Sosyal Medyadan Uzaklaşmak

3 senedir watsap bide kk dan baska bisey kullanmiyorum iyikide diyorum ne bos zamanim gidiyomus simdi cesit cesit el örgüleri ogrendim yeri geliyo satiyorum bile cocuklarima kendjme oruyorum gayet mutluyum
Kızz maşaallah ayy ben bir de çalışıyorum düşün yani ne ara öyle vakit bulup da giriyordum oyy oyyy. Ben de bundan gayrı kocama daha çok vakit ayırırım

Ben de telefonda geçirdiğimiz vaktı gösteren uygulama ındirdim. Görünce şok oldum ne kadar da vakıt kaybıymış. Azaltıyorum. Yakında tümden kapatıcam. İnanın bşy kaybetmezsiniz. Bana göre sosyal medya zihnimizi çok fazla dağıtıyor. Gündemimizde olmayan bizi çok da ilgilendirmeyen pek çok şey hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bşyler öğrenmek için kitaplar var. veya takip ettiğimiz kaliteli siteler olabilir bunun dışındakıler gereksiz.

Ayyy ben de ben de o uygulamadan indirdim. İnanın 2 gündür telefonumun şarj süresi bile yok uzadı Okunacak çok kitap öğrenilecek çok şey var gerçekten.

Saygı duyarım tabii ki. Valla bilmiyorum ki ben de mutlu oluyorum paylaştıkça. Belki beğenilme duygusu belki başka bir şey.
Aynen ben de paylasinca mutlu olanlardanim. Ve yakin zamanda baya bi hastalandim esim nazar degdigini soyledi. Koyuyorsun oralara resimleri milletin gozu kaliyor dedi. Ki son derece sade ve kendi halimizde bir hayatimiz var. Bazi insanlarin negatif enerji ve haset duygulari gercekten de dokunabiliyor. Mesela cok enteresan, uzaktan kuzenim sayilan bir kiz var, en son 6 ,7 sene once bir dugunde gorustuk o da yarim saat. Benim sosyal medya hesabimi bulmus istek yolladi neyse kabul ettim..ne bir nasilsin ne baska bisey tek kelime yok. Ama bir senedir koydugum butun storylere herkesten once o bakiyor. Bakmadigi tek bir paylasimim yok. Ben mesela onu takip etmiyorum cunku onunla ilgili hicbiseu beni ilgilendirmiyo. Garip gercekten. Iletisim sifir. Ama her paylastigina da bakiyor meraktan.

Bir de hicbir resmini begenmeyip de storylerine bakan ama ortak baska arkadasinizin butun paylasimlarini begenen tipler var onlari hep sildim. Akrabam arkadasim. Cok da iyi yaptim.Sosyal medya denen sey bir iluzyon bence. Uzaklasarak cok iyi yapmissiniz. Ben de bir sure uzak kalmak istiyorum.

Göze ben de inanırım bu yüzden çok aktif kullanmıyorum sosyal medyayı. Hatta ben uzun süre fotoğraf falan koymayınca arkadasım aradı sen kocandan mı boşandın yada boşanıyor musun dedi hahaha
Ailemden uzak bı şehırde yasıyorum. Bende 2-3 hafta foto koymazsam dırekt arıyorlar eşinle aranızda sorun mu war diye :))) butun hayatımız orada sanki anlamıyorum surekli ispatlamamız mı lazım

Vallahi şahane yazmışsın cankız İnan biz de karı koca kendi halinde orta düzey bir şehirde orta düzey imkanlara sahibiz. Ama haset var ya o haset... Dediğin gibi alakasız insanlar senin her şeyine bakıp bakıp kendileri hiç bir şey paylaşmıyor sonra da kıskanıyorlar seni saçma sapan yani...

Ailemden uzak bı şehırde yasıyorum. Bende 2-3 hafta foto koymazsam dırekt arıyorlar eşinle aranızda sorun mu war diye :))) butun hayatımız orada sanki anlamıyorum surekli ispatlamamız mı lazım
Sen arada bir mutluluk pozları paylaş bence canım yazık milleti huzursuz etme boşuna içleri rahatlasın

Bende instagrami kapattım. Fazla zaman çalıyordu. Onun yerine kendimi geliştirmek için kitap okurum ve video izlerim. Sizde böyle şeyler deneyin. Ben esinizi bu konuda haklı buluyorum. Insanlar cekemiyor, dedikodusunu yapıyor felan. Iyi yasayin ama gözlerden uzak derim bende

Bende bununla ilgili bir konu açmıştım bir kaç ay önce çok şükür o bataktan bende kurtuldum. Güzel bir hayatım ve paylaşacağım çok şey olmasına rağmen paylaşmadığım gibi, paylaşanlarla kendimi kıyaslamaya başlayıp evimdeki huzuru bozmaya başlamıştım. Artık rahatım

Ahh ahhh o insanlar Gerçekten ev kitap dolu... TV larda artık bir sürü kanal var. İnsan kendisini her alanda geliştirebilir değil mi

Ahhh ahhh valla ayna gibisiniz kızlar yaaa

Kızlar bir de benimki öyle bir şeydi ki mesela yolculuk yaparken ben video çekeceğim diye yolları kaçırıyorduk resmen Ondan sonra evde güzel bir yemek mi yaptım zavallı eşim gözümün içine bakıyordu '' Aşkım fotoğraf çekecek misin yoksa yiyelim mi '' diyordu garibim

Sosyal medyada takılmak sosyallik değil bence de. Benim sosyallik anlayışım arkadaşlarla bir araya gelip güzel sohbetler, oyunlar oynamak, gülmek eğlenmek. Tiyatroya, sinemaya, konsere gitmek. Müzelere, sergilere gitmek. Sosyal medya kullanırken şu saydıklarımı bile doğru düzgün yapamıyor insan. Fotoğraf çekeceğim, story atacağım derken bir bakıyorsun hiç bir tat almamışsın.
Kısacası en iyisini yapmışsın.
Ben de aşama aşama yaptım. Önce twitter, facebook vs kapattım. En son da instagramı kapattım. Şu bakıyorum, gerçekten olmasa da olurmuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…