Sözlüyüm ama başkasına aşığım :((

tokat

Seninde Aşkın Yalanmış
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2009
32
0
36
Arkadaşlar merhaba,sıteyi kısa süredir takıp edıyorum.Lütfen banda bı akıl verın,öyle ıhtıyacım var ki...

ağustosta sözlendım,severek ve ısteyerek oldu.Nisan ayında nişan,hazırandada düğünümüz var.

mahallemızın gecnlerınden bırı altı yıl once arakdaslık teklıf etmıstı,kabul etmemıstım.sonrasında zaten onemsemedım hiç.fakat bırkaç ay once bana hala asık oldugunu soyledı ınternetten.konusmak ıstemedım kaçtım,öyle böyle muhabbetımız sürdü ve ben sımdı onu sevıyorum.Sözlüm iyi bi ınsan fakat anlaşamadıgımız konular var,tartısmalarımız oluyo,kıskanclık,fıkır uyusmazlıgı guvensızlık... sözlum bıraz gerı düşünüyo coğu konuda,aıle yapılarımız farklı,benı cok rahat ve sıramrık buluyo o yuzden.Bir kez ayrılmaya kalktık aılemle konusmuş ağlamış ayrılamam demiş ve tekrar barıstık.Ama allah bılıyor ya ıcımden ne öpmek ne sarılmak ne elını tutmak gelıyor,hepsı bıttı içimde.Aılemde bı yönden ıstemıyor ayrılmamı,cunku ben 18 yasında sözlenmiş 9 ay sozlu kalıp ayrılmıstım daha once.bu ıkıncı oldu.cevrenın tepkısını düşünüyor.Sevdıgım kişi ile görüşüyoruz,ayrılıcam dıyorum,ıstıyorumda ayrılmayı.

Ama nasıl olcak bılmıyorum,cok büyük bi günahın ıcersıne gırdım,yaptıklarım herkese zarar bılıyorum,ama engel olamıyorum.

Allah kımseyi ikilemde bırakmasın :KK43:(

Acil cevaplarınızı beklıyorum,nolur

Son düzenleyen: Moderatör:
kusura bakma ama güzelim diyecek bişe bulamıyorum severek sözlenmişsin bi baskı falan yok ne diye diğeriyle görüşürsün +acaba bütün bu kusurlar sözlündemi sana güvememekte çok haklı yazık o çocuğa.

canım en kısa zamanda ayrıl derim anlattıklarına göre...
böyle kötü temelle atılan evliliklerin sonu yok,ve çok daha zor durumlarla karşılaşırsın...
çevre tepkisi dediğin şey çok başka sırf ayıp olucak diye evlenilmezkii..
birde benden sana tavsiye bir dahaki sefere çok iyi düşün ve zaman tanı kendine..
sözlenme, evlenme vs konularda...
sanırım sen daha hazır değilsin çünkü...

.canım sözlünende yazık sanada yazık..
ya söz yüzüğünü atacaksın yada devam edeceksın o ınsanı unutarak..
şöyle düşün o kişi sana yasak olduğu için böyle aşıksın işte..
ama emınım onlada bir olunca onunda muhakkak kötü yanları oldugunu göreceksın..
ama iş sende bitiyor.

Çok hızlısın be güzelim:nazar:

Nişanlamadan sözü at.
Madem sevmiyosun başkasına aşıksın..
Anlattıklarına görede sağlıklı bir evliliğiniz olmucagıda ap aıck ortada:icecream:

çevre ne düşünür etraf ne der diye düşünecek olursan eğer evlenmen gerekir
ama kendin için yaşıyorsun başkaları için değil
etraftan ne derler diye düşünmek yerine daha doğru kararlar almalıydın
neyse geçmiş zaten sözlenmişsiniz
uyuşmadığınızı düşünüyorsan işi fazlaca uzatıp nişan boyutuna getirmeden ayrılman lazım
kimin ne dediğini umursama insanlar konuşur konuşur durur
her kafadan bir ses çıkar insanları memnun etmek mümkün değil her zaman
o yüzden nasıl bir hayat istiyorsan kimi seviyorsan önce güzel bir karar ver
daha sonra bu kararı ailene anlat ve onları böyle daha mutlu olacağına ikna et
ve asla pişman olma....

