Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri soya sütü mucizesi

Alpro soya ürünleri GDO'lu ürün içerir mi?
Sıkı bir ham madde ve içerik seçiminden sonra bir o kadar sıkı bir üretim sürecinden geçen Alpro soya ürünleri genetiği ile oynanmış hiç bir ürün içermez.
Alpro soya ürünlerinde kullanılan soya nereden gelmektedir?
Çoğunlukla Kanada, Çin ve Brezilya'dan gelen soya fasulyelerini kullanan Alpro, yağmur ormanlarında yetişen soyaları kullanmamaktadır.

Soya ve göğüs kanseri
Soya tüketimi ve kanser arasındaki ilişki bilim adamları tarafından uzun süredir incelenmektedir. Soyanın göğüs kanserini tedavi ettiği konusunda epidemiyolojik bir bilgi olmasa da soyanın koruyucu etkisi konusunda uzmanlar hem fikir. Mevcut çalışmalara göre ergenlik çağından beri kullanılan soya ürünleri göğüs kanserine karşı güçlü bir koruma sağlıyor.
Göğüs kanseri olan kişilerin soya ürünlerini tüketmemeleri konusunda kanıtlanmış bir bilgi yoktur ancak soya ürünlerini diyetinize adapte eklemeden önce doktorunuza danışmanızı öneririz.
Göğüs kanseri teşhisi konulan kadınlar soya ürünleri tüketebilirler mi?
Göğüs kanseri olan kadınların soya ürünlerini tüketmemesi gerektiğine dair bilimsel bir veri yoktur. Yine de, soya ürünlerini diyetinize adapte eklemeden önce doktorunuza danışmanızı öneririz.
Mevcut epidemiolojik çalışmalara göre ergenlik çağından beri kullanılan soya ürünlerinin göğüs kanserine karşı güçlü bir koruma sağladığı biliniyor ancak hala daha detaylı bilimsel çalışmalara ihtiyaç vardır.
Soyanın varlığı ne zamana dayanır?
Soyanın varlığına dair en eski kanıt Çin'de 4000 yıl öncesine dayanır. Soya, milattan önce 2838 yılında Çin İmparatoru tarafından yazılan "Pen Ts’oa Kong Mu" adlı kitapta da geçmektedir. Soya kitapta 5 sebze Tanrısından biri olarak tasvir edilir. Kalan dördü ise pirinç, arpa, buğday ve gelinciktir. Çin Duvarı’nın inşasında çalışan 350.000 işçinin temel besin öğesi olan soya için Sole, "soya olmasaydı duvar inşa edilemezdi". demiştir.

Kızlar bunları aldığım alpro soya sütünün sitesnde buldum ve kanser olanlara kanser engelledigi ortak bir gorustur ama diyetinize eklemeden once doktorunuza danisin demeleri bana icerigi konusunda inandirici olduklarini dusundurdu acikcasi sizinle paylasmak istedim bilemiyorum yedigimix ictgimiz o kdar seyde var ki gdo bir soyadan zarar gelmez diye dusunuyorum:44:

http://saglik............./diyet-fitness/soya-sutu-inek-sutune-karsi/575314 kizlar bu da firmadan biriyle yapilan bir roportaj.
Birde eksi sozlukte okudugum bir metni paylasmak istiyorum

"veganların sütü. belçika firmasıdır, bütün dünyada satılır.

alpro'nun kardeşi provamel de badem sütü, yulaf sütü, pirinç sütü filan yapar.

keşke türkiye'de de ülker, sabancı filan bu bitkisel süt olayına el atsa da rekabet gelse, fiyatlar düşse. şu anda alpro'nun rakibi olarak türkiye piyasasında natumi var, alman markası. o da 10 tl'ye yakın fiyatla satılıyor.

