Sosyal Medyadan Uzaklaşmak

Çünkü bakın ben her sabah şık şıkıdım işe gelir bi Günaydın pozu koyardım. Mesai bitiminde hemen masamın resmini çekip Bugün de güzel çalıştık vs minvalinde resim koyardım. Eve gidince hemen yemek fotoları. Bir de gezmeyi çok seviyoruz hemen hemen her hafta sonu bir yerdeyiz. Oraların fotoğrafları amannnn daha neler neler koyardım... Esprili paylaşımlar Bana Soru Sor etiketleri... Ahhh valla özledim gibi oldum beni teselli edin gıııı

Sakın kavga etmenizin nedeni sosyal medya düşkünlüğünden kaynaklanan iletişimsizlik olmasın! Bunu hiç düşündünüz mü?

Aksine birlikteyken hiç telefonlarımızı dahi almayız elimize onu da nerden çıkardınız genelde paylaşımlarımı tek başımayken yaparım aynen o da o şekilde

Inanki kimse kimsenin umrunda degil. Ben de evliligimin ilk haftalarinda yaptigim kekleri kurabiyeleri paylasiyodum, millet sadece merakindan bakiyodu. Millet dedigim de en fazla 40 kisi kimse arayip da nasilsin duzenin oturdu mu vs yok. Anca ordan baksinlar.

Bu arada hazir sen de yeni evliyken bisey danismak istiyorum Hic yatili misafirin geldi mi? Ya da istemedigin yatili bir misafir? Simdi benim soyle canimi sıkan bi durum var, daha evlendim 1 ay olmamisti ki kuzenim(tam kuzenim olmuyor babalarimiz akraba) ayy bigun gelelim diyoruz size bikac gunlugune dedi.( baska sehirdeyim) Simdi bu kiz evli ve kucuk cocugu var. Neyse tabi falan dedim gecistirdim. Simdi benim bu kizla ne kafam ne deger yargilarim ne bakisacim hicbiseyim uymuyo. Hicbir zaman bulusup da biyere gitmisligimiz de yok. Sadece aile ortaminda biraraya geliyoduk gelirsek. Anne babasini sevdigim icin acikcasi onu hep idare ettim. Kendisi de bana pek deger vermez daha dogrusu kendinden baska kimseye deger vermez. Bir gun ailesinin evine gelmis, aradi napiyosun ben babamlardayim gelsene falan dedi. Ben daha evlenmemistim o zaman, isten ciktim yorgun argin, cocuguna da bi hediye alip gittim. Daha iki cumle etmeden kapi caldi universiteden bir arkadasini cagirmis. Bana hic demedi beni cagiirirken. Bunlar bi basladilar muhabbete afedersin orda b.k gibi kaldim. Cunku hep okuldan ya da benik hic bilmedigim kisilerden konustular. Ben de salonda tv ye baktim kelaynak kusu gibiVe tahmin et, sonrasinda kiz disari cikalim mi demis ve ciktilar ikisi. Bana sormadi bile ki asla gitmem onlarla ne isim var. Sadece annesi hadi birlikte gidin demisti beni de katarak ben eve geceyim gec olmadan demistim. Neyse uzattim cok.
Gecen yine aradi havalar guzellesti, bakalim esim isten izin ayarlayinca gelicez diyor. Ya ben seni davet ettim mi? Sen bana musait miyim yerim uygun mi diye soruyor musun? Acikcasi sevdigim kiymet verdigim biri olsa zaten once ben davet ederdim. Kiz kendi kendini davet ettirdi. Bir gun gecistirsem iki gun gecistirsem eninde sonunda gelecek kafaya koymus. Istenmedigini ya anlamiyor ya umursamiyor.Hic istemiyorum. Onlara hizmet edip evimde agirlayip bi de onlari gezdirmek vs. Boyle bir durumda sen ne yapardin mesela☹

Canım yeni üye sayılırım ama sanırım bu konuyu başka bir başlıkta açman gerekiyor. Soruna gelince. Sevmediğim yatılı misafir gelmedi hiç. Ama eğer sana sormadan kendi kendine gelin güvey oluyorsa hiç muhatap olma aradığında evde değiliz biz de şuraya gittik falan de bilemem

Yine her sabah şık şıkıdım gıyının gezin tozun sununlar hazırlayın en guzel yemeklerı yapın :) bunlar sızı asosyallestirmez anladıgım kadarıyla gayet sosyalsınız sadece baskalarına gostermeyeceksınız o kadar. Çok boş mecralar ınanın kurtuldugunuz ıcın sevının

Dogrusu ben hic baskalarinin ne yaptigini merak eden birisi olmadim, cocukluktan beri boyle. Kendi yaptiklarimi da millet gorsun gibi paylasimlarimda olmadi. Kardesimin vefatiyla internetten elimi ayagimi cektim iyice cektim 5 yil once. Ondan oncede aktif kullanmazdim. fb'nin yuzunu 5 yildir gormedim, kapaticam tamamen girmeye eriniyorum. Instagramim hic olmadi. Twitter var ama haber okumak icin, insan takip etmem, ben paylasim yapmam. Bana gecen bir is arkadasim 'aaa instagramin nasil yok, kacinci yuzyildayiz, boyle kendini disliyorsun' dedi. Dedim senin gibi kolesi olmaktansa dislarim kendimi daha iyi. Benim kim oldugumu bir kahve fincanina gelen begeniler belirlemiyor. Sosyal medya bagimliligi ise var kesinlikle.

