Erkek İnfertilitesi Sperm için klomen kullananlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Canım çok teşekkür ederim bide bana yaptığın karışımı detaylı yazarmısın eşimde kullansın bide ısırganı çoban çökerteni flan hepsini bir mi kaynatıp içirdin
1,5 kilogram pekmezin içine
● 100 gr çoban çökerten
● 50 gr yer fıstığı
● 100 gr ceviz
● 100 gr üzüm çekirdeği
● 30 gr zerdeçal
● 20 gr zencefil
● 50 gr çörek otu
● 50 gr goji berry
Hepsi toz haline getirilerek karıştırılacak. Sabah akşam aç karna birer çorba kaşığı içilecek.
Macunun içindekiler bunlar.

Bizim doktor sanırım hem hormonal hem de tıkanıklık için ilaçlar yazmış. Aile hekimine ilaç yazdırmaya gittiğimizde o doktorunuz şu an bütün tuşlara basıyor hızlı sonuç almak için dedi. İnşallah öyle olur.
Galiba öyle yapıyor inşallah güzel sonuçlanır kurtulursunuz

1,5 kilogram pekmezin içine
● 100 gr çoban çökerten
● 50 gr yer fıstığı
● 100 gr ceviz
● 100 gr üzüm çekirdeği
● 30 gr zerdeçal
● 20 gr zencefil
● 50 gr çörek otu
● 50 gr goji berry
Hepsi toz haline getirilerek karıştırılacak. Sabah akşam aç karna birer çorba kaşığı içilecek.
Macunun içindekiler bunlar.
Bizim yaptığımıza benziyormuş bi kaç tane fazla olan vardı bizimkinin içinde YouTube dan yazarsan çıkar listede çıkıyor Ahmet maranki sperm artırıcı kür diye geçiyor.evdeki bitsin bu seferde bunu hazırlayalım sadece goji beri yok bizimkinin içinde

Bizim yaptığımıza benziyormuş bi kaç tane fazla olan vardı bizimkinin içinde YouTube dan yazarsan çıkar listede çıkıyor Ahmet maranki sperm artırıcı kür diye geçiyor.evdeki bitsin bu seferde bunu hazırlayalım sadece goji beri yok bizimkinin içinde
İnşallah işe yarar. Şu süreçte ne duysak yapacak hale geliyoruz maalesef.

İnşallah işe yarar. Şu süreçte ne duysak yapacak hale geliyoruz maalesef.
İnan ki çok çaresiz haldeyiz hiç kimseyle görüşmek dahi içimden gelmiyor en azından patavatsızca sorular sormayan bi kaç kişi dışında.inadına da bütün cevremdekiler hamile artık ağlayamıyorum bile ama bi videoya denk gelsem yada bi bebek ürününe tekrar ağıtlar başlıyor.3 yıldır evliyiz 2 yıldır olmuyor eve belki kısa bi süre gibi gelebilir ama insanı çok yoruyor ki ben asla bebek istemeyen birisiydin eşim çok isterdi ne zaman bi bebeğimiz olsun dese hayır diye ağlardım o sorumluluktan korkardım şimdi de olmuyor diye üzüntüden psikolojim bozuldu.Allah benim gibi bizim gibi bekleyen herkesin kucağını boş koymasın dermansız derltler verip çare şifa aratmasın inşallah bu sınav çok zor.neyi görsek faydalımıdır ki diye resmen saldırıyoruz gece gündüz araştırma yapıyoruz ama yok gittikçe günler uzuyor 😕

Bir umutlanıyorum, bir yok diyorum olmayacak hiç galiba. Ya da çok uzun sürecek ve çok yorulacağım. İsyan edesim geliyor. Herkesin kolaylıkla ulaştığı şeye bizim neden bu kadar çaba harcamamız gerekiyor. Bu belirsizlik o kadar kötü ki. Ne zaman bitecek bu durum. Ne kadar sürecek? İnan ben de etrafımda hamile görmek istemiyorum bile. Allah yardımcımız olsun. Bunu demekten ve uğraşmaktan başka çare yok. Bazıları çabalamadan bir şey elde edemiyor napalım.

İnan ki çok çaresiz haldeyiz hiç kimseyle görüşmek dahi içimden gelmiyor en azından patavatsızca sorular sormayan bi kaç kişi dışında.inadına da bütün cevremdekiler hamile artık ağlayamıyorum bile ama bi videoya denk gelsem yada bi bebek ürününe tekrar ağıtlar başlıyor.3 yıldır evliyiz 2 yıldır olmuyor eve belki kısa bi süre gibi gelebilir ama insanı çok yoruyor ki ben asla bebek istemeyen birisiydin eşim çok isterdi ne zaman bi bebeğimiz olsun dese hayır diye ağlardım o sorumluluktan korkardım şimdi de olmuyor diye üzüntüden psikolojim bozuldu.Allah benim gibi bizim gibi bekleyen herkesin kucağını boş koymasın dermansız derltler verip çare şifa aratmasın inşallah bu sınav çok zor.neyi görsek faydalımıdır ki diye resmen saldırıyoruz gece gündüz araştırma yapıyoruz ama yok gittikçe günler uzuyor 😕
Görüştünüz mü doktorunuzla? Neler söyledi? Hayırlı haberler almışsındır inşallah.

