Sözlü ve nişanlı arkadaşlar içeri girmek ister misiniz?

NohutluPilav

:))))))))))))))))))))))))
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2007
8.246
7
nişanlı ve sözlü olan arkadaşlarımdan bir yardım istiyorum:1hug:...bende nişanlıyım nişandan önce çalışıyordum ve sonra işten ayrıldım ev hazırlıgı ile ugraşip dururken süreklı izin kullanmak istemedim dolayısıyla evde kitap okuyorum falan filan ama zaman geçmiyor ve herşeyi çok kafama takıyorum en küçük birşeyi bile o kadar uzun düşünmeye vaktim varki....fisfisfis veee sürekli tartışma nişanlımla bir küs bir barışık(küs dedigim en fazla 10 dk.)çok yıprandıgımı hissediyorum yıpratıyorum da bunun da farkındayım ...sizin de kavgalarınız çok oluyormu yoksa biz mi sorunlu bir çiftiz merak ediyorum şimdiden teşekkur ederim..a.s.

bizde nişanlımla 8 yıldır beraberiz aynı üniversitede okuduk okul bittikten sonra benim çalışmamı istemedi geçen yıl nişanımız oldu allahın izniyle haziranda dügünümüz var.ben eskiden herşeyi kafamatakardım ama şimdi öyle yapmıyorum tabi her çiftin arasında ufak tefek tartışmalar olur dügün stresinden ama aslında biz bayanlar boşuna stres yapıyoruz nasılsa herşey dügün zamanı biticek onun için bence sende nişanlınla tartışma sende evlendikten sonra çalışmaya devam edersin.kafana hiçbşey takma nişanlılık dönemini yaşamaya bak derim

ben nışanlı sözlu deılım ama o evreden gecmıs bı ınsanım cnm anlasılan senın boş vaktıne nışanlın uzerınde değerledrme yeteneğın varkaydirigubbakcemile3 hıc bıseyı kafana cok takma farkındaysan erkekler hıc takmaz ve hep onların dusunduğu gıbı olur sende stresten dolayı oluyoo bu şeyler calısmak ıstemıyon mu yksa düğünun cok mu yakın ve eksıklerın aldın mı cok merak ettım ama bence bırbırınızın kıymetını bılın hersey olacağına varır sakıın unutma ben bunları cok ı bılıyorum ama ben genelde taksam bıle uztmam hep baktımkı erkeğın dedığı gıbı oluyoo sakıın uzulme emı bıze takıl:eek:

ben nışanlı sözlu deılım ama o evreden gecmıs bı ınsanım cnm anlasılan senın boş vaktıne nışanlın uzerınde değerledrme yeteneğın varkaydirigubbakcemile3 hıc bıseyı kafana cok takma farkındaysan erkekler hıc takmaz ve hep onların dusunduğu gıbı olur sende stresten dolayı oluyoo bu şeyler calısmak ıstemıyon mu yksa düğünun cok mu yakın ve eksıklerın aldın mı cok merak ettım ama bence bırbırınızın kıymetını bılın hersey olacağına varır sakıın unutma ben bunları cok ı bılıyorum ama ben genelde taksam bıle uztmam hep baktımkı erkeğın dedığı gıbı oluyoo sakıın uzulme emı bıze takıl:eek:

dügünümüz 15 tatılde allah nasip ederse koltuk takımımızı falan aldık mutfak dolabımız yapılma asamasında iki hafta sonra evin her işi bitecek kısmet olursa ama dedigim gibi ben çok fazla takıyorum herşeyi ve karsımdakını bunaltıyorum dediginiz gibi herşey yoluna giriyo ama sabır mı yok bende anlamıyorum yanyana oldugumuzda hiç problem yok degerlendirebilecegimizin en iyisi ile zamanımzı degerlendırıyoruz fakat benı eve bırakıyo o gittigi andan itibaren benım sıkıntım başlıyo heleki benden sonra arkadaşıyla falan buluştugunu söyleyınce acayıp rahasız oluyorum ona kendimden çok guvenıyorum yanlış anlamayın ama delı gibi kıskanıyorum sanırım offffÇok üzgünüm çoook

canim bir kursa felan yazilmalisin ya da birisine ozel ders ver ne bileyim yardim et bisiler yapman lazim bosluktan nisanlina sariyosun ve inan erkeklerin sabri bittigi vakit pek hos olmuyor hele de evlenme hazirligi icersindesiniz siz..

