şey bir de .

Bu sonuca doktor Aşılama için uyumlu sonuç dedi. Ben anlamıyorum normal yolla gebelik için sperm analiz sonucu ne olmalı.
Neyse ben hemen hemen her gün keçiboynuzu kaynatmaya çalıştım, suyunu içti eşim. Sigarayı bırakmasını en azından ara vermesini sağladım. Bir de kuruyemiş yedi düzenli. Son 2-3 haftadır da bal ve polen yiyor. Morfoloji de ileri hareketlilik de Sıfırdı ama tüp bebek için önemi pek yok sıfır olmasının. O yüzden çok takmadık. Zaten benim de miyomum var onu aldırmam gerekiyormuş. Ama en azından spermi az buçuk değiştirebildik . Sürekli değişken bir şey bir de .
Benim eşimin değerleri de sizinkinden biraz yüksek kadın doğumcu Görür görmez aşılama yapılması lazım dedi .üroloji doktoru beklemek lazım iyi dedi .biz de iyi mi kötü mü anlamadık.nisana kadar beklicez olmazsa aşılama denicez biz de

Benim eşimin değerleri de sizinkinden biraz yüksek kadın doğumcu Görür görmez aşılama yapılması lazım dedi .üroloji doktoru beklemek lazım iyi dedi .biz de iyi mi kötü mü anlamadık.nisana kadar beklicez olmazsa aşılama denicez biz de
Biz de mayıs gibi aşılama yaptıracağız . Aşılama için de yüksek bir dilim vermiyorlar max %20 tutma olasılığı var dedi doktor bakalım artık hayırlısı hakkımızda

0 danmı bu değerlere geldinz
Hemde en zor değerlerle morfoloji ve ileri hareket.. Tebrikler
Kaç ayda peki? İlaç kullandnzmı

Ay maşallah ne güzel artmış sifirdan

VVallagüzel.masallah

0 danmı bu değerlere geldinz
Hemde en zor değerlerle morfoloji ve ileri hareket.. Tebrikler
Kaç ayda peki? İlaç kullandnzmı
Ya arkadaşlar ben bu analizleri anlamıyorum . Çok şükür sıfırdan bu duruma geldik fakat bu sabit bir şey değil, sürekli değişiyor sperm değerleri. Spermde sıkıntısı olanlar moral galan bozmasın sakın. Her analiz farklı bir sonuç.
ilaç kullanmadı eşim çünkü gittiğimiz doktorlar ilaç yazmadı, başlarından savdılar. Doktorun iyisine denk gelmek çok önemli. Ben makaleler okudum,uzman hekimlerin videolarını izledim defalarca. Ben bu sonucu değiştirebilirim diye düşündüm ve değişmişte.
Keçiboynuzunu bayadır içiriyorum,tahminen 4-5 ay ama düzenli asla olmadı. Poleni de son 3 haftadır falan yiyor. Ama çok sigara içiyordu onu bıraktı belki etki o yüzden yüksek oldu

Ay maşallah ne güzel artmış sifirdan

VVallagüzel.masallah
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için . Fakat doktordan şöyle bir yorum geldi . Aşağıdaki görselde paylaşacağım. Rakamlarda 12.7 milyon hiç bi yerde yazmıyor . Bunu nerden bulup söylüyor acaba bi fikri olan var mı ?

Eklentiler

• 2A15CB4F-7821-42B7-9A1C-8DAA04F3E791.jpeg
    2A15CB4F-7821-42B7-9A1C-8DAA04F3E791.jpeg
    67,1 KB · Görüntüleme: 100
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için . Fakat doktordan şöyle bir yorum geldi . Aşağıdaki görselde paylaşacağım. Rakamlarda 12.7 milyon hiç bi yerde yazmıyor . Bunu nerden bulup söylüyor acaba bi fikri olan var mı ?
yüzdeden hareketli sperm sayısınu hesaplamış .

Canım gebe kaldınızmı bu sonuçlarla

Evet arkdaşım kaldım. Doktorlar tüp bebeğe yönlendirdi . Tüp bebeğe niyetlenirken kendiliğinden gebelik gelişti. Şimdi elimde kalan iğneleri isteyenler çıkıyor. Allah isteyen her kadına nasip etsin .

Evet arkdaşım kaldım. Doktorlar tüp bebeğe yönlendirdi . Tüp bebeğe niyetlenirken kendiliğinden gebelik gelişti. Şimdi elimde kalan iğneleri isteyenler çıkıyor. Allah isteyen her kadına nasip etsin .
Aynen canım bizimde o şekilde oldu bizde niyetlendik martta hamile olduğumu öğrendim

Ben de Şubatta hamile olduğumu öğrendim. Mart ya da Nisan için tüp bebeğe başlamayı planlıyorduk. Çok şükür ki o süreçleri yaşamadan doğal yolla gerçekleşti.
Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin. Senin için de çok sevindim. İnşallah bu forumda olup da isteyen herkesin en kısa zamanda güzel haberlerini okuyor oluruz.

X