bencee kımsenın gunahına gırıp pişmalık yasayacagın bır evlılık yapma derımdaha sonra bu ısten hem sen zararlı cıkarsın hemde basklarını zararlı cıkartısın
hayat ınsana bır defa verılıyorr ve bızz bu hayatı okdar basıte alıyoruzzkııı bır cana kıyabılecek kadar ve bır omur boyu bı boynu yere egdırecek kadar bastıe alıyoruz sana yazacagım tek seyyyatacagın bır ımza senın omrunu degısmeye yetıcek cok ıı dusun ınsan bı kez dogarr ve yapacagı bı yanlsıını bedelını omur boyu oder

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,sıteyi kısa süredir takıp edıyorum.Lütfen banda bı akıl verın,öyle ıhtıyacım var ki...

ağustosta sözlendım,severek ve ısteyerek oldu.Nisan ayında nişan,hazırandada düğünümüz var.

mahallemızın gecnlerınden bırı altı yıl once arakdaslık teklıf etmıstı,kabul etmemıstım.sonrasında zaten onemsemedım hiç.fakat bırkaç ay once bana hala asık oldugunu soyledı ınternetten.konusmak ıstemedım kaçtım,öyle böyle muhabbetımız sürdü ve ben sımdı onu sevıyorum.Sözlüm iyi bi ınsan fakat anlaşamadıgımız konular var,tartısmalarımız oluyo,kıskanclık,fıkır uyusmazlıgı guvensızlık... sözlum bıraz gerı düşünüyo coğu konuda,aıle yapılarımız farklı,benı cok rahat ve sıramrık buluyo o yuzden.Bir kez ayrılmaya kalktık aılemle konusmuş ağlamış ayrılamam demiş ve tekrar barıstık.Ama allah bılıyor ya ıcımden ne öpmek ne sarılmak ne elını tutmak gelıyor,hepsı bıttı içimde.Aılemde bı yönden ıstemıyor ayrılmamı,cunku ben 18 yasında sözlenmiş 9 ay sozlu kalıp ayrılmıstım daha once.bu ıkıncı oldu.cevrenın tepkısını düşünüyor.Sevdıgım kişi ile görüşüyoruz,ayrılıcam dıyorum,ıstıyorumda ayrılmayı.

Ama nasıl olcak bılmıyorum,cok büyük bi günahın ıcersıne gırdım,yaptıklarım herkese zarar bılıyorum,ama engel olamıyorum.

Bildiğin halde neden sözlendin hiçmi tanımadın hemen körü körünemi sözlendin?? birkere bir sözlülük geçmiş başından ve biliyorsun nasıl tanıman gerektiğini karar verip öyle yüzüğü takmalıydın... Bence sen sözlünle kavgalıyken yada nebilim tartışırken bu diğer çocukla konuştuğunda sana olan ilgisini gördüğünde etkilendin ve yeni bir heyecana doğru sürüklendin hani derler ya yasaklar cezbeder imkansızlar aşık eder diye işte öyle çünkü zamanında bu çocuğunda teklifini kabul etmemişssn.. yok hayır şimdi mantıklı düşünüyorum sözlümü istemiyorum diyorsan, ozaman lütfen sözlün'e haksızlık yapma ve o hayatındayken sakın olaki yanlış şeyler yapma yüzüğünü çıkar ve ne yaşamak istiyorsan ondan sonra yaşa.. ve şu çevre neder çevre bunu der lafındanda geç artık çevre içinmi sözlendin çevre içinmi evleniyorsun?? kapını kapattığında çevremi olucak o dört duvar arasında?? şunada deynimeden edemicem " bu msn'de konuştuğun çocuğada akıl sır erdiremedim yani senin sözlü olduğunu biliyor seni seviyorum diyor ve seni etkilemek için elinden gelen şeyi yapıyo yakın davranıyor sözlü olduğunu bildiği halde" CADIARZUbence mantıklı düşün yerimseniben