şu anda türkiye'de en ucuz vegan süt, 6.45 ile alpro original. ara sıra migros'larda kampanya ile 4.80'e filan düşüyor. onun dışındaki bütün litrelik bitkisel sütler ne hikmetse 9.75 ile 13 tl arası fiyatlara satılıyor.

ingiltere'de alpro sütler 1 pound'a (2.90 tl) satılıyor! kafayı yememek elde değil. alpro'ya bir arkadaşımız bu fiyatların halini sorduğunda ab'den ithal olması ve gümrükte yapılan gdo testlerinin etkili olduğunu söylemişti. soyayı öcü sananlar için söyleyelim, gdo'lu filan değil bunlar yani.

alpro veya provamel'in pek çok ürünü vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir. bir kase mısır gevreğine döküp sabah yendiği takdirde günlük b vitaminleri ihtiyacını karşılar -b12dahil-"

Benim aldigim Klasik soya bir de organigi varmis acaba klasikte gdo var midir okudum organik tarim gubre ilacsiz cevreye duyarli ciftliklerde yetistirelen soyadan yapiliyomus ama gdo dan endiseliyim gerci bebeklerine inek sutu alternatifi arastirmasi yapan annelerin paylasim sitesinde alpronun gdosuz lisansi oldugunu da okudum

Son düzenleme:
Alpro soya ürünleri GDO'lu ürün içerir mi?
Sıkı bir ham madde ve içerik seçiminden sonra bir o kadar sıkı bir üretim sürecinden geçen Alpro soya ürünleri genetiği ile oynanmış hiç bir ürün içermez.
Alpro soya ürünlerinde kullanılan soya nereden gelmektedir?
Çoğunlukla Kanada, Çin ve Brezilya'dan gelen soya fasulyelerini kullanan Alpro, yağmur ormanlarında yetişen soyaları kullanmamaktadır.

Soya ve göğüs kanseri
Soya tüketimi ve kanser arasındaki ilişki bilim adamları tarafından uzun süredir incelenmektedir. Soyanın göğüs kanserini tedavi ettiği konusunda epidemiyolojik bir bilgi olmasa da soyanın koruyucu etkisi konusunda uzmanlar hem fikir. Mevcut çalışmalara göre ergenlik çağından beri kullanılan soya ürünleri göğüs kanserine karşı güçlü bir koruma sağlıyor.
Göğüs kanseri olan kişilerin soya ürünlerini tüketmemeleri konusunda kanıtlanmış bir bilgi yoktur ancak soya ürünlerini diyetinize adapte eklemeden önce doktorunuza danışmanızı öneririz.
Göğüs kanseri teşhisi konulan kadınlar soya ürünleri tüketebilirler mi?
Göğüs kanseri olan kadınların soya ürünlerini tüketmemesi gerektiğine dair bilimsel bir veri yoktur. Yine de, soya ürünlerini diyetinize adapte eklemeden önce doktorunuza danışmanızı öneririz.
Mevcut epidemiolojik çalışmalara göre ergenlik çağından beri kullanılan soya ürünlerinin göğüs kanserine karşı güçlü bir koruma sağladığı biliniyor ancak hala daha detaylı bilimsel çalışmalara ihtiyaç vardır.
Soyanın varlığı ne zamana dayanır?
Soyanın varlığına dair en eski kanıt Çin'de 4000 yıl öncesine dayanır. Soya, milattan önce 2838 yılında Çin İmparatoru tarafından yazılan "Pen Ts’oa Kong Mu" adlı kitapta da geçmektedir. Soya kitapta 5 sebze Tanrısından biri olarak tasvir edilir. Kalan dördü ise pirinç, arpa, buğday ve gelinciktir. Çin Duvarı’nın inşasında çalışan 350.000 işçinin temel besin öğesi olan soya için Sole, "soya olmasaydı duvar inşa edilemezdi". demiştir.