Bende 12 Ekim de nişanlandım.2 aya kadarda evleniyorum inşallah.Yeni bir hayatın hazırlıklarında telaş olabiliyor tabi bunun paralelinde gerginlikler.(Nazar değmesin bizde yok )Canım senin gerginliğin evde oturmadandan kaynaklıdır zamanının büyük bir kısmı boş geçtiği için konular üzerinde çok fazla duruyorsundur.Nişanlının tavırlarıda ilgisiz yada yetersiz geliyordur.Ama unutma ki erkeklerin pek çoğu bizim gibi ince düşünmezler.Sana önerim uğraşacak yeni bişeyler bul ve gusel şeyler düşle.Kendine ait bir evin olacak sevdiğin adam her daim yanında olacak....vs.Şuna da dikkat etmeni dilerim şayet evlendikten sonra çalışmak istiyorsan şimdiden durumu izah et.Mutluluklar...

Bende 12 Ekim de nişanlandım.2 aya kadarda evleniyorum inşallah.Yeni bir hayatın hazırlıklarında telaş olabiliyor tabi bunun paralelinde gerginlikler.(Nazar değmesin bizde yok )Canım senin gerginliğin evde oturmadandan kaynaklıdır zamanının büyük bir kısmı boş geçtiği için konular üzerinde çok fazla duruyorsundur.Nişanlının tavırlarıda ilgisiz yada yetersiz geliyordur.Ama unutma ki erkeklerin pek çoğu bizim gibi ince düşünmezler.Sana önerim uğraşacak yeni bişeyler bul ve gusel şeyler düşle.Kendine ait bir evin olacak sevdiğin adam her daim yanında olacak....vs.Şuna da dikkat etmeni dilerim şayet evlendikten sonra çalışmak istiyorsan şimdiden durumu izah et.Mutluluklar...
nişanlımın zaten kendi işi bende evlendıkten sonra onun yanında takılmayı düşünüyorum CADIARZUoda bunu istiyor zatena.s aslında eczane teknisyeniyim ama eczanede çalışmak istemiyorum çünkü herşey daha karışık bir dönemde saglık bakanlıgı sayesınde yani işten çıkmayı kendimde istedim a.sbakalım hakkımızdan hayırlısı senıon de hayırlı olsun canım
:1hug:

Son düzenleme:
nişanlım zaten kuyumcu bende evlendıkten sonra onun yanında takılmayı düşünüyorum CADIARZUoda bunu istiyor zatena.s aslında eczane teknisyeniyim ama eczanede çalışmak istemiyorum çünkü herşey daha karışık bir dönemde saglık bakanlıgı sayesınde yani işten çıkmayı kendimde istedim a.sbakalım hakkımızdan hayırlısı senıon de hayırlı olsun canım
:1hug:

ben çiftlerin aynı iş yerinde çalışmasının sıkıcı olacağını düşünüyorum. bilmiyorum doğru mu ama 24 saat beraber olunca sıkılır mı insan. hani sınıf arkadaşıyla ev arkadaşı olma derler ya. onun gibi düşünürsek yani. fisfisfis

ben çiftlerin aynı iş yerinde çalışmasının sıkıcı olacağını düşünüyorum. bilmiyorum doğru mu ama 24 saat beraber olunca sıkılır mı insan. hani sınıf arkadaşıyla ev arkadaşı olma derler ya. onun gibi düşünürsek yani. fisfisfis

belkı haklı olabılırsın canım ama ben sadece ihtiyacı oldugu gunlerde yanında olucam perşembe cuma cumartesı onun en yogun oldugu günler part-tıme çalışıcam yani yoksa ev işi yemek benım için zor olur gerçi şuan imkan olsa 24 sat yanından ayrılmam ama :dance:

bende katılıyorum aynı iş yerinde olmak istemezdim,sürekli beraber,akşam eve gelince paylaşılcak bişey kalmaz gibi geliyor bana.bu arada bizde de tartışma oluyor,çünkü biz bayanlar kafamıza daha çok şey takıyoruz,herşeyin iyisini istiyoruz,en ince ayrıntısına kadar,ama erkeklerin çoğu böyle sıkıntıya gelemiyor,bunalıyor.benm nişanlım diyorki,bi evlilik muhabbeti açılsın sana yeter,sabaha kadar konuşursun :) konuşurum valla:) bende çalışıyorm çalışmasam zaten hepten bitmişti.