belki de başkasına aşık diilsindir?
sözlünün kimi hoşlanmadığın huylarını farkettikçe diğer kişiye kendini yakın hissediyosundur.. belki sözlü olmasaydın bile diğer çocukla ilgilenmicektin? veya o çocuk olmasaydı da sözlünden soğur muydun? bunların hepsini hesaba katarak bi karar vermen lazım; kaldı ki 2. sözlenmen bu.. çevre ne der kısmını geçelim, annen baban ne der.. bizim kız ne yapıcanı şaşırdı, bi ayar tutturamadı der heralde..

ozebus_41'e katıldığımı belirterek, mantığı katma konusunda biraz daha hassas davranmanı önererek mesajımı biiriyorum.. sevgiler..

bence senin aklın karışmış
2.kişi hayatına girdiğinden beri
çünkü sözlünle severek isteyerek sözlenmişsin
kafan karıştığı içinde şimdi sözlünü istemiyorsun
bence o kişiyle görüşmeyi kes
kesinlikle görüşme
bu süre içinde eğer hala sözlüne karşı soğukluk hissedersen yapamayacağını düşünürsen kesinlikle ayrıl sözlünden
ama baktınki o çocukla görüşmeyi kesince sözlüne olan duyguların değişti tekrar eskisi gibi sevmeye devam ettin o zaman devam et sözlünle

"kişi bilmiyorsa ne istediğini, hem seni mahfeder hem kendini..."

ne güzel söylemişler.... :nazar:

yapacak başka yorumum yoktur, Allah ne istediğini bilenlerle karşılaştırsın cümlemizi...

çevre ne der, ailem ne der ,diye düşünme sakın. sevgin bitmişse bu iş asla olmaz. insanlar 2 ci hatta 3 cü evliliğini yapıyor. evlenirsen hem sen hemde sözlün acı çeker. bitir.. çünkü evlilik bu ,üstelik başkasına bu hisleri duyuyorsun.

en kısa zamanda sözlünle konuş. olmuyor de... kendine de onada, yazık etme.. hakkında hayırlısı olsun....

ya arkadaşım eğer sen aradaki problemleri görüyosan neden sözleniyosun.
daha sonra çıkan olaylarda ayrılmanın eşiğinden neden dönüyosun ki.
zaten bitmiş bu ilişki ne kadar zaman geçirirsen o kadar zor olcak.
bir an önce bitir hem o çocuğa hem kendine yazık etme.

sözlülüğümün ılk donemlerınde anlaşamamazlık yoktu tabı zaten ben cogu seyıne tamam dıyen bırıyım,aramız bozulmasın dıye.kafa uyusmazlıgımız var bunu aılemde onaylıyor.Cevreyıde onlar düşünüyor zaten ben değil.ona cok buyuk haksızlık yapıyorum farkındayım,asla boyle bı duruma gelmek ıstemezdım.O cocuk olsada olmasada anlaşamıyorum,sadece suan destek oluyor bana,aılemle sorun yasıyorum cunku,moralım bozuk oluyor genelde.iyice bunaldım.mutlu bı evllık olacagını sanmıyorum bende,ackısı yok kahvesı kumarı gece hayatı dışarıya ılgısı sıfır.o yönden hiç kuşkum olmaz ama sözlüm bana dost değil eş olucak,evlenıp pişman olmaktan korkuyorum.

konustugum kişi ise sigara,nadiren alkol,kahve gıbı alışkanlıkları var,bıraz rahat.onlarda aklımı kurcalamıyor değil.ayrıca bı donem bagımlılık yapan madde kullanmış ama bagımlı değil cok sukur ve aylar önce bıraktı.bunun için ona güvenemıyordum cok ama suan farklı seyler hıssedıyorum.

off çok kötü durumdayım,anlatamıyorum...

