Sosyal Medyadan Uzaklaşmak

Aynen ben de çok uzun zaman önce Facebook Twitter kapattım. Taze olarak da Insta yı kapattım. Gerçekten An'ı kaçırıyordum çoğu zaman

Kiskanc insan oyle cok ki. Bazen yakin sandigin kisiler bile hasetle izliyor seni. Ayni sekilde biz de orta halli orta duzey imkanlara sahip insanlariz. Ama iste o kiskanclik.. ben o hastalik olayindan sonra biraz ara verdim. Oyle garip ki senin her paylasimini meraktan olerek takip eden arkadasin akraban vs sen bir sure sessiz kalinca seni unutuveriyor aklina gelince de acaba bunlar bosandi mi vs diyodur, bir arkadasin dedigi gibi oyle yalan bir dunya..

Ah ahh iste o ani kacirma durumlarini cok sık olmasa da ben de yasiyordum. Guzel bisey gorunce aklima ilk fotografini cekip paylasmak geliyordu. Aslinda o anlarda biz o anki gercek mutlulugu kacirip, kendimize sanal mutluluk yaratiyoruz sosyal medyada. Cunku o an gecmis oluyor ve elimizde sadece sureti kaliyor..

O kadar güzel izah etmişsin ki

Yaptığı yaşadığı her şeyi sosyal medyaya koyanlardansanız işiniz zor olacak. Fazla uzak kalamayacağınızı ve geri döneceğinizi düşünüyorum kısa sürede.

Mesela bir tanıdığım bir konsere gitsin ya da bir şey yapsın. Kesinlikle instagram, face book ve whatsapp storylerinde paylaşır. Ayrı ayrı postlar atar vb. Ben de nasıl bu kadar hevesle bunları yaptığına hep şaşarım.

Dur kızzz hemen hevesimi kırma. Valla face komple gitti. Wp zaten yalnızca yazışma olarak kullanıyorum. Insta nın da yokluğuna alışrıım gayrı

Dur kızzz hemen hevesimi kırma. Valla face komple gitti. Wp zaten yalnızca yazışma olarak kullanıyorum. Insta nın da yokluğuna alışrıım gayrı

Düşünsene eşinle çok güzel bir mekana gitmişsin, masa ortam, hava her şey çok güzel ama bunu sadece eşin ve sen biliyorsun. Kimsenin haberi olmayacak, kimse bilmeyecek. Herkes sen o akşam evde oturuyorsun sanacak. Ne biliyim...

Ben pek aktif kullanmadığım için sizi anlamıyorum ama..

Kitap ve el işi önerebilirim

Kanaviçe işlemek çok güzel bi uğraştır.

Kitap okumak ise insanın en güzel tarif bile edemediğim bir mutluluktur benim için.

Yeni yemekler deneyin.

Yakınlardaki akrabayi ziyaret edin.

Rşi
O kadar güzel şeyler diyorsunuz ki... Kızlar valla bu süreci sayenizde kolayca atlatabileceğim sanıyorum

Tam da dün düşündüm insta yı kapatmayı. Üstüne konunuzu gördüm.ama ben kapatamadım henüz paylaşım sıklığım dönemsel değişkenlikler gösteriyor,yani öyle paylaşmaya bağımlı biri değilim ancak gün içinde sık sık girip bakarım telefon elimdeyse.bunun çok zamanımı aldığını düşündüğüm için duyduğum rahatsızlık sebebiyle kapatmak istiyorum.istiyorum da takip ettiğim sayfaların bana kazandırdığı bilgileri kaybetmekten korkuyorum.kitaptan da bilgi edinilir en güzeli de odur muhakkak ama ben tembellik edip kitapta aradığım hususu bulana,o sayfaları çevirene kadar insta dan bir hastag ile buluyorum çok pratik geliyor.bu sebepten yani üşengeçlikten sanıyorum hemen kapatamadım

Ben de sizin gibi düşünüp zorlandım ama sonra İnternette farklı mecralar da var dedim bence o şekilde yapabilirsiniz

Mesela bebeğim var mama yapıcam diyelim hergün farklı tarifler denemeye meyvesi sebzesi vs si farklı gıdalar almasına dikkat ediyorum bazen aklıma gelmiyor be yapsam diye hemen açıp bakıp fikir edinip doyuruyorum oğlumu.ama yemek kitabı uzun iş mesela

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…