Sosyal medya paylaşımları

Merak etmeye fırsat vermiyorlar ki ben de çok nadir foto paylaşıyorum zaten ama onu da yapasim gelmiyor artık nedense

sosyal medya paylaşımları ile ilgili benim şahsi düşüncem - lütfen kimse alınmasın- insanların sürekli birbirlerine birşeyi kanıtlamak zorunda hissettikleri (bunu bir yarışmaya çevirip hatta hırs yaptıkları) platformlar.
ek olarak, yapılan/yenilen yemek fotoğrafı koymak bence etik olarak uygun değil (eğer yemek programı yapmıyorsanız ya da ürünlerini tanıtan profesyonel bir aşçı değilseniz): çevrenizdeki herkes o yemekleri bulamayabilir, almaya/yemeye gücü yetmeyebilir.
gidilen/görülen yerler için de aynısının geçerli olduğunu düşünüyorum. eğer türkiye'yi, dünya'yı tanıtan bir gezgin değilseniz, o fotoğrafları koymanın anlamı pek yokmuş gibi geliyor (zaten arattığınızda milyonlarcası çıkıyor).herkesin maddi durumu, o günkü koşulları gezmeye uygun olmayabilir.

ya düşününce oralarda anı olarak kalabilir eğer bigün kapanmazsa tabi o siteler
ama ben kendi yaşadıgım mutlulugu duyguları cocuklarımda yaşasın diye albümde ısrarcıyım :))

Ben de sizin gibi düşünüyorum. İnanın bazen yemekleri canım çektiği bile oluyor hahahahh

eşimde bende watsapp dışında sosyal medya kullanmıyoruz gereksiz bişey olduğunu düşünüyoruz ha günün birinde belki yeniden açarız

İpucu derken?
Kocamla gülümseyen ya da kayınvalidemin pişirdiği böreğin fotoğrafımızın nesi gizli olabilir ki?

Bunlara gizli bilgi dediğimi hatırlamıyorum:) Şunu demek istiyorum, hani ozellikle instagramda artık çoğu insan neredeyse her anını paylaşıyor ya, o da kişinin hayatının naklen yayını gibi oluyor bana gore. hayata dair ipucu derken bunları kastettim

Ozguvene nasıl bagladiniz şaşırdım doğrusu. Burda kendimizden değil, karşı taraf için konusuyorum; kötü niyetli insanlardan bahsediyorum. Ozguvenim var diye tüm hayatimi mı paylasiyim
Ilk mesajiniza dayanarak yorumumu yaptim , ben okurken bende yarattiginiz his bu , kotu anlamda soylememistim , bana gore gereksiz bir incelik ve hassasiyet paylasimlarinizi kapatirsaniz yabancilara kotu niyetli insanlardan korumus olursunuz kendinizi , amacim sizi yermek degildi sadece hissettigimi yazdim

Ben de cok fazla foto paylasmam.
Ama özellikle yedigini ictigini cekip koyuyorlar ya ona sinir oluyorum.
Senin yediginden millete ne dimi ?

Sosyal medya kullanmamayı denediniz mi?
Inanın hicbir şeyiniz eksik kalmıyor. Kendimden biliyorum.
Ne kadar çok vakit alıyor aslında kapatınca fark ediyorsunuz.
5 yıldır kullanmiyorum.

Bakin burda aciklamissiniz kendinizi siz demek ki hayatinizi acmayi sevmiyorsunuz ben bunu ozguvensizlik olarak algiladim ki soylediginize gore yanlis anlamisim

ben instagram hesabımı kapattım
facebooktan da tüm fotoğraflarımı sildim
(facebook u da kapatmıştım ama aklıma rahmetli annemle yaptığımız messenger konuşmalarının da silineceği geldi geri açtım)
kimsenin fotosu da bakmıyorum sanırım
millete ne ya benim hayatımdan
her yediğim her gezdiğim başkaları tarafından görülmeyince anlamsız mı oluyor
ben daha da foto yüklemem internete

Hoşuma giden fotolarımı paylaşıyorum. Profilim gizli. Ay fotolarıma ne yorum yaparlar kaygım yok sonuçta millet için paylaşmıyorum o hesapta anı biriktirmek için paylaşıyorum. Manzarası güzel bir yere gittiysem oradan foto paylaşırım ama altına off ne gezdik beeh tarzı itici şeyler yazmam bana saçma geliyor ben daha çok özlü söz tarzı şeyler yazıyorum. Elalem ne der modundan çıkarsan tüm sorun çözülür. Ek olarak bazı profiller atıyorum altınsoyların gelini♡ Berkecan'ın biricik karısı ♡ efe ve ecenin annesi aynı zamanda evinin prensesi ♡ kocasının bitanecik karısı ♡ gibi biyografilere gülüyorum ama ağzımla değil

Teşekkür ediyorum. Benim hesaplarim zaten dışarıya kapalı. Ama daha önce bir mesajda da bir arkadaşın yazdığı gibi, bilmem kaccc yıldır gormedigim lise arkadaşım benim hayatıma neden tanık olsun ya da ben neden onun her attığı adımı görüyorum diye düşünüyorum...ne biliyim bir anda bu foto olayı gereksiz gibi geldi bana. Aklıma soru işaretleri takılınca acaba boyle düşünenler var mı diye merakımdan açtım konuyu da zaten.

Hahahahh al benden de o kadar:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…