ilk sözlüsünden şimdiki sözlüsünü sevdiğini sanıp ayrıldı herhalde ee şimdi takrar başkasını seviyor (bence sevdiğini sanıyor) tekrar mı söz olacak? bu durumda. adımlarınızı atarken neden daha fazla düşünme fırsatı tanımıyorsunuz kendinize. yüzük attınız madem neden arkası geldi tekrarlandı bir söz olayına daha girdiniz, bu böyle devam eder :1closedeyes:

Son düzenleme:
1.diğer kişiyle konuşuncanmı sözlünün kötü huylarını görmeye başladın canım bence bunu savunma mekanizması içinde söledin.
2.o kişiyi innan sevmiyosunudur,sözlünün bazı eksiklerini tamamladı sanırım..

bu arada sadece 1. sayfayı okudum :) ona göre yorumladım

bir erkek sözlü yada nişanlı bir kıza nasıl bakar, nasıl koşar peşinden anlamıyorum. başka kızmı yok diyeceğim ama yanlış anlamayın lütfen.. bende sözlüyken bu durumu bilmeden görüşmeye çalışan olurdu anlardım izah ederdim mahçup olurlardı da, bile bile yakınlaşanların da boğazını sıkar, ilan- ı aşk edip haddini aşacak insandan da artniyet ararım BEN.

hani şu canım ailem dizisinde ki seyhan gibi durumunuz..

tamam sözlünüz ile mutlu değil iseniz ona da haksızlık etmeden açıklayın durumu..

ama peşinizden koşan erkeğin de kişiliği konusunda şüphelerim var.. bu durumdan ötürü ilerde size güveni sarsılmayacak ise ne ala..

Son düzenleme:

mahallemızın gecnlerınden bırı altı yıl once arakdaslık teklıf etmıstı,kabul etmemıstım.sonrasında zaten onemsemedım hiç.fakat bırkaç ay once bana hala asık oldugunu soyledı ınternetten.konusmak ıstemedım kaçtım,öyle böyle muhabbetımız sürdü ve ben sımdı onu sevıyorum.Sözlüm iyi bi ınsan fakat anlaşamadıgımız konular var,tartısmalarımız oluyo,kıskanclık,fıkır uyusmazlıgı guvensızlık... sözlum bıraz gerı düşünüyo coğu konuda,aıle yapılarımız farklı,benı cok rahat ve sıramrık buluyo o yuzden.Bir kez ayrılmaya kalktık aılemle konusmuş ağlamış ayrılamam demiş ve tekrar barıstık.Ama allah bılıyor ya ıcımden ne öpmek ne sarılmak ne elını tutmak gelıyor,hepsı bıttı içimde.Aılemde bı yönden ıstemıyor ayrılmamı,cunku ben 18 yasında sözlenmiş 9 ay sozlu kalıp ayrılmıstım daha once.bu ıkıncı oldu.cevrenın tepkısını düşünüyor.Sevdıgım kişi ile görüşüyoruz,ayrılıcam dıyorum,ıstıyorumda ayrılmayı.Ama nasıl olcak bılmıyorum,cok büyük bi günahın ıcersıne gırdım,yaptıklarım herkese zarar bılıyorum,ama engel olamıyorum.

Kim dört dörtlük ki cnm şu hayatta , tabiki tartışmalar olacak...İki tartıştınız diye hemen sevgin bitecekse durum vahim, yarın öbür gün yeni sözlünle de tartışınca ondan da soğuyuverirsin...CADIARZU

Hem "güvensiz" demişsin ,pek de haksız görünmüyo güvenmemekte :1closedeyes:
Bir de tasvip etmediğim ,sözlüsün ve bu arada sevdiğin (ya da sevdiğini sandığın) kişiyle görüşüyosun...Sence doğru mu:uhm: Sana yapılsa kendini aldatılmış hissetmez miydin ?

Önce sözlünle ayrıl bence , bu şekilde durum hiç hoş değil. Sonra kiminle istiyorsan onunla sözlen...Ama bi daha sözlenmeden önce duygularından emin ol derimsengözlerimebaksanab

Son düzenleme:
X