Kızlar bunları aldığım alpro soya sütünün sitesnde buldum ve kanser olanlara kanser engelledigi ortak bir gorustur ama diyetinize eklemeden once doktorunuza danisin demeleri bana icerigi konusunda inandirici olduklarini dusundurdu acikcasi sizinle paylasmak istedim bilemiyorum yedigimix ictgimiz o kdar seyde var ki gdo bir soyadan zarar gelmez diye dusunuyorum:44:

Kizlar bende icmeden once hepsini okudum ve oyle aldim umarim hepsi dogrudur. Zaten kesin kararliyim doktora gittigimde doktoruma hepsini anlaticam kadin dogum uzmanim erkek ama napayim yani en azindan daha net bilgi alabiliriz. Ins sonuclarim normal cikar yoksa baya kizacak bana :S

"Alpro Bio organik soya sütleri en doğal haliyle, sağlıklı beslenmeyi seçenlerle buluştu. Bitkisel olan, hazmı kolaylaştıran ve genetiği değiştirilmemiş soya fasulyesinden üretilen Alpro Soya, alternatif olarak organik soya sütlerini de meraklılarıyla buluşturdu. Organik olarak Alpro Bio, kimyasal gübre ve hormonlardan uzak en doğal haliyle sunuluyor"

Öncelikler herkese merhaba.Ben aranıza yeni katıldım bu konuyu inceleyen biri olarak tepkisiz kalmak istemedim.Elbette ' GDO' gerçeğini inkar etmek mümkün değil.Ama araştırmama göre bu markanın sütü % 100 bitkisel olarak tanıtılıyor.Hiç bir tanınmış marka bu riske girmez zaten.Biz bu sütü pahalı alıyorsak bilin ki organik katkısız oluşundandır.Soyanın yararları olduğu gibi zararlarından da bahsediliyor şu şöyledir şu bilgi kesindir diyemeyiz hiç birimiz.Önemli olan doğadaki besinleri kararınca kullanmak çünkü her bitkinin bir şifası vardır.

Kizlar bende icmeden once hepsini okudum ve oyle aldim umarim hepsi dogrudur. Zaten kesin kararliyim doktora gittigimde doktoruma hepsini anlaticam kadin dogum uzmanim erkek ama napayim yani en azindan daha net bilgi alabiliriz. Ins sonuclarim normal cikar yoksa baya kizacak bana :S
Canım sen bana araştırıyorum demiştin bekliyorum ben de ne araştırdn sonuç aldın mı merak ettim

Canım sen bana araştırıyorum demiştin bekliyorum ben de ne araştırdn sonuç aldın mı merak ettim

Tatlim islerden dolayi yarim kaldi su siralar yogun. Bak soyle bisi dusunuyorum onun ustune gitmemiz lazim sende arastir. Simdi doktorun soyledigi hormon sut bezleriyle alakali. Gogsundan sut bile gelebilirdi. Bu demek oluyoki nasil emziren anneler emzirmwyi birakinca meme kuculuyo bizimki de kuculcek. Muhim olan o bolgeyi yaglandirabilmek. Bu da ancak ostrojen hormonu ile saglanir. Bakalim bunun uzerine bisiler yapiyorum. Anlatabildim dimi

Tatlim islerden dolayi yarim kaldi su siralar yogun. Bak soyle bisi dusunuyorum onun ustune gitmemiz lazim sende arastir. Simdi doktorun soyledigi hormon sut bezleriyle alakali. Gogsundan sut bile gelebilirdi. Bu demek oluyoki nasil emziren anneler emzirmwyi birakinca meme kuculuyo bizimki de kuculcek. Muhim olan o bolgeyi yaglandirabilmek. Bu da ancak ostrojen hormonu ile saglanir. Bakalim bunun uzerine bisiler yapiyorum. Anlatabildim dimi
Anladım canım ama süt bezlerini buyutuyor hamilelikte göğüsler buyuyo.yani çoğunda sutten sonra ufak bir degisim olsada kalıcı olarak büyüyo benim gördüğüm bu ve Ostorojenn fazlalgi sadece gogus değil kalca da buyutuyor vr direk meme rahim kanseri erken menopoz riski taşıyor onun icin sadece sut bezlerinii geliştiren prolaktin daha çok lazım bize bence en azından bana.kalcam yeterince buyuk soya sütüne doktorunun vereceği cevabı cok merak ediyorum bir de lifeisnight kac cm büyüme oldugunu yazacaktı unuttu sanırım