bende katılıyorum aynı iş yerinde olmak istemezdim,sürekli beraber,akşam eve gelince paylaşılcak bişey kalmaz gibi geliyor bana.bu arada bizde de tartışma oluyor,çünkü biz bayanlar kafamıza daha çok şey takıyoruz,herşeyin iyisini istiyoruz,en ince ayrıntısına kadar,ama erkeklerin çoğu böyle sıkıntıya gelemiyor,bunalıyor.benm nişanlım diyorki,bi evlilik muhabbeti açılsın sana yeter,sabaha kadar konuşursun :) konuşurum valla:) bende çalışıyorm çalışmasam zaten hepten bitmişti.

doğru diyosun. bende şu anda alyansa takmış durumdayım. şöyle şöyle yapalım diyorum sürekli aman abartıyorsun gider bi kuyumcuya bakarız ne olursa alırız diyor. bu en basiti. mesela bu siteden yada başka sitelerden mobilyalara ev eşyalarına bakıyorum akşam anlatıyorum, bunları çok gereksiz buluyor. sonra bende ne kadar umursamazsın diyorum, tartışma çıkıyor. erkekler böyle demek ki.

kızlar yenı nısanlı bırı olarak bende geldım aranızaa.s..bızde nısanlandıktan sonra ben daha hassas oldugumu hıssedıyorm hemen kucuck bıseyı buyutuyrm askım Allah razı olsun alttan alıyo ama bendede gelecek korkusu basladı dugundu evdı esyalardı felan sımdıden takmaya basladım kendımede sınır oluyom böle yaptıgm ıcın ama elımde dııl erkekler bukadar dusunmuyo daha genel bakıyolar bız her ayrıntıyı dusundugumzden boyleyız bence.Allahtan calısıyorm ıs arasında unutuyorm bence sende kendını oyalıcak bısey bul emın ol ıse yarıyacaktır.:1hug:

bende bir aylık nişanlı olarak aranıza geldim kızlar
bizimde oluyo illa tartışma oda tuzu biberi zaten bende evdeyim. bazen aynı senin gibi oluyorum canım
illa birşeye takıyorum ama fazla da takma gelip geçer
çok da düşünmeyin kızlar herşey güzel olur inşallah...

20 gundur işten çıktım 6 kitap bitirdim zaman zaman bilgisayarın başına geçiyorum allah izin verirse namaza da başlamayı düşünüyorum zamanımı bu sekilde degerlendirmek istiyorum ama onada sataşmadan duramıyorum kı ayy canım yerim ben onu yazık ona...

Kizlar bu benim 2. Nişanlilik devrem.ilk nişanlimla 3 sene nişanli kaldik ve o kadar çok kavga ederdik ki 3 senenin belki 2.5 senesini küs geçirmişizdir.karakterlerimiz çok benziyodu sorun oydu.bende olan herşey onda da vardi.sinir,kiskançlik,inat vs...o yüzden baktik olmayacak ayirdik yollari.1,5 sene sonra gerçek ruh ikizimle taniştim.8 ay çiktiktan sonra geçtiğimiz 18 ekimde nişanlandik ve o kadar iyi anlaşiyoruz ki.hep birbirimizi tamamliyoruz.9 aydir daha bir kere bile kavga etmedik çünkü kişiliğimiz farkli.ben sinirli o sakin,ben inatçi o değil,ben kiskanç o da biraz var ama bana göre yine iyi.o konuşuyo ben dinliyorum(çenesi düşük bayaa)
böyle yani kizlar kendinize çok benzeyen erkeklerden korkun.iyi yönlerinizin benzemesi güzel ama kötü yönleriniz ayni olmasin sakinnn!!!!

kızlar bende geldıma.s. Öncelikle hakımızda hayırlısı olsun hepimizin. Sevdigimizle aynı çatı altında buluşalım.Çok aceleci gibi oldum yahu.Önümüzdekı hafta ıstemey gelcekler benide işler ciddiye binmeye başlayınca insan stres yapıyor.Nasıl olcak ne olcak yeni ev kurmak hepsı dert oluyor.Bazende korkuyorum evlilikten sıkılırsam falan filan.Sevdiğimle olmak çok güzel olcak diye teselli ediyom kendımı.bende bazen stresden sataşcak yer arıyom.Yapmıyım böyle şeyler diyom ama içimden öyle gelıyor.Allah sevdiklerimize sabır versın.Mutluluklar :1hug:

ahhh ahhh bunların hepsi bendede varrrrrrr
kaygılarr düşüncelerrrrr düşünmeyim diyom olmuyooo
napcam bilmiyom valla rabbim yardımcımız olsun
hayırlısı inş

X