Sperm hareketsizligi ile hamile kalanlar

meyus61

Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2023
121
20
29
Merhaba . Aranizda yeniyim. 2 yillik evliyim 2 yildir cocuk istiyoruz ama olmuyo .eşim sperm testi verdi ama sonuçlar kötü. Hareketliliği falan hepsi sıfır. Sperm sayısı 31 m . Böyle durumda olup hamile kalan varmi . Doktor aşılama önerdi.

Dogaldan olma ihtimali maalesef cok düşük

Merhaba, eşinin ileri hareketliliği sıfır olup da hamile olanı da duydum ama çok az tabi. Sonuçta 1 tane yumurta ve 1 tane spermden dünyaya geliyoruz. Sizde ve eşinizde başka problemler yoksa ve tek problem buysa tüp bebek ile şansınız daha yüksek olabilir.

Anladım teşekkürler

Mutlaka içinde tek tukte olsa hareketli sperm vardir bence ya.. dogaldan olmaz ama tup bebek denenebilir..

Acaba ozelde test versek farklılık olur mu . Burdan baktığım kadarıyla bazıları devlet te ve özel de yaptırmış ve fark olmuş baya. İnsan çaresiz kalınca herseyi düşünüyo

Çaresizlige kapılmayin elinizden geleni yapın ve allahtan hep isteyin.. en son 6nci tup bebek tedavisinde esimin degerleri sperm 2 milyon evet
sadece 2 milyon, morfoloji sıfır hareketli yuzde 10 falandi.....ilk gittigimizde spermde yoktu ilaclarla tedavilerle falan 2 milyona çıkti..mumkun degil doğal olmaz dediler aşılama bile yapmadılar zaten direk tup bebek 6 defa negatif sonuctan sonra hayal kırikligi hem maddi hem manevi yikinti yasadik..
.ama allah buyuk işte 9 sene ugrastik tedaviyi bıraktiktan 3 ay sonra kendiliginden geliverdi oglum simdi 5 yaşında..
Ne yaptin diye sorarsan asla umidimi kesmedim yumurta takibini tedavi dısındaki zmanlarda da hep yaptım..ve esinin saglikli beslenmesi cok cok önemli....kesinlikle keciboynuzu pekmezi hiç bırakmadan yesin..taze kabak cekirdegi her aksam cayinin yanina ..birde en son zeytinyaginda bekletilmiş incir de yemisti
Varya nisan yağmuru suyu bile içtik hala inanamiyorum kendine simdi dusunuyorumda kendimize cok eziyet etmisiz sabr edip beklemekde lazim ama insanin elinde degil ne derlerse yapardim bende ...
Allahtan umidini kesme bence de iyi bi erkek kısirlik.uzmani bulun esinin spermleri tedavi olmadan sakin tup bebek yapmayin...önce kalitesi onemli cunku buda saglikli beslenme ve doktorunun yazacagi ilaclarla.mumkun

Ayy cok uzun yazmisim

Tesekkur ederim umut olduğunuz için. İnanın 2 yıldır yemediğim içmediğim ot kalmadı sorunu kendimde biliyodum ben hep adet duzensizligi var diye ama en son doktor sende sorun yok dedi oyle eşim test verince tepe taklak olduk . Az çok tahmin edersiniz sizde bi kadının sorun yaşamasıyla erkeğin ki bir değil. Eşim çok moralsiz kendini eksik hissediyo . Ben ona yansıtmıyorum ama elimden geldiğince moralini iyi tutup kafasından atmaya çalışıyorum. Pazartesi tekrar urolojiye gidicez bakalım ne diyecek . Dualarınızı eksik etmeyin .Rabbım evladınizida hayırlı eylesin .

cnm benim.. arkadaşın dedigi gibi once uroloji gorsun belkide varikosel vardir esimde ameliyat olmustu..varikosel varsa ameliyat sonrasi eskiye gore duzelme sanslari artirior..ayrica dr esinize sperm icin ilacta vericek uc ay duzenli kullanim sonucu biraz erki edecektir. elinizde tum buna benzer silahlar olsun guc olsunki saglam bir sekilde tup bebek tedavisine baslayin ama.once ilac tedavisi görsün yoksa tup bebekte basarisiz olabilior

Uroloji degil androloji doktoru bulun ..üroloji doktoru varikosel varsa hemen ameliyat yapmak istiyorlar ameliyat herkese iyi gelmiyor..yapilcaksa da dedigim gibi androloji konusunda ihtisas yapmis bi erkek doktoru bulmani tavsiye ederim..allah yarimcin olsun kucagin tez zamanda dolsun insalah

Amin inşallah

Kizlae bnm eşimdede sperm ileri haraket yavaş çikti bnun için bi kür vs var midir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…