Son düzenleme:
Kızlar benim prolaktin hormonum 37 çıktıktan sonraki ilk tahlilim önümüzdeki ayın 7 sinde.hayit vs icerken 28 gun olan adet periyodum 24-25e düşmüştü buda prolaktinin yumurtaliklara yaptgi baskıdan kaynaklanıyormus sanırım bugün 25.gun her an diken ustundeyim diye ama birsey olmadi şimdilik sukur sanırım duzeldi hormon seviyem eger duzelirse annemn kadn dogum arkadasi sutu icebilir demisti tabiki once tahlil ama duzeldiyse eger napicam kararsizim şuan soya sütünun ne kadar buyuttugunu yazacakti arkadas ama yazmadi benimde ikisini birden kullanmam sakıncalı olacagi icin en iyi sonuc vereni kullanmam gerekiyor çemen tozu mu soya mı sizce soyadan ciddi bir fayda goreniniz oldu mu cemeni okuyorum kizlar ilk bir iki gunde bile farkettiklerini söylüyorlar profosor james duke diye birinin makalesini de okudum kızım gelse bana ameliyat olacagm goguslerimi buyutucem dese ona cemen otunu tavsiye ederim demiş bilemiyorum bir fikriniz var mı

Soya sütünü severim denemeye deger..

ben önceleri sacimi uzatsin diye icerdim ve soya yagini saclarima sürerdim gögüslerimde
pek bisey fark etmemistim ama deniyecem mutlaka
:KK14:

Saclarimada iyi gelmisti ama belirli bi noktaya gelincede uzatmayi birakmisti
Neyse ben bugun soya sütü alayim
He birde kizlar buralarda hazir kakao iceren soya sütleride var ayni dedigi markadan bilmem türkiyede varmi..
Bi arastirin bnce extradan karistirmaniz gerekmez...

Umarim hepimiz iyi sonuc aliriz :KK8:

Bana gelirsek bnde 21 yasindayim 1.62 boyum 52 kiloyum ölcülerim ise
gögüs alti 71... gögüs ucu 84 .... gögüs üstüde 82 ...
75 b kulaniyorum ama cok bos duruyor gögüslerim dolgun degil ben illa büyütmek degil dolgunlastirmak istiyorum
Naptiysam olmadi :KK19:

burda aylarca haftalarca bircok sey denedim mesela
Cötek otu yagi ile masaj ... Tadi cok berbat olan Hayit tohumu cayini...
Buz masajini.... Rezene adacayi her gün koca kupa icmeyi..
Hurma yemegi... Cemen tohumu yutup ve gögüste strech foliele bekletmeyi sabaha kadar... Karaüzüm cekirdegi tozu ...

Aman neler neler bna birsey fayda etmedi en sonunda Serbetci otunuda buldum hala öyle duruyor daha
Hazirlamadim karisimi artik cok ümitsizim...:KK5:
soya ise zararsiz tatli ve heryerde bulabilcegim sey denicem mutlaka

Son düzenleme:
Kızlar haberler iyii doktor dış etkenlerle yükseldiyse önemli değil ister 50 olsun ister 100 olsun caydan vs olduysa dedi.kendi vucudunda bi ddengesizlik olursa bizi ilgilendirir bu ilgili degil bizimle dedi endokrin bölümüydu.bi bakalim tahlillerine yine dedi hersy cok normal dediii simdii ben basladim neye başlasam diye dusunmeyee :)) cemen mi soya mi sizce

Lightofgod zeycantasarim yarim siz hic soya kullanirken kalcalarinizda buyume hissettiniz mi ben iki gundur iciyorum bugun aynada farkettim sanki ve zaten buyukler yani fazlasi kabus benim icin acaba soyadaki ostorojen neden olmus olabilir mi? Kullananlaaar?!:26:

kizlar birsey sorcam alpro markasinin soya sütü 5,9 % soya iceriyor ama ener bio markasinin tam 10.5 % soya iceriyor bi onu alicam bn sürekli vanilyalisini aliyorum sadesini sevmiyorum bi sizinkilere bakin nekadar su ve nekadar soya iceriyorr merak ettim
:18:

kizlar birsey sorcam alpro markasinin soya sütü 5,9 % soya iceriyor ama ener bio markasinin tam 10.5 % soya iceriyor bi onu alicam bn sürekli vanilyalisini aliyorum sadesini sevmiyorum bi sizinkilere bakin nekadar su ve nekadar soya iceriyorr merak ettim
:18:

Keske sorumu cevaplasaydin canim sanada hitap etmistm.benimkide alpro

Kızlar haberler iyii doktor dış etkenlerle yükseldiyse önemli değil ister 50 olsun ister 100 olsun caydan vs olduysa dedi.kendi vucudunda bi ddengesizlik olursa bizi ilgilendirir bu ilgili degil bizimle dedi endokrin bölümüydu.bi bakalim tahlillerine yine dedi hersy cok normal dediii simdii ben basladim neye başlasam diye dusunmeyee :)) cemen mi soya mi sizce
Icinde ostrojen olan hersey elbette buyutuyodur canim. 3 aydir selulit doldum bende. Ama popom buyudumu bilmiyorum ya.

Icinde ostrojen olan hersey elbette buyutuyodur canim. 3 aydir selulit doldum bende. Ama popom buyudumu bilmiyorum ya.

Valla ben bıraktım kızlar iki aydir spor salonunda ugrasip zar zor 1.5 cm incelttigim basenlerim uc günde 0.5 cm geri geldi masaj yapicam şimdilik sadece.somestr tatilinde de cemen kuru yapmayı düşünüyorum yemeden gogsume masaj yaparak surersem popoma değil gogsume yarar heralde

Lightofgod zeycantasarim yarim siz hic soya kullanirken kalcalarinizda buyume hissettiniz mi ben iki gundur iciyorum bugun aynada farkettim sanki ve zaten buyukler yani fazlasi kabus benim icin acaba soyadaki ostorojen neden olmus olabilir mi? Kullananlaaar?!:26:

yok canim bnde kilo almada kalcamdada bi degisiklik yok bnce soya genisletmez insani
bakalim hele goögusumuzu doldurcakmi bn gördum ama unutmusum bakmayi markete girincede cvplamadan msjlari sorumu sorayim dedim :KK70: kusura bakma bnce o yönden sikinti cekmeyiz ama insan vardir su bile icse yariyordur denemek bakmak lazim

Bir ay abartmadan günde bir bardak içsekte mi zararlıdır yani bu aşırı tüketime girer mi hormonlar bıraktıktan sonra düzene girer mi canım bizi bilgilendirebilir misin
bir süredir internete giremedim kusura bakmayın. içmeyi bıraktıktan bir süre sonra hormonlar tekrar düzene girer fakat şu miktarda içilebilir diyemem.her bünye farklıdır çünkü.bir diyetisyene gidip kan testi sonuçlarınıza göre ondan bilgi almanız en doğrusu olacaktır. gdo suz süt meselesine gelince.gümrük kontrolü vs vs. bizim ülkemizde ne doğru düzgün kontrol ediliyor ki sütteki gdo miktarı düzgünce tespit edilsin. bugün en ünlü sucuk süt peynir ürünlerinde ne oyunlar dönüyor. kalite deyip en pahalısını aldık hep ama hepsinde en iğrenç şeyler çıktı. mesela marketlerdeki tarihi geçmiş küflenmiş peynirlerin fabrikalara dönüp, eritilip, beyazlatmak için toz döküldüğünü ve tekrar piyasaya sürüldüğünü biliyormuydunuz? ya da yarım yağlı süte neredeyse yarı yarıya su konulduğunu? bu yüzden paketlerde yazana güvenmeyelim bence. hangi süt markasına bakarsan hepsinde doğal yazıyor ama haberleri izleyince hepsi yalan oluyor malesef:KK14:

Kizlar bu sütü ne kadar süre kullanmalıyız ki fayda sağlasın ve sütu kullanmayi biraktiktan sonra gogusler eskisine mi donuyo yokksa kalici mi oluyor

her akşam 1 bardak içiyorum 26 ekim başladım şuan bişey yok biyerde okumuştum adam 3 litre içiyormuş günde ciddi anlamda büyümüş oda çok fazla olur parada dayanmaz

X