Hic haberini gorenler var mi bilmiyorum. Amerikada bir kadin oglunu bilerek tuzla zehirledi. Oglu her hasta oldugunda da fb de paylasim yapiyor kadin, ona sempati duysunlar diye. Her gelen gecmis olsun da onun ruhunu oksuyor cok populer saniyor kendini. Hastanede de cocugun kaninda yuksek miktarda tuz cikmaya devam ediyor, doktorlar bir turlu orani dusuremiyorlar. Kadini hastanede bir hemsire cocugun siringasindan sivilastirilmis tuzu enjekte ederken yakaliyor ama tabiki cocuk kurtarilamiyor. Youtube da Hannah Overton diye aratilirsa bulabilirsiniz. Gercekten cilginligin son noktasi.

Hahhhh aynen gülüm... Yine yapıyorum. Hatta 3 gündür fark ettim daha fazla vakit kalıyor kendime. Bak Allah var eşim de sağolsun ilgi ve sevgi gösteriyor ama ben galiba büyük bir beğenilme ve takdir görme peşindeyim... Çocukluğuma mı insem ne ara böyle tatminsiz oldum yaaaa... İşte öyle paylaşımlar yapa yapa yapa..

bende 1 aydir sosyal ağdan uzak duruyorum sıkıldım yapmacık gösterişli hallerden. watsapi dahi sildim ne zamandır rahatsızdm arayıp sormak gelmek yerine watsaptan nasıl oldun demeleri bile samimi gelmedi kafam çok rahat ramazan da geliyor ibadetime yogunlasrm huzur bulurum en azindan.inşallah fikrim değişmez sonra da açmam.özellikle kötü gün de insanları çok iyi taniyon gezsin tozsunlar lafım yok bi gün de bi hastayi arayım ziyaret edeyim vakitleri yok malesef.insallh iyi günlerim olunca insanlıktan nasipsiz olmam bende.

Yaaaaa yok artık... Şok oldum.. Ayy ama ne bileyim. O kadarını da yapmazdım yaaa

Yaaaaa yok artık... Şok oldum.. Ayy ama ne bileyim. O kadarını da yapmazdım yaaa

Bana gore asiri bagimlilikta bir ruhsal hastalik. Bunu yapan kadina saglikli denemez. Bir sure sonra o begeni alma hirsi cilginliklar yaptiriyor insana demek ki. Tabiki siz yapmazsiniz ama var boyleleri de. Bakiyorsun adam hastaneye yatmis hemen hop kolunda serum foto atiyor. Daha hastane yolunda cocuk hastalandi diye paylasim yapiyorlar konum atiyorlar. Insanin aklina o an dur ben bi foto atayim konum atayim nasil geliyor aklim almiyor. Bakin bunlarin hepsi begeni acligi. Saglikli degil bu insanlar.

Değil değil valla değil

Allah nasip ederse ilerleyen zamanlarda bebek düşünüyoruz... Şimdi diyorum ki kendi kendime. Yahu Karalahanacımmm bu bebek olursa onu sürekli olarak herkesle kıyaslayıp herkese gösterme huyun olur senin... Minicik bebe... Ne gerek var. Şimdiden önlemini al dedim

Ayrica konu acmak istemedim binbirturlu yoruma cevap verecek kuvvette degilim suan:) neyse bakalim bi yolunu bulucam

Ayrica konu acmak istemedim binbirturlu yoruma cevap verecek kuvvette degilim suan:) neyse bakalim bi yolunu bulucam

Bence bir daha ararsa gelmekle ilgili laf açarsa canım bana sormadın ama ben de pek müsait olamıyorum devamlı bir işim oluyor sizinle pek ilgilenemem ayrıca eşim yatılı misafir pek sevmiyor rahat edemiyor diye de kocana at topu anlar heralde istenmediğini açık açık söylemezsen gelir çünkü yazdıklarına bakılırsa bayağı yüzsüz

Yine yol yapıyor benim bir arkadasım direkt çöreklenmişti evime. bahane bulma fırsatım olmadı. Oturmaya geldi sonra tamam ben simdi esyalarımı alıp geliyim burda kalırım dedi.

Aklıma gelen bahaneler

-Banyoda/mutfakta tadilat yaptırıyoruz, evi boyatıyoruz.
-Evi ilaçlattık biz de otelde kalıcaz bir süre.
-Az önce ben de eşimle konusuyodum onun annesi/kardesi/kuzeni gelecekmis
-Biz de tam program yapmıştık burda olmayacağız(önceden yer ve gün sayısı düşünmek lazım sorar diye).
-rahatsızım misafir ağırlayacak durumda değilim
-eşim yatılı misafir kabul etmemizi istemiyor.
-istemiyoruz seni anlasana, bela mısın başımıza.

Aslinda en kesin cozum esim yatili misafir pek sevmiyor demek ama hemen annesine soyler durduk yere tatsizlik. Off baska bahane bulucam.

Sonuncusunu cok sevdim sanirim her gelmeye niyetlendiginde yukaridaki bahanelerden birini siraliycam. Umarim anlar. Anliyor aslinda da gezmesine tozmasina cok duskun. Gezcek yer olsun da ev sahibi umrunda degil. Hayir bir de sevmiyorum ya kizi?ailesi icin guleryuz gosteriyorum caktirmiyorum.

Whatsapp hariç hiç bir şeyim Yok.
Yaklaşık 5 senedir. Gayet memnunum hayatımdan. Olmasa da olur. Göze gelmek değil de, bazı şeyleri göze sokmamak lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…