Görüştünüz mü doktorunuzla? Neler söyledi? Hayırlı haberler almışsındır inşallah.
Evet canım görüştük estradiol yükselmesi bi yandan iyi ilaca tepki vermiş hormonlar dedi tekrar aynı ilaçları verdi bir aylık klomen ve wm multifer.bir ay sonra tekrar kan tahlili yaparız sperm testini yenileriz dedi.eğer bi ilerleme olmuşsa tedaviye devam ederiz olmamışsa artk tüp bebeğe yönlendiririm ilaç tedavisi biter dedi.8 eylüle de sperm testi için randevu oluşturduk.araştırma hastanesi olduğu için önceden randevu alınıyormuş.

Evet canım görüştük estradiol yükselmesi bi yandan iyi ilaca tepki vermiş hormonlar dedi tekrar aynı ilaçları verdi bir aylık klomen ve wm multifer.bir ay sonra tekrar kan tahlili yaparız sperm testini yenileriz dedi.eğer bi ilerleme olmuşsa tedaviye devam ederiz olmamışsa artk tüp bebeğe yönlendiririm ilaç tedavisi biter dedi.8 eylüle de sperm testi için randevu oluşturduk.araştırma hastanesi olduğu için önceden randevu alınıyormuş.
Demekki hormon yükselmeleri iyi bir şey. Doktorlarımız aynı şeyleri söylemiş. Hadi inşallah güzel haber alırsınız. Doğal yoldan olur gebeliğin. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Demekki hormon yükselmeleri iyi bir şey. Doktorlarımız aynı şeyleri söylemiş. Hadi inşallah güzel haber alırsınız. Doğal yoldan olur gebeliğin. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Canım olmaz ya ben inanmıyorum.doğal yoldan olması için baya bi sperm lazım.doktora sorduk canlı sperm çıkışı olursa eğer doğal yoldan olmasa bile aşılama yaptırsak olur mu dedik aşılama için 5 milyon sperm lazım 5 milyon sperm oluşacak mı bilemeyiz ihtimaller arasında dedi hadi o kadar sperm oluştu bide canlılığı var dedi.o yüzden tüp bebekten başka çaresi yok.peki bu ilaçlar neden dedik ilaçlar sperm sayısının artışı için en azından tese yada mikroenjeksiyon olmaması için dedi.kendinizi herşeye alıştırın herşeyle karşılaşmamız mümkün sonra büyük üzüntüler yaşamayın dedi.hadi canlı sperm sayısı oldu tüp bebek yapıldı tutmama ihtimali de var herşeyi göze alın bu yolda dedi.sonuçta nerdeyse sıfır sperm ki bi iki tane cansız hücre var onun dışında hiç sperm yok yolunuz çok uzun çok yıpratıcı biz sürekli bu olayları yaşıyoruz çok umutlusunuz biliyorum daha sonra bi anda o kadar üzüntüye düşmeniz sizin için daha kötü olur en azından yaşınız genç flan dedi.yani herşeye hazırlıklı olun sperm sıkıntısı yüzünden tüp bebek dahi tutmayabilirmiş.normal sonuçları olan bi erkekle aynı sonuçları elde etmemiz imkansız gibi birseymiş amacımız 5-6 tane de olsa canlı hücre çıkışı içinmiş.bununla doğal yoldan olur mu?

Bide bu ilaçlar tese yada mikroenjeksiyon olunduğu zaman sağlıklı spermler bulunsun diyeymiş.bu hormonların normal sayılması için aylar hatta belki de yıllar lazım acele etmeyin eğer beklemek istemiyoruz derseniz bu aydan sonra sperm testini yenileyince ben tüp bebeğe geçiş yaptırırım sizi tlfnla araya aldırırım dedi.yani bu ilaçlar bir ayda iki 3-5 ayda normale getirmesi yüzde elli belki de daha az.doktorumuz çok iyi bütün hastaları memnun insanı asla terslemeyen o kadar yoğunluğunda dahi ben hep yoğunum yeter ki danışanlarım mutlu ayrılsın yaşadıkları süreçler zaten yıpratıcı diyen bi insan.alanında da iyi zaten ameliyat işimiz olursa da kendisi yapacak,eşimin sol taraf varikosel zaten.sağ tarafta bi sorun yok.öyle bi kaç ilaçla doğal yoldan gebelik oluşsa insanlar tüp bebek kapısında sıra bekler mi?hadi bizim sonuçlarımızda şu kadar sperm var ama morfoloji düşük yada hareketsiz sayısı şöyle ileri atışı düşük olsa ona sevineceğiz hiç yok bir iki tane cansız hücre.doktora gitmeyi bırakmayacağız ama benim hiç mi hiç umudum yok beklentim de yok.doktor tüp bebeğe geçirirse zaten ben ağlamaktan orda bayılırım en korktuğum asla istemediğim birsey bu o süreç insanı mahveder zaten sperm için uğraşıyoruz yorulduk bile 😕😣😣

Canım olmaz ya ben inanmıyorum.doğal yoldan olması için baya bi sperm lazım.doktora sorduk canlı sperm çıkışı olursa eğer doğal yoldan olmasa bile aşılama yaptırsak olur mu dedik aşılama için 5 milyon sperm lazım 5 milyon sperm oluşacak mı bilemeyiz ihtimaller arasında dedi hadi o kadar sperm oluştu bide canlılığı var dedi.o yüzden tüp bebekten başka çaresi yok.peki bu ilaçlar neden dedik ilaçlar sperm sayısının artışı için en azından tese yada mikroenjeksiyon olmaması için dedi.kendinizi herşeye alıştırın herşeyle karşılaşmamız mümkün sonra büyük üzüntüler yaşamayın dedi.hadi canlı sperm sayısı oldu tüp bebek yapıldı tutmama ihtimali de var herşeyi göze alın bu yolda dedi.sonuçta nerdeyse sıfır sperm ki bi iki tane cansız hücre var onun dışında hiç sperm yok yolunuz çok uzun çok yıpratıcı biz sürekli bu olayları yaşıyoruz çok umutlusunuz biliyorum daha sonra bi anda o kadar üzüntüye düşmeniz sizin için daha kötü olur en azından yaşınız genç flan dedi.yani herşeye hazırlıklı olun sperm sıkıntısı yüzünden tüp bebek dahi tutmayabilirmiş.normal sonuçları olan bi erkekle aynı sonuçları elde etmemiz imkansız gibi birseymiş amacımız 5-6 tane de olsa canlı hücre çıkışı içinmiş.bununla doğal yoldan olur mu?
İşte bir umut. Evet çok haklısın. Sıfırdan milyona ulaşmak imkansız. Ama umut etmezsem de daha kötü olacağım. Doktoruma yazılan yorumları okuyorum. Doğal yoldan gebe kaldığını yazanlar oluyor. İnşallah diyorum bizim de olur. Hayırlı ve sağlıklı olsun.

İşte bir umut. Evet çok haklısın. Sıfırdan milyona ulaşmak imkansız. Ama umut etmezsem de daha kötü olacağım. Doktoruma yazılan yorumları okuyorum. Doğal yoldan gebe kaldığını yazanlar oluyor. İnşallah diyorum bizim de olur. Hayırlı ve sağlıklı olsun.
İnşallah canım benim inşallah olurda şaşkınlıktan ağlarız inşallah bizim gbi bekleyen herkes bi sürprizle karşılaşsın

Merhaba Ben 1 buçuk yıllık evliyim çocuğumuz olmuyordu. Tüp bebek sürecine başlamıştık ki ne yazık ki mutsuzluk ve hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Eşim bir çok kez sperm testi verdi ve 0 çıktı doktorlar her muayene de testte öyle çıkmasına rağmen microtese ameliyatında kesinlikle çıkar dediler. Yumurtalarımın toplanacağı günden 1 gün önce eşim microtese ameliyatına girdi ve hiç canlı cansız sperm çıkmadı. büyük bir üzüntü yaşadık. Testisin sperm üretimi yapmadığı söylediler. Bir kaç gündür eşimle ruh gibiyiz. Doktor %20 bir ihtimalin olduğu söyledi ve eşime hormon iğneleri vurulabileceği belki oluşur dediler. bu şekilde yaşayıp sonuç alan var mı? yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Bizde de aynı dün aklıma geldin sorayım dedim.SC1 seviyesi ne demekmiş ki onuda ilk defa duydum
Hiç sperm yok ya bizde. İçeride üretim var mı varsa hangi seviyede ona bakılan bir test. Bir spermin dışarı çıkabilmesi için geçirdiği evreler. Bizimki sonlara doğru duraklamış. Sc1 onu anlatıyor. Tam sperm olması için önünde 4 evre daha var tamamlaması gereken. Azosperm olan hastalarda bakılıyor bu teste.

X